SORU

Kanada’da dil kurslarında Hukuk İngilizcesi programlarının içeriği nedir? Süresi ne kadardır?

1.73K görüntülenmeYurtdışında Dil Okulu

Genel olarak hukuk eğitimi alan öğrencilerden ve faal olarak çalışan hukukçulardan oluşan bir öğrenci profili bulunmaktadır. Haftalık programda yer alan dersler hukuk İngilizcesi, hukuk terminolojisi ve geri kalan saatlerinizde seçmeli derslerden oluşmaktadır. Bu seçmeli dersler ise gramer, akademik yazışmalar, iş terimleri, sözlü sunumlar v.b. derslerdir.

Avukatlar, Hakimler, Savcılar ve Hukuk Fakültesi öğrencileri için hazırlanmış Hukuk İngilizcesi programlarının içeriğini İngilizce hukuki terimleri öğrenme, vaka analizleri, konferans ve sunum teknikleri, gibi dersler oluşturur. Bazı programlarda mahkeme ziyaretleri yapılarak, İngiltere mahkemelerindeki duruşmalar da izlenir. Katılımcının mesleği ile ilgili terminolojiyi öğrenmesi ve İngilizce dil bilgisini geliştirmesini hedefleyen Hukuk İngilizcesi Programları, farklı ülkelerden gelen
meslektaşların birbirleriyle fikir alışverişinde bulunmasına da ortam hazırlar. Program süresi okuldan okula farklılık göstermekle birlikte genelde 2 – 11 hafta arasındadır.