Gezi

Ana Sayfa Yurtdışında Yaşam Gezi
Yurtdışında nereleri nasıl gezmeli, kültür-sanat yerleri, parklar, en güzel selfie çekilecek yerleri ayrıntılarıyla bulabilirsiniz.
video

New York’ta Nereye Gidilir | Gezilecek Yerler

Günübirlik New York gezime hoş geldiniz efenim, 6 saat yol sonrası uykusuz şekilde de olsa size New York'ta gezilecek yerleri göstermek istedim.

Dünyanın En Çok Turist Çeken 10 Şehri

Her yıl 10 ila 20 milyon arasında, dünyanın en çok turist çeken şehirlerini sizler için derledim. Bazıları birçok kişi tarafından bilinse de bazıları çoğu kişi tarafından bilinmiyor.

Dünyanın En Güzel 10 Saat Kulesi

Aralarında Türkiye'nin de içinde bulunduğu dünyanın dört bir yanından, adeta ülkelerin sembolleri haline gelmiş birbirinden güzel saat kulelerini sizler için derledim.

Yolda Olmanın En Güzel Yanı

Uzak ülkeler çekmeli seni, tanımadığın insanlar, Bütün kitapları okumak, bütün hayatları tanımak arzusuyla yanmalısın. Yolda olmanın en güzel yanı burada başlıyor.

Türk Lirası’nın Değerli Olduğu 10 Ülke

Kurların çok yükseldiği günümüzde artık gideceğimiz ülkenin para birimine daha çok dikkat eder olduk. Biz de Türk Lirası'nın değerli olduğu ülkeleri araştırdık.

“Hiç Duymadık Burayı” Diyenlere 8 Adımda Brugge Rehberi

Avrupa'da ve Belçika'da görülmesi gereken en değerli şehrin Brugge olduğunu söylemeliyim. Peki Brugge'u bu kadar özel kılan mı ne?

Ekşi Sözlük’te İnterrail Hakkında Girilen En İlginç 10 Entry

İnterrail yapacaklar bu deneyimi yaşamış ekşi sözlük yazarlarına da kulak vermeli. İşte ekşi sözlük yazarlarının İnterrail hakkında yazdığı en ilginç entryler.

Öğrenciyken Ucuza Seyahatin İpuçları

Yaz tatilini hem gezerek, hem de kendinizi geliştirerek geçirmeniz mümkün. Üstelik de büyük paralar harcamadan.

”Büyüleyici Prag Şehrinde Neler Yapılır?” Diyenlere 10 Madde

Franz Kafka’dan izler bulabileceğiniz Prag, tarihi dokusu ve büyüleyici güzelliği ile yapılacak onca şeye sahiptir. Gelin bunlara hep birlikte bir bakalım.

Avrupa’nın En Önemli 10 Şehir Simgesi

Avrupa'nın dünyaca ünlü birbirinden harika 10 şehir simgesini sizler için derledim. Avrupa'daki mimari şahaserler ve dahası sizlerle.

Interrail Yapacaklara 10 Etkili Tavsiye

Interrail yapacaklara tavsiyeler verirken en çok da interrail anılarımdan yola çıkmaya çalıştım.

Akdeniz’in Sevimli Adası: Malta

Beş adanın en büyüğü Malta. Oldukça düz. Bu yüzden sokaklarını yürüyerek keşfetmek mümkün. Malta’ya gitmişken deniz ürünlerinin tadını çıkarmayı ihmal etmeyin.

İnterrail Yapacaklar için Hayat Kurtaran 7 Tüyo

İnterrail, Avrupa'da kolayca gezmenin kapısını gençler için aralayan bir pass bilet uygulamasıdır. İnterrail gezinize başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gladyatörler Şehri Roma’da Yapmanız Gereken 10 Şey

İtalya'nın başkenti Roma'da yapılması gerekenleri birçok kişi yazmıştır. Ben de kendi Roma gezisine çıktığımda yapılacak en iyi şeyler listesini sizler için hazırladım.

Avrupa’da Ucuza Gezebileceğiniz 5 Şehir

Avrupa'yı gezmek hepimizin hayali. Ancak maddiyat eksikliğinden dolayı iptal etmek isteyebiliyoruz. Bu yüzden sizler için Avrupa'da ucuza gezebileceğiniz 5 şehir çıkardım.

Sırtçantalı Gezgin Seyahat Bursu Başvuruları Başladı!

Sırtçantalı Gezgin Seyahat Bursu, 2017 yaz döneminde bir üniversite öğrencisinin faydalanması arzusuyla hayata geçirilmiş bir burstur.

Venedik’e Gitmeniz için 6 Can Alıcı Neden

Erasmus için Venedik'i seçmem tamamen tesadüfler silsilesi oldu. O yüzden benim yerime sizin Erasmus'ta Venedik'i neden tercih etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim.

Barselona’da Yapmanız Gereken 10 Şey

İspanya'nın en turistik yerlerine sahip Barselona, sahip olduğu tüm güzellikleriyle listenizde yer alması gereken yegane bir şehirdir.

Sık Yolculuk Eden İnsanların Niçin Daha Başarılı Olduklarının 15 Cevabı

Sık yolculuk eden kişilerin dünyayı keşfederek yaşam becerisi edindiği ve bu edinimleri hayat serüvenlerine aktararak daha başarılı olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Asla Unutamayacağınız Harika Bir Norveç Gezisinin 11 Sırrı

Norveç’in büyüleyici ortamını merak eden gezginler için 28 günlük seyahatimden arta kalan deneyimlerim hakkında bir şeyler karaladım. Yararlı olması dileğiyle.

BU KONU İLE İLGİLİ SORU-CEVAPLAR

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin