SORU

Kanada’ya dil okuluna giderken valizimde özellikle olması gereken eşyalar var mı?

Yurtdışında Dil Okulu2476 görüntülenme
UZMAN CEVABI

Öncelikle pasaport, kimlik gibi önceliği olan belge ve evrakların fotokopisini muhakkak valizinize koyun. Gideceğiniz ülke ve şehre göre hava durumunu baz alarak kıyafet seçiminizi yapabilirsiniz. Bir diğer önemli unsur ise gittiğiniz ülkenin prizlerinin farklı olmasından ötürü priz dönüştürücüsünü valizinize koymaktır. Fakat bu dönüştürücüler her zaman Türkiye’de bulunamıyor. Bu yüzden gittiğiniz ülkeden de bunu temin edebilirsiniz.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi

Kanada’da genellikle yaşanan problemler soğuklukla alakalı olmaktadır. Yaz dönemi gidiliyorsa bile ince bir yağmurluk, hırka, bir spor ayakkabı gibi kıyafetler yanımızda bulunmalıdır. Eğer kışın gidiyorsanız Toronto için özellikle çok iyi bir bavul hazırlanmalı. Buz, kar ve -20 derecelerin içine gidiyorsunuz. Vancouver’ın iklimi biraz daha ılımandır. Ancak yinede kalın kıyafetler bulundurmanızı önermekteyim. Bunların dışında saç kurutma makinesi, nemlendirici kuvvetli bir krem ilk etapta bölgeyi tanıyana kadar faydalı olacaktır. Sağlık için kullandığınız ilaçlarınızı doktorunuza yazdırıp almanızı tavsiye ederim.

Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi
MUTLAKA GÖZ ATIN
StudyZONE Yurtdışında Dil Okulları

%30’a varan indirimlerle yurtdışında İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın!

StudyZONE LogoStudyZONE

Kanada’da Dil Eğitimi Rehberi

Yaşamak için dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer alan Kanada, hem dil eğitimi hem de akademik eğitimler açısından Türk öğrenciler için en popüler ülkeler arasındadır.

ARADIĞINIZI BULAMADINIZ MI ?

EDUMAG'da aradığınız herşeyin cevabı var
binlerce içerik arasından ister arama yapın ister içerikleri filtreleyin

Filtrele