Gezi

Ana Sayfa Yurtdışında Yaşam Gezi
Yurtdışında nereleri nasıl gezmeli, kültür-sanat yerleri, parklar, en güzel selfie çekilecek yerleri ayrıntılarıyla bulabilirsiniz.

Akdeniz’in Sevimli Adası: Malta

Beş adanın en büyüğü Malta. Oldukça düz. Bu yüzden sokaklarını yürüyerek keşfetmek mümkün. Malta’ya gitmişken deniz ürünlerinin tadını çıkarmayı ihmal etmeyin.

İnterrail Yapacaklar için Hayat Kurtaran 7 Tüyo

İnterrail, Avrupa'da kolayca gezmenin kapısını gençler için aralayan bir pass bilet uygulamasıdır. İnterrail gezinize başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gladyatörler Şehri Roma’da Yapmanız Gereken 10 Şey

İtalya'nın başkenti Roma'da yapılması gerekenleri birçok kişi yazmıştır. Ben de kendi Roma gezisine çıktığımda yapılacak en iyi şeyler listesini sizler için hazırladım.

Avrupa’da Ucuza Gezebileceğiniz 5 Şehir

Avrupa'yı gezmek hepimizin hayali. Ancak maddiyat eksikliğinden dolayı iptal etmek isteyebiliyoruz. Bu yüzden sizler için Avrupa'da ucuza gezebileceğiniz 5 şehir çıkardım.

Sırtçantalı Gezgin Seyahat Bursu Başvuruları Başladı!

Sırtçantalı Gezgin Seyahat Bursu, 2017 yaz döneminde bir üniversite öğrencisinin faydalanması arzusuyla hayata geçirilmiş bir burstur.

Venedik’e Gitmeniz için 6 Can Alıcı Neden

Erasmus için Venedik'i seçmem tamamen tesadüfler silsilesi oldu. O yüzden benim yerime sizin Erasmus'ta Venedik'i neden tercih etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim.

Barselona’da Yapmanız Gereken 10 Şey

İspanya'nın en turistik yerlerine sahip Barselona, sahip olduğu tüm güzellikleriyle listenizde yer alması gereken yegane bir şehirdir.

Sık Yolculuk Eden İnsanların Niçin Daha Başarılı Olduklarının 15 Cevabı

Sık yolculuk eden kişilerin dünyayı keşfederek yaşam becerisi edindiği ve bu edinimleri hayat serüvenlerine aktararak daha başarılı olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Asla Unutamayacağınız Harika Bir Norveç Gezisinin 11 Sırrı

Norveç’in büyüleyici ortamını merak eden gezginler için 28 günlük seyahatimden arta kalan deneyimlerim hakkında bir şeyler karaladım. Yararlı olması dileğiyle.

Yurtdışında Çok Ucuza Keşfedebileceğiniz 5 Vizesiz Ülke

Yurtdışında seyahat etmek hem maddi açıdan hem vize açısından bir hayli zor. Ancak bazı ülkeler var ki hem ucuz hem vizesiz. İşte 5 vizesiz ucuz ülke.

Seyahat Günlüğü Hazırlamanın 5 Harika Yolu

Yurtdışı seyahatini soran arkadaşlarına anlatıp durmaktan yorulmadın mı? En iyisi harika bir günlük hazırla. Herkes faydalansın. İşte seyahat günlüğü hazırlamanın 5 harika yolu.

Nefes Almak İstiyorsan Bunu Okumalısın!

Artık nefes almamız gerek! İstediğimiz şeyi nefes almak istediğimiz kadar istiyorsak başarabiliriz. Sen nefes almak istiyor musun?

İspanya’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Harika Yer

Yemekleri, festivalleri, tarihi ve renkli mimari eserleriyle tam bir kültür abidesi olan İspanya'yı seyahat etme düşüncesi aklınızdaysa tam doğru yerdesiniz.

Ucuza Gezebileceğiniz Lviv’de Çok Eğleneceğinizin Kanıtı 10 Madde

Ukrayna'nın vize istememesi, ülkemize yakın oluşu ve hatta sadece yeni kimliklerle bile gidilebilecek olması Lviv'e olan ziyaretimizi iyice kolaylaştırdı.

Amerika’da Mutlaka Görmeniz Gereken 26 Nefes Kesici Yer

En iyi seyahat uzmanlarının seçtiği Dünyada Görülmesi Gereken En İyi 500 Yer listesindeki ABD'nin en iyi yerlerini sizler için sıraladık.

Ucuz Uçak Bileti Bulabileceğiniz 5 Vizesiz Ülke

Ucuza uçak bileti bulabileceğiniz vizesiz ülkeler bu listede! Bu yılki tatil bir başka olacak! Hazırsanız buradan buyurun..

2017’de Yurtdışında Gidilecek En İyi 10 Yer

Bu yazımızda profesyonellerin görüşleri doğrultusunda 2017 yılında yurtdışında gidilebilecek en güzel 10 yeri sizler için sıraladık.

Vizesiz Ülkeler – En Güncel Vize İstemeyen Ülkeler Listesi

Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeleri bu içerikte bulabilirsiniz. Vizesiz gidilebilen ülkelere geçmeden birkaç öneride bulunacak olursak;

Seyahat Etme İsteği Uyandırabilecek 8 Şarkı

Herkesin seyahat hayalleri, başka yerde yaşama isteği vardır. Unutmakta olduğunuz seyahat hayallerinizi size tekrar hatırlatabileceğini düşündüğüm şarkıları bulabileceğiniz bir liste hazırladım.

Slovenya Gezi Notlarım: ”Slovenya Aşkı – 1”

Slovenya, taşlı yollarda birbirine kenetlenmiş çiftleri görünce aşkın ne kadar değerli ve sevginin vermeye ne kadar meyilli olduğunu hissettiğiniz bir ülke oluverir.

BU KONU İLE İLGİLİ SORU-CEVAPLAR

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin