Erasmus

Ana Sayfa Erasmus
Öğrenci değişim projesi Erasmus, faydaları, uygulandığı ülkeler, şehirler ve üniversiteler hakkında hazırlanan içerikler bulabilirsiniz.
video

Erasmus : Avrupa’da Kızlar Teklif Ediyormuş #Stolk

Türk üniversite öğrencilerinin Avrupa sınavı : Erasmus! Aslında Erasmus Avrupa'da kızlar teklif ediyormuş önermesinin ötesinde bir program.

5 Ayda Erasmus ve Avrupa, Bir Ömür Boyu Hatıra!

Belçika'da Erasmus yaparken diğer Avrupa ülkelerinde geçirdiğim günleri ve seyahat tüyolarımı okumak isterseniz sizi böyle alalım.

Erasmus Hayatınızda Sizi İtalya’ya Çekecek 7 Sebep

Avrupa'ya ve İtalya'ya çılgınca açılma zamanı gelmişti. Elbetteki benim için en uygun programın Erasmus olduğunu düşünmüştüm çünkü..

Erasmus Düşünenlere 5 Önemli Tavsiye

Erasmus'a çıkmış kişilerin deneyimlerinin sonucu olan bu öneriler ile hayatının en eğlenceli yurtdışı maceranda eğlencene eğlence katmaya ne dersin?

Benim Gözümden Erasmus+ Fotoğraf Yarışması

Türkiye Ulusal Ajansı, Erasmus+ Programının 30. yılında yararlanıcıların deneyimlerini ve kazanımlarını anlatabilmeleri için Benim Gözümden Erasmus+ adlı fotoğraf yarışması düzenliyor.
video

Londra Erasmus Stajı Hikayem ve Tavsiyelerim

Londra Erasmus stajı deneyimimden bahsettim. Staj yapmak isteyenlere neler öneriyorum?, nasıl kazandım?, nasıl staj yeri ayarladım? hepsini sizler için anlattım.

Erasmus İsveç Maceram

Neredeyse her öğrencinin hayali olan İskandinavya ülkelerinden biri olan İsveç'te, küçük bir şehirde Erasmus yapıyorum. Hayatımın en iyi dönemini geçirdiğim İsveç'i sizlere anlattım.

2016-2017 Erasmus+ Hibeleri

Ülkeden ülkeye değişen Erasmus hibe miktarları içerikteki gibidir. Hesaplanan hibe miktarı öğrenciye iki ayrı şekilde verilir.

Çikolata Tadında Bir Erasmus Macerası: Belçika’da Erasmus

Erasmus dahilinde bir ay önce Belçika'ya geldim. Hayatımın en güzel gezilerini ve arkadaşlıklarını yaşıyorum. Kısaca "İyi ki Erasmus'um'' diyorum.

Erasmus Hakkında Genel Bilgi ve Hiç Duymadığınız Tavsiyeler

Avrupa Birliği programı ve projesi olan Erasmus nedir, şartları nelerdir, kimler başvurabilir, hibe ile ilgili bilgiler ve Erasmus nasıl yapılır kısaca bilgiler vereceğiz.

Erasmus Pişmanlıktır!

Şimdi napayım yıkayım mı Erasmus hayallerinizi? Vazgeçireyim mi sizleri? Napacaksınız sınava girmekten mi vazgeçeceksiniz? Siz de Work and Travel yapın canım!

Erasmus’a Herkes Gidebilir Mi?

Erasmus programına dahil olabilmek için ders başarısı öncelikli kriterdir. Erasmus'a herkes gidebilir mi sorusuna verilecek en basit cevapsa dersleri iyi olan herkes Erasmus programına katılabilirdir.

Erasmus’un Kalbinin Attığı En İyi 10 Ülke

Erasmus'un en düşündürücü noktası burası olsa gerek! Gidilebilecek onca ülke arasından size en iyi, en ucuz Erasmus deneyimini sunacak ülkeleri hazırladık.

Türkiye’de Erasmus’tan 13 Yılda 450 Bin Kişi Faydalandı!

Türkiye'de 2004 yılında uygulanmaya başlanan Erasmus'tan, 2017 sonuna kadar yurtdışında eğitim, öğretim, staj ve gönüllülük faaliyetlerine katılan sayısı 450 bini aşacağı öngörülüyor.

Dil Okulu mu? Work and Travel mı? Yoksa Erasmus mu?

Work and Travel, dil eğitimi ve Erasmus deneyimlerimden yola çıkarak bu programların en iyi yönlerini sizler için ortaya çıkardım.

Erasmus Yarışması: 30. Yılında Erasmus Hikayeni Anlat

Erasmus+ 30'uncu yıldönümünü kutlamak için Avrupa Komisyonu, Bize Erasmus Hikayeni Anlat adlı yeni bir yarışma başlattı.
video

Sıradan Bir Erasmus Hayatı: Belçika’da Erasmus

Erasmus'u kazanma ve vize işlemlerini halledebilmenin zor olduğu kadar, Erasmus'a gittikten sonra bir hayli eğlenceli geçen bir öğrencilik dönemidir.
video

Prag’ta Erasmus Macerası – 8

Erasmus arkadaşlarımla çıktığım Çek Cumhuriyeti gezisinde başkent Prag'ta gezmedik yer bırakmadık. Sıra sizde!
video

Fransa’da Erasmus Macerası – 7

Rüyalar şehri Paris; Mona Lisa, Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi'yle Erasmus'ta gezilmesi gereken bir şehir. Ayrıca Kruvasan'ı denememezlik etmeyin derim.
video

İtalya’da Erasmus Macerası – 6

Buram buram tarih kokan Roma ve Roma'nın içindeki dünyanın en küçük ülkesi olan Vatikan. Orta noktadan Vatikan'ın her yerini görebilirsiniz!

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin