SORU

Kanada dil eğitimi öğrenci vizesi için hangi evraklar gerekir?

2.58K görüntülenmeVize ve SeyahatVize

En az 6 ay geçerli pasaport ( Eğer varsa eski pasaportlar )
Vize başvuru formları.
Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf.
Vize başvuru ücreti: Vize başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren Garanti Bankası dekontu
Okul kabul belgesi: Gideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış olan; program bedelini, nerede kalacağınızı, konaklamanızın bedelini, haftada kaç saat ders alacağınızı ve programınızın hangi tarihler arasında olacağını gösterir kabul belgesi. Bu belge Kanada Kültür tarafınca eklenecektir.
Okul, konaklama ve diğer masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren maddi destek bilgileri. ( Kişi başına ve eğitim yılı başına 10,000 Kanada Doları. )
Kendinize ya da eğitim masraflarını karşılayacak olan kişiye ait maaş bordrosu, hizmet süresi, sosyal sigorta kayıt bilgilerini içeren çalışma belgesi, ticari sicil kaydı, vergi levhası, son bir yıl içindeki banka dökümleri
Tapularınız, araba ruhsatları ve kredi kartlarının fotokopisi
Çalışma saatleri içinde ulaşılabilecek telefon numaraları
Eğer şu anda başka bir ülkede ikamet ediyorsanız ve Öğrenci izni ya da geçici oturma izniniz varsa vize durumunuzu gösteren evrağın bir fotokopisi
Kanada’da seçtiğiniz okulun meslek ve hayatınızın hedeflerine uygunluğunu dile getiren ve Kanada sonrası için yaptığınız planları açıklayan bir niyet mektubu.(İngilizce )
Kanada Turisti vizesi ise ziyaretin amacını açıklayan bilgi (İngilizce )
Kendi başına seyahat edecek 18 yaşından küçük çocuklar için noterde hazırlanmış anne, baba ve Kanada’da çocuğun mesuliyetini üstlenen kişi tarafından imzalanmış belge.
Hala öğrenciyseniz; Diploma veya öğrenci belgesi, transkript. Eğer Türkiye’de bir dil kursuna gittiyseniz oradan alınmış bir mektup. Varsa sertifikalar.
Çalışıyorsanız, iş yerinizden izin mektubu ve dönüşte aynı iş yerinde çalışacaksanız referans mektubu, son 3 ayın maaş ve sigorta bilgileri, işe giriş bildirgesi.
Savcılıktan sabıkası olmadığına dair iyi hal kağıdı
Kanada Vizesi için Vukuatlı nüfus kayıt örneği
Askerliğinizi yaptıysanız tamamladığınıza dair terhis belgesi
Evli iseniz; Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri
Eski işverenlerden, öğretmenlerden alınmış referans mektupları

2 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.