İsim
İdil Uğural

YAZARIN İÇERİKLERİ

Kur Arttı Eğitimde Adres Değişti

Türkiye’deki ailelerin yüzde 80’i çocuğunu eğitim için yurtdışına göndermek istiyor. Döviz kurundaki dalgalanma ailelerin ve gençlerin daha ekonomik ülkeleri seçmelerine neden oluyor...

Lise için Yükselen Trend: Yurtdışı

Yurtdışında eğitim denildiğinde çoğumuzun aklına yükseköğretim geliyor. Ancak aileler, çocuklarını lise hatta ilkokul işin bile başka ülkelere gönderebiliyor.

Yurtdışında Dil Eğitimi Raporu: En Büyük Problem Konaklama

136 ülkede yapılan ankete göre, yurtdışında dil eğitimi alan öğrenciler büyük oranda beklentilerinin karşılandığını belirtirken, en büyük problem olarak konaklamayı görüyor.

Yurtdışında Lisansüstü Öğrenim Başvuruları Başladı! Tam 1155 Öğrenci…

Yurtdışına, resmi burslu statüde yüksek lisans ve doktora yapmak üzere toplam 1155 öğrenci gönderilecek. Başvurular için hemen harekete geçin.

Çocuğumu Yaz Kampına Yollamalı Mıyım?

Çocuğunun yaz tatilinde bilgisayar başında geçirmesi yerine sanat, spor ve doğa ile iç içe olmasını isteyen ebeveynler her yıl yaz kampları arayışı içerisine giriyor.

Amerika’da Dil Eğitimi Almadan Önce Bunları Bilmelisiniz

İngilizce dilini öğrenmek ve daha da pekiştirmek isteyen kişilerin uğrak noktalarının başında gelen Amerika, dil eğitimi için oldukça başarılı bir merkez olmaktadır.

Brighton’a Açılan Yeni Bir Dil Okulu: Kings Colleges

Yurtdışında dil öğrenmek isteyen öğrencilerin tercih ettiği gözde okullardan biri olan Kings Colleges, İngiltere'ye bir yeni merkez daha açıyor.

Lise Eğitiminde Yurtdışı da Bir Seçenek

Artık yurtdışında eğitim deyince akla sadece yükseköğretim gelmiyor. Dünyada özellikle lise düzeyinde de binlerce öğrenci eğitim için yurtdışını tercih ediyor.

Hepimizin Korktuğu Soru: ”Do You Speak English?”

İngilizce hayatımızın her anında karşımıza çıkıyor. Sokaklarda, tabelalarda, bilgisayarda, okulda... Bugün İngilizcesiz kariyer ise imkânsız.

İngiltere Vizesi ile İrlanda’ya Gidilir Mi?

İrlanda'ya İngiltere vizesiyle girilir mi? İrlanda vize ücretleri ne kadar? Schengen vizesiyle İrlanda'ya gidilir mi? Türden merak edilenleri cevapladık.

Dil Eğitimi ve Akademik İngilizce

Dil eğitiminde önemli olan unsurlardan biri de dili akademik bir şekilde kullanabilmek yani konuşabilmektir. Çoğu insan yabancı dil konusunda belli bir seviyeye ulaşmıştır.

Yurtdışı Eğitimi için Doğru Tercih

Her yaş grubundan öğrencinin eğitimini yurtdışı okullarında gerçekleştirerek, yabancı dil konusunda çok daha üst düzey bir eğitim alabilmeleri mümkün.

New York’ta Dil Eğitimi Alabileceğiniz En İyi 6 Dil Okulu

İngilizce eğitiminizi Empire State Binası, Times Meydanı ve Özgürlük Heykeli ile ünlü New York'ta bu 6 mükemmel dil okulundan birinde tamamlamanın zamanı geldi.

Bir Öğrencinin Aile Yanı Konaklamasına Varışı Üzerine Kısa Bir Video

İrlanda'da dil eğitimine giden bir öğrencinin aile yanı konaklamasına varışı ve aileyle geçirdikleri zamanı gösteren kısa bir video.

Yaz Okulu Program Tipleri Seçimi Nasıl Yapılabilir?

Yaz okullarında, öğrencilerin yetenek ve planları üzerine yoğunlaşan çeşitli programlar bulunmaktadır. Öğrencilerin bu programlardan hangilerini seçebileceği konusunda buradan destek alabilirsiniz.

Yaz Okulu Programı Nedir?

7-22 yaş arası öğrencilerin katıldığı yaz okulu programları hakkında bilgiler. Yurtdışında yaz okulu programı nedir ve programda neler olur?