Gezi

Ana Sayfa Yurtdışında Yaşam Gezi
Yurtdışında nereleri nasıl gezmeli, kültür-sanat yerleri, parklar, en güzel selfie çekilecek yerleri ayrıntılarıyla bulabilirsiniz.

Gezilecek En Ucuz 10 Ülke

Döviz almış başını gidiyorken, neden farklı ve ucuz ülkeleri keşfetmiyoruz? Dünya keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce ülkeyle dolu. Gezilecek en ucuz 10 ülke.

Instagram’da Like Patlaması Yaratacak Amerika’daki 18 Yer

New York ve Los Angeles gibi şehirlerde herkes Instagram fotoğrafı paylaşıyor. Amerika'daki bu gizli yerler Instagram fotoğraflarınıza like yağdıracak.

Interrail ve Interbus Arasındaki 10 Fark

Interrail ve Interbus günümüzde gençlerin Avrupa'yı gezip görmek istediği iki seyahat türü. Peki Interrail ve Interbus arasındaki farklar nedir?

Dünyanın En Güzel 10 Mimari Eseri

Gördüğünüzde incelemeye doyamayacağınız baktıkça tekrar bakmak isteyeceğiniz dünyanın birbirinden güzel yapılarını sizler için derledik.

Yurtdışında Katılmak İsteyeceğiniz En İyi 5 Ücretsiz Yürüyüş Turu

Free Walking Tour, yani ücretsiz yürüyüş turları, gün geçtikçe tüm dünyada yaygınlaşmaya başlayan bu turlar bedava gezi rehberliği sunuyor.

Dünyanın En Güzel 10 Plajı

Deniz, kum, güneş üçlemesi ile çoğumuzun dört gözle beklediği yaz aylarında en önemli paya sahip olan dünyanın en güzel plajlarını sizlere sunuyoruz.

Hayvanseverlerin Seyahat Etmek İsteyeceği 10 Yer

Hayvanseverlerin seyahat ederek ender görülen hayvan türlerini yerinde görmesi ve hatta onları besleyip sevmesi mümkün.
video

Paris Gezi Rehberi – 1

Paris'te günlük hayattan görüntüler sunmak istedim. Paris'te ne yenir, nereye gidilir? Büyüleyici Eyfel Kulesi ve Paris gezi rehberi sizlerle.
video

Budapeşte Gezi Rehberi | Vlog

Merak ettiğim Budapeşte'yi görme fırsatı buldum ve bu seyahatimi de sizlerle paylaştım. İşte gezilecek görülecek yerler ile Budapeşte gezi rehberi.

2018’in En İyi Seyahat Listesi Yayınlandı

Dünyanın bir numaralı seyahat rehberlerinden Lonely Planet, 2018’in en iyi seyahat listesini açıkladı!
video

Kaliforniya’da Ucuz ve İyi Bir Yol Gezisi Yapmanın Tüyoları

Yeryüzünde görülecek en güzel yerlere sahip olan Kaliforniya'da ucuz yol gezisi tüyoları veren Randy, harika bir tavsiye videosu çekmiş.

2018’de Dünyada Gezilecek En İyi 10 Şehir Belli Oldu!

Seyahat rehberi Lonely Planet, 2018'de dünyada gezilecek en iyi 10 şehir listesini seçti. Amerika'dan Asya'ya 2018’in en iyi şehirleri listesi şöyle:

Malta: Bir Ortaçağ Filminin Setindeymiş Gibi

Ada ülkesi Malta, tarihsel mirası, uzun yaz dönemi, kültürel zenginlikleri ve lezzetli mutfağıyla dört mevsim ziyaret edilmeye değer bir güzergâh...

Dünyanın En ”Cool” Kanyonuna Seyahat : Antilop Kanyonu

16 yaşındayken hayalini kurduğum Antilop Kanyonu gezi yazımı sizlerle paylaştım. Antilop Kanyonu hakkında bilgi ve tavsiyeler verdim.

Edebiyata Düşkün Gezginlerin En Uğrak Noktası: Dublin

Dublin, İrlanda’nın başkenti, yeşili bol, eğlencesi tavan, çikolatası lezzetli, insanı mutlu ve kibar olan bir şehir. İşte size Dublin gezi rehberi…
video

Yosemite Ulusal Parkı’nda Bir Gün: Work and Travel

Work and Travel'da Amerika'yı keşfe devam ediyoruz. Biraz da Amerika'nın doğal güzelliklerini görelim dedik ve Yosemite Tabiat Parkı'nda bir gün geçirdik.

Gerçek Bir Gezgin Olmanın 7 Yolu!

Sizlere önce gerçek bir gezgin olmanın yollarını anlatacağım. Ardından da kendi gezilerimde yaşadıklarımı ve gezgin olma yolundaki tavsiyelerimi vereceğim.

Mutlaka Görülmesi Gereken Dünyanın En Güzel 8 Tren Rotası

Trenler ve tren yolları hem turistik açıdan hem de ulaşım açısından çok tercih edilir. Ama bazı yollar var ki güzellikten öte bağımlılık yaratabilir.

Avrupa’da Tek Başına, Hem de Kız Başına!

En umutsuz olduğum dönemde bir arkadaşımın bahsetmesiyle ben de bu zehre dahil oldum. Ne mi yaptım? Avrupa'da tek başına, hem de kız başına yola çıktım.

Seyahat Felsefesini En İyi Anlatan 20 Söz

Kuşkusuz, seyahat etmek ve yolculuk yapmak hayattaki en güzel şeylerden biri. Dünya yazarlarının seyahat ile ilgili söylediği sözleri sizler için derledim.

BU KONU İLE İLGİLİ SORU-CEVAPLAR

Henüz hiç soru sorulmadı! İlk soran ol. Soru sor

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin