Erasmus

Ana Sayfa Erasmus
Öğrenci değişim projesi Erasmus, faydaları, uygulandığı ülkeler, şehirler ve üniversiteler hakkında hazırlanan içerikler bulabilirsiniz.

7 Adımda Erasmus Sınavı Nasıl Kazanılır?

Üniversitelilerin hayali Erasmus, bize Avrupa'da ya öğrenim fırsatı ya da staj yapma imkanı sunar. Peki Erasmus sınavı nasıl kazanılır? Gelin birlikte bakalım.

Polonya’da Macera Dolu Bir Erasmus Günlüğü

Erasmus mu dedi biri? Üniversite okuyup da Erasmus yapmamak olur mu hiç? Hele ki Polonya'da Erasmus yapmamak hiç olmaz. İşte bu da benim Polonya'da Erasmus maceram.

Erasmus’tan Sonra 5 ‘’Keşke’’ ve ‘’İyi ki’’

Erasmus'tan sonra dilime dolanan bir iyi kiler dizisi var ki... E birkaç tane de keşkem olsun dedim tabi. İşte Erasmus'ta yaşadığım iyi ki ve keşkelerim..

İspanya’da Erasmus: Fiesta ve Siesta

Erasmus yapmak -özellikle de İspanya’da Erasmus yapmak- isteyenler için diyeceğim birkaç söz var.

Erasmus’a Gideceklere Hayat Kurtaran 8 Tavsiye

Erasmus'un en kritik dönemlerinden olan evrak toplama ve yurtdışına adım atacağınız aşamada işinize yarayabilecek tavsiyeler benden size gelsin.

Hollanda’da Erasmus: 6 Soruda Bir Erasmus Hayatı

Sizlere Hollanda'da Erasmus yapan, Şule Dedebaş'ın Avrupa'da yaşadıklarını ve Hollanda'daki Erasmus serüvenini çektiği fotoğraflar ile birlikte aktaracağım.

Erasmus’tan Türkiye’ye Döndüğünüzde Muhtemelen Duyacağınız 11 Soru

Erasmus'a gidenlerin Türkiye'ye döndükten sonra sıklıkla duydukları ve duydukça da alıştıkları o klasik soruları sizler için topladım.
video

Erasmus : Avrupa’da Kızlar Teklif Ediyormuş #Stolk

Türk üniversite öğrencilerinin Avrupa sınavı : Erasmus! Aslında Erasmus Avrupa'da kızlar teklif ediyormuş önermesinin ötesinde bir program.

5 Ayda Erasmus ve Avrupa, Bir Ömür Boyu Hatıra!

Belçika'da Erasmus yaparken diğer Avrupa ülkelerinde geçirdiğim günleri ve seyahat tüyolarımı okumak isterseniz sizi böyle alalım.

Erasmus Hayatınızda Sizi İtalya’ya Çekecek 7 Sebep

Avrupa'ya ve İtalya'ya çılgınca açılma zamanı gelmişti. Elbetteki benim için en uygun programın Erasmus olduğunu düşünmüştüm çünkü..

Erasmus Düşünenlere 5 Önemli Tavsiye

Erasmus'a çıkmış kişilerin deneyimlerinin sonucu olan bu öneriler ile hayatının en eğlenceli yurtdışı maceranda eğlencene eğlence katmaya ne dersin?

Benim Gözümden Erasmus+ Fotoğraf Yarışması

Türkiye Ulusal Ajansı, Erasmus+ Programının 30. yılında yararlanıcıların deneyimlerini ve kazanımlarını anlatabilmeleri için Benim Gözümden Erasmus+ adlı fotoğraf yarışması düzenliyor.
video

Londra Erasmus Stajı Hikayem ve Tavsiyelerim

Londra Erasmus stajı deneyimimden bahsettim. Staj yapmak isteyenlere neler öneriyorum?, nasıl kazandım?, nasıl staj yeri ayarladım? hepsini sizler için anlattım.

Erasmus İsveç Maceram

Neredeyse her öğrencinin hayali olan İskandinavya ülkelerinden biri olan İsveç'te, küçük bir şehirde Erasmus yapıyorum. Hayatımın en iyi dönemini geçirdiğim İsveç'i sizlere anlattım.

2016-2017 Erasmus+ Hibeleri

Ülkeden ülkeye değişen Erasmus hibe miktarları içerikteki gibidir. Hesaplanan hibe miktarı öğrenciye iki ayrı şekilde verilir.

Çikolata Tadında Bir Erasmus Macerası: Belçika’da Erasmus

Erasmus dahilinde bir ay önce Belçika'ya geldim. Hayatımın en güzel gezilerini ve arkadaşlıklarını yaşıyorum. Kısaca "İyi ki Erasmus'um'' diyorum.

Erasmus Hakkında Genel Bilgi ve Hiç Duymadığınız Tavsiyeler

Avrupa Birliği programı ve projesi olan Erasmus nedir, şartları nelerdir, kimler başvurabilir, hibe ile ilgili bilgiler ve Erasmus nasıl yapılır kısaca bilgiler vereceğiz.

Erasmus Pişmanlıktır!

Şimdi napayım yıkayım mı Erasmus hayallerinizi? Vazgeçireyim mi sizleri? Napacaksınız sınava girmekten mi vazgeçeceksiniz? Siz de Work and Travel yapın canım!

Erasmus’a Herkes Gidebilir Mi?

Erasmus programına dahil olabilmek için ders başarısı öncelikli kriterdir. Erasmus'a herkes gidebilir mi sorusuna verilecek en basit cevapsa dersleri iyi olan herkes Erasmus programına katılabilirdir.

Erasmus’un Kalbinin Attığı En İyi 10 Ülke

Erasmus'un en düşündürücü noktası burası olsa gerek! Gidilebilecek onca ülke arasından size en iyi, en ucuz Erasmus deneyimini sunacak ülkeleri hazırladık.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin