Erasmus

Erasmus
Öğrenci değişim projesi Erasmus, faydaları, uygulandığı ülkeler, şehirler ve üniversiteler hakkında hazırlanan içerikler bulabilirsiniz.

Erasmus Rehberi: Slovakya Deneyimlerim

Erasmus programını kazandığım günden, Slovakya'daki Erasmus deneyimlerime kadar yaşadığım zorluklar, sorunlar ve değişik deneyimlerimi paylaştım.

İş Hayatına Önde Başlamak için: Erasmus Staj Hareketliliği

Avrupa’da iş deneyimine sahip olmak için fırsat sunan Erasmus Staj hareketliliğinin başvuruları başlıyor.

Erasmus’ta Mutlaka Yapılması Gereken 12 Şey

Erasmus'a gitmeden önce elinde bulundurman gereken çok önemli bir yapılacaklar listesi hazırladık senin için. İşte Erasmus'ta mutlaka yapman gereken 12 şey.

Erasmus Öğrencilerinin En Çok Yaşadığı 6 Kaygı ve Çözümleri

Erasmus'a gittiğinizde arkadaşlarınızı kaybetmekten mi korkuyorsunuz? Ya da gideceğiniz ülkede yabancı dilde anlaşamamaktan mı? Size bir tavsiye: Başarabilirsiniz!

video

Polonya’dan Avrupa’ya Açılan Erasmus Günleri

Polonya'da başlayıp Avrupa'nın birçok şehrine kadar devam eden unutulmaz günlerin anısına yapılmıştır bu video. 5 ayın deneyimini 5 dakikaya sizler için sığdırmaya çalıştım.

Almanya’da Erasmus Yapmanız için 10 Müthiş Neden

Almanya’da Erasmus yapmanın avantajları ve dezavantajları neler? Neden Almanya’da Erasmus yapmanız gerektiğine dair bilgileri bulabilirsiniz.

Polonya’da Erasmus: Beklenen Hayal Gerçek Oldu!

Hayalini bile kuramakta zorlandığım Polonya'da Erasmus programını sonunda kazanmıştım. Ama hiçbir şey kolay gitmedi..

Hollanda’da Erasmus ve Yaşama Dair 7 Madde

Erasmus ile onca gidilmesi gereken dünyanın en harika ülkeleri varken neden mi Hollanda? İşte size Hollanda'da Erasmus yapmanız için 7 madde.

Avrupa’nın Saklı Tarih Ülkesi Polonya’da Erasmus

İki hayal bir gerçektir demiş filozof. İlk hayalim Erasmus yapmaktı. Diğeri ise dünyayı gezmek. Erasmusla bunu da yapabilirdim.

Erasmus Staj Yeri Bulmanızı Sağlayacak 7 Altın Tavsiye

Yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasından bağımsız olarak kendi başınıza Erasmus staj yeri ayarlamak istiyorsanız bu adımları takip etmelisiniz.

Finlandiya’da Erasmus Yapmanız için 10 Sebep

İskandinavya'nın nitelikli eğitimi ve muazzam doğal güzellikleriyle ünlü ülkesi Finlandiya'da Erasmus eğitimi için size tam "10 Sebep" sunuyoruz.

Yurtdışında Staj Yapmanın Yolları

Staj deneyimi artık firmaların CV’lerde mutlaka görmek istedikleri bir bölüm. Yurtdışında staj deneyimi ise diğer CV’ler arasından sıyrılmayı sağlıyor.

Almanya’nın Kalbinde Bir Deneyim: Erasmus Stajı

Berlin'de geçen Erasmus stajımda neler yaşadığımı anlattığım bu günlük, yurtdışında ve özellikle Almanya’da staj yapmayı düşünen arkadaşlara ufak bir yol haritası olabilir.

İspanya’nın Cadiz Şehrinde Erasmus

Cadiz'de Erasmus yapmış biri olarak burada Erasmus yapacak öğrencilere yaşam, eğitim, konaklama, aktivite, ulaşım, eğlence ve güvenlik hakkında yazdığım bilgileri bulabilirsiniz.

Danimarka’da Erasmus Yapmanız için 10 Neden

Danimarka bir öğrencinin Ütopyası bence. Muhteşem eğitim sistemi, harika insanları ve inanılmaz doğasıyla tam bir öğrenci cenneti.

Orta Avrupa’nın İncisi Budapeşte: Bir Erasmus Macerası

Erasmus ile gittiğim ilk yurtdışı deneyimim olan Budapeşte üzerine bırakın günlüğü, beş yüz sayfalık kitap yazılır; son cümlesi de “birinci cildin sonu.” olur.

Polonya’da Erasmus Günlüğüm

Erasmus, dünyayı, dilleri, dinleri ve kendimi tanıma serüvenim. Polonya'da yaşadığım Erasmus anılarımı ne kadar anlatsam boş, çünkü anlatılmaz yaşanır.

İtalya’da Erasmus Maceram

İtalya'ya Erasmus veya gezi amaçlı yolunuz düşerse; toplu taşıma, barınacak yer, pasaport çaldırma hakkında yazdığım minik notlarım size faydalı olabilir.

Bir Hemşire Olarak Portekiz’de Erasmus Yapmanız için 15 Neden

Yurtdışı gözünüzü korkutabilir. Hele bir de hemşireyseniz. Farklı insanlar, farklı kültürler, farklı diller. Bende bu korkuları içimde barındırarak çıktım bu yola. Sonuç mu? Harikaydı.

video

İtalya’da Erasmus Yapacaklar için Bazı İpuçları

Erasmusla ilgili bu son videomda da ağırlıklı olarak İtalya'ya Erasmus ve L'aquila şehrine gidecek arkadaşlar için orada ihtiyaçları olabilecek şeyleri nerelerde bulabileceklerini anlattım.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

EDUMAG HAKKINDA NE DİYORLAR ?

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin