İsim
Petru Sorin
Hakkında
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı - İstanbul Üniversitesi / Customer Services Coordinator at CIEE (Council on International Educational Exchange)

YAZARIN İÇERİKLERİ

Bir Amerika Rüyası: Work & Travel

Amerika'ya gitme hayalinizi gerçekleştirmek için katılabileceğiniz bir programdan yani Work and Travel'dan bahsedeceğim.

CIEE 50. Yılında 50.000 Dolarlık Burs Dağıtıyor!

Work and Travel'ın en büyük sponsorlarından olan CIEE, 50. yılını kutlamak üzere yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Work and Travel’da Nelere Dikkat Etmeli?

Amerika’da birkaç ay boyunca yaşayıp, hem para kazanacağınız hem de gezeceğiniz Work and Travel programına gitmeden önce bazı tavsiyeler vereceğim.

Kaliforniya’da Ucuz ve İyi Bir Yol Gezisi Yapmanın Tüyoları

Yeryüzünde görülecek en güzel yerlere sahip olan Kaliforniya'da ucuz yol gezisi tüyoları veren Randy, harika bir tavsiye videosu çekmiş.

İzleyeni Bambaşka Bir Dünyaya Götüren Nefes Kesici Work and Travel Macerası

Gelin birlikte Amerika'nın batı yakasına bir yolculuğa çıkalım. Birkaç dakikaya sığdırılmış binlerce kilometre ile nefes kesici bir Work and Travel macerası izleyelim.

ABD Büyükelçiliği, Türkiye’den Yapılan Vize Başvurularını Askıya Aldı

ABD Büyükelçiliği, Türkiye'den yapılan vize başvurularının süresiz olarak durdurulduğunu açıkladı. Türkiye de misillemede gecikmedi.

ABD’de Yeşil Kart Çekilişine Başvurular Başladı! Green Card Başvuruları Ne Zaman, Nasıl Yapılır?

Amerika’da çalışma ve yaşama hakkı veren, bir süre sonra da ABD vatandaşı olmanın yolunu açan ‘Yeşil Kart‘ (Green Card) 2019 çekilişi için başvurular başladı.

Work and Travel: ”Gelmiş Geçmiş En İyi Yaz Macerası”

Başından sonuna yaşadığı güzel anıları bir araya getiren Work and Travel öğrencisi, imrenilesi bir WAT macerası ile sizlerle.

Yurtdışında Çalışmanın En Zor Yönleri

Bu güne kadar yurtdışında çalışmanın olumlu yanlarından, nelerin Türkiye’den farklı olduğundan bahsettim. Bu yazımda da biraz bu yaşamın can sıkabilen noktalarından bahsedeceğim.

2016-2017 Erasmus+ Hibeleri

Ülkeden ülkeye değişen Erasmus hibe miktarları içerikteki gibidir. Hesaplanan hibe miktarı öğrenciye iki ayrı şekilde verilir.

Work and Travel ile Hayatımın En Güzel Dönemini Yaşadım

Yaklaşık 4 ayda Amerika'da 10 eyalet, 6 şehir, 5 ulusal park gezdim. Kısacası Work and Travel ile Amerika'da hayatımın en güzel dönemini yaşadım.

Amerika’da İyi Bir Eğitim Alabilmek için Aşmanız Gereken Zorluklar

Harvard, Princeton, MIT ve Stanford üniversiteleri her gencin rüyasında vardır. Ama dünyaca ünlü, zirve yapmış bu Amerikan üniversitelerine nasıl ulaşılır?

Yurtdışına Çılgınlar Gibi CV Yollamayın: Yurtdışında İş Bulmanın 5 Adımı

Yurtdışındaki şirketlere, yüzlerce online başvuru yapmanın size geri dönüşün neredeyse sıfır olacaktır. Özellikle Amerika ve İngiltere menşeili şirketlere..

2016 Work and Travel’da Çekilmiş 16 İlgi Çekici Fotoğraf

Work and Travel programına 2016 yılı yaz döneminde katılan Türk öğrencilerin ilgi çekici anılarına doğru bir yolculuğa çıkarıyoruz sizi.

Müthiş Bir Rota ile Amerika’nın En Güzel 47 Doğal Parkı

Araç yolculukları yorucu ve stresli olabilir. Ancak gideceğiniz yer doğal parklar ise buna kesinlikle değer! İşte Amerika'nın en güzel doğal parkları.