İsim
Yusuf Kavak
Hakkında
StudyZONE Work and Travel Program Koordinatörü

YAZARIN İÇERİKLERİ

Work and Travel Rehberi

Work and Travel, 1961 yılından itibaren ABD Dışişleri bakanlığı tarafından yürütülen, sadece üniversite öğrencilerinin katılabildiği bir kültürel değişim programıdır. Adından da anlaşılacağı gibi bu program ABD’de önce çalışma sonrasında da istenirse seyahat etmeyi amaçlar. Bu programa konuşma İngilizcesi olan, lisans ve yüksek lisans okuyan öğrenciler, boş olan yaz aylarını ABD’de çalışarak değerlendirme fırsatı bulurlar. Bu […]

ABD Kongresi Work and Travel Programını Kurtardı!

ABD Başkanı Donald Trump tarafından yayınlanan kararda J-1 vizelerini dahil ederek; Work and Travel gibi programları kısıtlama çalışmaları yaptığı bilinmektedir.

2017 Work and Travel Video Yarışması

ABD Büyükelçiliği, bu yaz Amerika'ya gidecek Work and Travel öğrencileri için sadece Amerika'da olabilir temalı bir yarışma düzenliyor.

2017 Pasaport Harç Ücretleri

Pasaport harç ücretlerinde yapılan zam ardından 2017 pasaport defter ve harç ücretleri belli oldu. 2017'de de 25 yaş altı öğrenciden pasaport harç bedeli alınmıyor.

Work and Travel Şirketi Seçerken Neden Çok Dikkat Etmelisin?

Work and Travel programına katılmak için hizmet alacağınız firmayı seçerken en çok nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için açıkladık.

Eğitim Sistemine Mükemmel Bir Eleştiri

Richard Williams eğitim sistemini dava ettiği harika bir video yayınladı. Richard muhteşem bir eleştiri yaparak öğrencilerin ileride fabrikada çalışmasına yönelik eğitildiğini söylüyor.

Work and Travel İşleri

Work and Travel programında en çok çalışılan işleri, bu alanlarda en çok çalışılan pozisyonları ve çalışamayacağınız işleri bulabilirsiniz.

A’dan Z’ye Work and Travel

Üniversite öğrencilerinin yaz tatillerinde Amerika'da hem çalışıp hem seyahat ettiği en ekonomik program Work and Travel hakkında her şey.

Avrupa’da MBA Yapılacak En İyi 27 Üniversite

Avrupa'da işletme yüksek lisansı (MBA) yapılacak en iyi 27 üniversite. Değerlendirme, okul mezunlarının ortalama maaşları, iş hayatlarına girebilme süreleri ve maaşlarındaki artışlara göre hazırlandı.

Prag’da Mutlaka Yapmanız Gereken 50 Şey

Prag'da mutlaka yapılması gereken aktiviteler, gezilecek noktalar, denenmesi gereken yemek ve içeceklerin hepsi burada.

Charles Üniversitesi – Prag

Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da bulunan, dünyanın en eski ve en iyi üniversitelerinden biri olan Charles Üniversitesi'nin tanıtımı.

28 Ocak Work and Travel Alumni Etkinliği

İstanbul Amerikan Başkonsolosluğu, Work and Travel'a katılmış öğrencileri, büyükelçi ve başkonsolosun katılacağı resepsiyona davet ediyor.

İstanbul Amerikan Başkonsolosluğu Work and Travel ile İlgili Bazı Uyarılarda Bulundu

Amerika İstanbul Başkonsolosluğu'nda gerçekleşen Work and Travel sezon başı toplantısında katılım kriteleri gibi bazı konularda önemli açıklamalar yaptı.

Work and Travel Programına Katılım Her Yıl Giderek Artıyor!

ABD Dış İşleri Bakanlığı, 2015 yaz döneminde ülkelere göre Work&Travel programına katılan öğrenci sayılarını açıkladı.

Work&Travel Vize Görüşmeleri Mart Ayında Başlıyor!

Amerika'nın İstanbul Başkonsolosluğu, 2016 Work&Travel dönemi için grup vize görüşmelerinin Mart ayından Haziranın ortasına kadar süreceğini ifade etti.

Work and Travel’da Amerika’daki Masraflarınızı Düşürmenin 6 Püf Noktası!

Her yaz Amerika’ya giden binlerce Work&Travel’da öğrencisinin en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de masraflarını nasıl düşüreceğidir.