SORU

Kanada’da dil eğitimi alırken aile yanında konaklarsam, ailenin bana sunduğu hizmetler ve sağladığı olanaklar nelerdir? Sorumlu olmadığı şeyler nelerdir?

1.15K görüntülenmeYurtdışında Dil Okulu
Nuri Demiroğlu Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 6 Ağustos 2018

Kanada kültürünü yaşamak ve 24 saat pratik yapabileceğiniz bir ortama sahip olmak için belki de en iyi seçeneklerden biri aile yanı konaklamalarıdır. Konaklayacak olduğunuz aileler genellikle kendi ihtiyaçlarından fazla oda ya da odalara sahip olan kişilerdir. Aileniz yaşlı bir çift, çocuklu bir aile ya da tek yaşayan bireyler olabilir ve bu aileler düzenli olarak denetlenirler. Ailelerin, misafir edecekleri öğrencilere verecekleri odalar , misafir öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak belli standartlara uygun olmak zorundadır. Aile yanı konaklamada, ortak kullanım alanları, yemek saatleri, eve giriş çıkış saatleri gibi konularda ailenin kurallarına uymanız, ailenin yaşam düzenine ve evde konaklayan diğer öğrencilere karşı saygılı olmanız beklenecektir.

Nuri Demiroğlu Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 6 Ağustos 2018

Aile yanı konaklamalarında aile öğrenciye sabah ve akşam yemeği sunmaktadır. Öğlen yemeği hizmeti veren aileler de bulunmaktadır. Özellikle yemek hizmeti öğrenciyi bütçe açısından çok rahatlatır. Güvenli bir ortam, gittiğiniz ülkenin kültürünü tanıma imkanı gibi birçok olanaklar sağlamaktadırlar.

Nuri Demiroğlu Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 6 Ağustos 2018