Work&Travel Vize Görüşmeleri Mart Ayında Başlıyor!

Work&Travel Vize Görüşmeleri Mart Ayında Başlıyor!

Amerika’nın İstanbul Başkonsolosluğu 21 Ekim tarihinde konsoloslukta yapılan toplantıda 2016 Work&Travel dönemi için grup vize görüşmelerinin Mart ayında başlayacağını ve Haziranın ortasına kadar süreceğini ifade etti.

Konsolosluk, şirketlere bazı konularda önemli uyarılarda bulundu. En önemli uyarı, her zaman olduğu gibi öğrencilerin İngilizce seviyeleri ile ilgili olanıydı. Work&Travel Programına katılım için minimum orta seviye konuşabilen öğrencilerin kayıtlarının alınması gerektiğini yine vurgulayan konsolosluk, bu yıl için buna özellikle dikkat edileceğini ve konsolosların öğrencinin İngilizce bildiğine ikna edilmeleri gerektiğini söyledi.

Amerikan İstanbul Başkonsolosluğu ayrıca, her yıl olduğu gibi bu yıl da ”Açık Öğretim Fakültesi” okuyan öğrencilerin bu programa katılamayacağını ifade etti.

Katılımcı adaylar ile ilgili konsolosluğun yapmış olduğu uyarılar ile ilgili genel değerlendirmeyi bir sonraki yazı olan ”İstanbul Amerikan Başkonsolosluğu Work and Travel ile İlgili Bazı Uyarılarda Bulundu” başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

EDUMAG ailesi olarak vizeye girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz.

ASFG

YAZAR HAKKINDA
Yusuf Kavak

StudyZONE Work and Travel Program Koordinatörü