SORU

Avustralya’da dil eğitimi alırken aile yanında konaklarsam, ailenin bana sunduğu hizmetler ve sağladığı olanaklar nelerdir? Sorumlu olmadığı şeyler nelerdir?

2.66K görüntülenmeYurtdışında YaşamKonaklama

Aile yanı konaklamalarının en büyük avantajı hem daha ülkeye gitmeden yerli bir aile ile tanışma fırsatınız ve bölgeye hızlı adapte olup hızlı öğrenmenizi sağlaya bilecek kişilerin yanında konaklayacak olmanızdır. Bunun dışında aileler tercihe göre sadece kahvaltıda sunabilir kahvaltı ve akşam yemeği şeklinde de konaklama sağlayabilirsiniz. İletişiminiz iyiyse aile ile birlikte bir çok gezi alışveriş gibi vakitlerde paylaşabilirsiniz bu kısım sizin de girişkenliğiniz ile alakalıdır.

Avustralya’da ana dilleri İngilizce olan özenle seçilmiş aileler ile birlikte pratik yapma imkanına sahip olun. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini birlikte yiyebileceğiniz aileniz ile birlikte hafta sonu etkinliklerine katılabilir, dil kullanımında öz güveninizi attırabilirsiniz. Genellikle tek kişilik oda seçeneği sunan aile konaklamaları, sadece programa birlikte katılan öğrenciler için çift kişilik seçeneğini sunarlar. Bu şekilde eş veya arkadaşla beraber aynı okula, aynı tarihlerde eğitim almak için başvuru yapmış kişiler iki kişilik odalarda beraber kalabilirler.