SORU

Neden Malta’da dil okuluna gitmeliyim?

1.98K görüntülenmeYurtdışında Dil Okulu

Çünkü Malta diğer ülkelere oranla hem sosyal giderler açısından hem de okul ve konaklama paket şeklinde okullar tarafından sunulması açısından birçok ülkeye oranla çok daha uygun fiyatlıdır. Uygun bir ülkede iyi bir dil eğitimi almak için tercih edebilirsiniz.

Amerika, İngiltere gibi ülkelere göre Malta oldukça ekonomik bir ülkedir. Genel olarak ülkenin geçim kaynağı turizm ve eğitimden oluşmaktadır. Öğrencilerimizin aylık masrafları ortalama 400-500 Euro civarındadır ancak bu meblağ kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Birçok uluslararası dil okulunun Malta’da kampüsü bulunmaktadır. Yani Malta’da alacağınız eğitim İngiltere veya Amerika’dan alacağınız eğitime eşdeğerdir. Okul ücretleri ve yaşam masrafları diğer İngilizce konuşulan ülkelere göre çok uygun olması, Malta’yı dil öğrencileri arasında oldukça popüler bir lokasyon yapmaktadır.

Malta, İngilizce’nin konuşulduğu, Türkiye’ye en yakın ülkelerden biridir ve bu yakın ülkeler arasında da maliyet olarak en uygun olanıdır. Yaz sezonunda gidecekseniz hem tatil yapıp hem de dil eğitimi almak istiyorsanız Malta’yı tercih etmelisiniz. Ayrıca Malta’da hükümette dil okullarını çokça desteklemektedir. Bu yüzden çok sayıda İngilizce öğrenebileceğiniz okullar mevcuttur.