Erasmus

Ana Sayfa Erasmus
Öğrenci değişim projesi Erasmus, faydaları, uygulandığı ülkeler, şehirler ve üniversiteler hakkında hazırlanan içerikler bulabilirsiniz.
video

Erasmus Nedir? Nasıl Yapılır?

Erasmus nedir, nasıl yapılır, şartları nelerdir? Erasmus'a nasıl gidilir? Sizi nasıl bir süreç bekliyor? Hepsinin cevabı bu videoda. 

Meraklısına ve Almak İsteyenlere Batının 10 İyi Yanı

Batıda yaşanır abi ya! diye bir söz vardır ya. Gidip görünce hak vereceğiniz Batının 10 iyi yanı listesine gelin birlikte bakalım.

Erasmus’a Gitmeden İncelemeniz Gereken 9 Website

Erasmus'a gitmeden önce bu websiteleri inceleyerek Erasmus programında geçireceğiniz zamanı daha az bütçe ile daha değerli hale getirin.
video

Erasmus ile İspanya’ya Yolculuk: İspanya’da Derdimi Anlatamadım!

Hakkında futbol takımları hariç hiçbir şey bilmediğim bir ülkeye, İspanya'ya, Erasmus yapmaya geldim. Dilini bile bilmiyorum, bakalım burada neler yaşayacağız hep beraber göreceğiz.

10 Aşamada Erasmus Staj Yeri Nasıl Bulunur?

Erasmus stajı yurtdışında çalışma hayatını görebileceğiniz bir fırsattır. Bu zor gibi görünse de sizlere 10 aşamada Erasmus staj yeri nasıl bulunur açıklıyoruz.

7 Adımda Erasmus Sınavı Nasıl Kazanılır?

Üniversitelilerin hayali Erasmus, bize Avrupa'da ya öğrenim fırsatı ya da staj yapma imkanı sunar. Peki Erasmus sınavı nasıl kazanılır? Gelin birlikte bakalım.

Polonya’da Macera Dolu Bir Erasmus Günlüğü

Erasmus mu dedi biri? Üniversite okuyup da Erasmus yapmamak olur mu hiç? Hele ki Polonya'da Erasmus yapmamak hiç olmaz. İşte bu da benim Polonya'da Erasmus maceram.

Erasmus’tan Sonra 5 ‘’Keşke’’ ve ‘’İyi ki’’

Erasmus'tan sonra dilime dolanan bir iyi kiler dizisi var ki... E birkaç tane de keşkem olsun dedim tabi. İşte Erasmus'ta yaşadığım iyi ki ve keşkelerim..

İspanya’da Erasmus: Fiesta ve Siesta

Erasmus yapmak -özellikle de İspanya’da Erasmus yapmak- isteyenler için diyeceğim birkaç söz var.

Erasmus’a Gideceklere Hayat Kurtaran 8 Tavsiye

Erasmus'un en kritik dönemlerinden olan evrak toplama ve yurtdışına adım atacağınız aşamada işinize yarayabilecek tavsiyeler benden size gelsin.

Hollanda’da Erasmus: 6 Soruda Bir Erasmus Hayatı

Sizlere Hollanda'da Erasmus yapan, Şule Dedebaş'ın Avrupa'da yaşadıklarını ve Hollanda'daki Erasmus serüvenini çektiği fotoğraflar ile birlikte aktaracağım.

Erasmus’tan Türkiye’ye Döndüğünüzde Muhtemelen Duyacağınız 11 Soru

Erasmus'a gidenlerin Türkiye'ye döndükten sonra sıklıkla duydukları ve duydukça da alıştıkları o klasik soruları sizler için topladım.
video

Erasmus : Avrupa’da Kızlar Teklif Ediyormuş #Stolk

Türk üniversite öğrencilerinin Avrupa sınavı : Erasmus! Aslında Erasmus Avrupa'da kızlar teklif ediyormuş önermesinin ötesinde bir program.

5 Ayda Erasmus ve Avrupa, Bir Ömür Boyu Hatıra!

Belçika'da Erasmus yaparken diğer Avrupa ülkelerinde geçirdiğim günleri ve seyahat tüyolarımı okumak isterseniz sizi böyle alalım.

Erasmus Hayatınızda Sizi İtalya’ya Çekecek 7 Sebep

Avrupa'ya ve İtalya'ya çılgınca açılma zamanı gelmişti. Elbetteki benim için en uygun programın Erasmus olduğunu düşünmüştüm çünkü..

Erasmus Düşünenlere 5 Önemli Tavsiye

Erasmus'a çıkmış kişilerin deneyimlerinin sonucu olan bu öneriler ile hayatının en eğlenceli yurtdışı maceranda eğlencene eğlence katmaya ne dersin?

Benim Gözümden Erasmus+ Fotoğraf Yarışması

Türkiye Ulusal Ajansı, Erasmus+ Programının 30. yılında yararlanıcıların deneyimlerini ve kazanımlarını anlatabilmeleri için Benim Gözümden Erasmus+ adlı fotoğraf yarışması düzenliyor.
video

Londra Erasmus Stajı Hikayem ve Tavsiyelerim

Londra Erasmus stajı deneyimimden bahsettim. Staj yapmak isteyenlere neler öneriyorum?, nasıl kazandım?, nasıl staj yeri ayarladım? hepsini sizler için anlattım.

Erasmus İsveç Maceram

Neredeyse her öğrencinin hayali olan İskandinavya ülkelerinden biri olan İsveç'te, küçük bir şehirde Erasmus yapıyorum. Hayatımın en iyi dönemini geçirdiğim İsveç'i sizlere anlattım.

2016-2017 Erasmus+ Hibeleri

Ülkeden ülkeye değişen Erasmus hibe miktarları içerikteki gibidir. Hesaplanan hibe miktarı öğrenciye iki ayrı şekilde verilir.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin