Gezi

Ana Sayfa Yurtdışında Yaşam Gezi
Yurtdışında nereleri nasıl gezmeli, kültür-sanat yerleri, parklar, en güzel selfie çekilecek yerleri ayrıntılarıyla bulabilirsiniz.

Gerçek Bir Gezgin Olmanın 7 Yolu!

Sizlere önce gerçek bir gezgin olmanın yollarını anlatacağım. Ardından da kendi gezilerimde yaşadıklarımı ve gezgin olma yolundaki tavsiyelerimi vereceğim.

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyanın En Güzel 8 Tren Rotası

Trenler ve tren yolları hem turistik açıdan hem de ulaşım açısından çok tercih edilir. Ama bazı yollar var ki güzellikten öte bağımlılık yaratabilir.

Avrupa’da Tek Başına, Hem de Kız Başına!

En umutsuz olduğum dönemde bir arkadaşımın bahsetmesiyle ben de bu zehre dahil oldum. Ne mi yaptım? Avrupa'da tek başına, hem de kız başına yola çıktım.

Seyahat Felsefesini En İyi Anlatan 20 Söz

Kuşkusuz, seyahat etmek ve yolculuk yapmak hayattaki en güzel şeylerden biri. Dünya yazarlarının seyahat ile ilgili söylediği sözleri sizler için derledim.

Amerika’da Burslu Eğitim Günlüğüm: Orlando’da 10 Ay!

Amerika'nın Orlando şehrine 10 aylık bir eğitim için Fulbright tarafından sağlanan bir burs ile geldim. Amerika'da başımdan geçenleri sizlerle paylaştım.

Miami’de Gezilecek En İyi 10 Yer

Miami'de yaşama veya seyahat etme şansına sahip olan biri olarak Miami'ye yolunuz düşerse, mutlaka Miami'de görmeniz gereken yerler listemizi inceleyin!

Amerika’da Gezilebilecek 10 Rüya Şehri 360° Farkıyla Keşfedin!

Amerika'nın en çok gezilen 10 şehrini 360 derece sanal gerçeklik ile keşfettik. Birbirinden farklı şehir arasından en iyileri sizler için listeledik.

Instagram’da Paylaştıkları Fotoğraflarla Büyüleyen 15 Gezgin

Instagram'da harika fotoğraflar ve hikayeler bulabileceğiniz yerli ve yabancı gezgin blogger ve fotoğrafçıların hesaplarını sizlerle paylaşmak istedim.

Sadece Bir Hafta Sonunuzu Ayırarak Keşfedebileceğiniz 10 Avrupa Şehri

Çalışma koşulları ve eğitim hayatımızdan dolayı gezilerimize sadece hafta sonları gitmek zorunda kalabiliyoruz. İşte bunun için sizlere 10 Avrupa şehrini derledik.
video

Washington DC’de Gezilecek Yerler ve Tavsiyelerim

Amerika'da yolunuz başkent Washington DC'ye düşerse gezilecek en iyi yerler listeniz hazır! Görmeniz gereken önemli yerleri sizler için anlattım.
video

New York’ta Nereye Gidilir | Gezilecek Yerler

Günübirlik New York gezime hoş geldiniz efenim, 6 saat yol sonrası uykusuz şekilde de olsa size New York'ta gezilecek yerleri göstermek istedim.

Dünyanın En Çok Turist Çeken 10 Şehri

Her yıl 10 ila 20 milyon arasında, dünyanın en çok turist çeken şehirlerini sizler için derledim. Bazıları birçok kişi tarafından bilinse de bazıları çoğu kişi tarafından bilinmiyor.

Dünyanın En Güzel 10 Saat Kulesi

Aralarında Türkiye'nin de içinde bulunduğu dünyanın dört bir yanından, adeta ülkelerin sembolleri haline gelmiş birbirinden güzel saat kulelerini sizler için derledim.

Yolda Olmanın En Güzel Yanı

Uzak ülkeler çekmeli seni, tanımadığın insanlar, Bütün kitapları okumak, bütün hayatları tanımak arzusuyla yanmalısın. Yolda olmanın en güzel yanı burada başlıyor.

Türk Lirası’nın Değerli Olduğu 10 Ülke

Kurların çok yükseldiği günümüzde artık gideceğimiz ülkenin para birimine daha çok dikkat eder olduk. Biz de Türk Lirası'nın değerli olduğu ülkeleri araştırdık.

“Hiç Duymadık Burayı” Diyenlere 8 Adımda Brugge Rehberi

Avrupa'da ve Belçika'da görülmesi gereken en değerli şehrin Brugge olduğunu söylemeliyim. Peki Brugge'u bu kadar özel kılan mı ne?

Ekşi Sözlük’te İnterrail Hakkında Girilen En İlginç 10 Entry

İnterrail yapacaklar bu deneyimi yaşamış ekşi sözlük yazarlarına da kulak vermeli. İşte ekşi sözlük yazarlarının İnterrail hakkında yazdığı en ilginç entryler.

Öğrenciyken Ucuza Seyahatin İpuçları

Yaz tatilini hem gezerek, hem de kendinizi geliştirerek geçirmeniz mümkün. Üstelik de büyük paralar harcamadan.

”Büyüleyici Prag Şehrinde Neler Yapılır?” Diyenlere 10 Madde

Franz Kafka’dan izler bulabileceğiniz Prag, tarihi dokusu ve büyüleyici güzelliği ile yapılacak onca şeye sahiptir. Gelin bunlara hep birlikte bir bakalım.

Avrupa’nın En Önemli 10 Şehir Simgesi

Avrupa'nın dünyaca ünlü birbirinden harika 10 şehir simgesini sizler için derledim. Avrupa'daki mimari şahaserler ve dahası sizlerle.

BU KONU İLE İLGİLİ SORU-CEVAPLAR

Henüz hiç soru sorulmadı! İlk soran ol. Soru sor

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin