Vize

Ana Sayfa Vize ve Seyahat Vize
Vize evrakları, başvuru süreci, vize tipleriyle ilgili bilmeniz gereken her şeye ulaşabilirsiniz.

ABD Vizesi Nasıl Alınır? Onaylanan Vizeler İptal mi Oldu?

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasında dün yaşanan vize restleşmesinin ardından vatandaşların aklında vize konusunda soru işaretleri oluştu.

ABD Büyükelçiliği, Türkiye’den Yapılan Vize Başvurularını Askıya Aldı

ABD Büyükelçiliği, Türkiye'den yapılan vize başvurularının süresiz olarak durdurulduğunu açıkladı. Türkiye de misillemede gecikmedi.

ABD Vize Başvurularında Sosyal Medya Hesaplarını İsteyecek

Başkan Trump tarafından ulusal güvenlik gerekçesiyle sıkılaştırılan göçmen politikalarından Amerika vize başvuruları da nasibini aldı.

Amerika Vizesi Almak Çok Kolay!

Yazın Amerika'da dil okulu ve Work and Travel planı olan herkesin ilk önce Amerika vizesi alması gerekiyor. İşte Amerika vizesi almanızı kolaylaştıracak yollar.
video

Work and Travel Vize Görüşmesinde Neler Oldu? Vizeyi Aldık Mı?

Work and Travel vize görüşmesinde neler oldu? Vizeyi aldık mı? WAT için başvurduğumuz Amerika J1 vizesi görüşmesinde nelere dikkat etmelisiniz.

Schengen Vizesi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Schengen vizesi ücreti, bu vizenin nasıl ve nereden alınacağı konuları ile ilgili sorulara kısaca yanıt vermeye çalışalım.

Work and Travel ile Amerika’ya Giderken Ne Tür Vize Alınır?

Work and Travel programına katılmak için almanız gerekli olan vizenin ismi J1 vizesidir. Fakat bu vize alması çok zor bir vize türü değildir.

Work and Travel’a Hazırlık: Pasaport ve Vize İşlemleri

Work and Travel programında en önemli noktalardan biri de pasaport ve vize işlemleridir. Hangi pasaport ve hangi vizeyle Amerika'daki bu programdan yararlanabileceğinizi iyi bilmelisiniz.

Amerika Vizesiyle Meksika’ya Gidilir Mi?

Amerika vizesiyle Meksika’ya gidilir mi sorusu hemen her ABD vizesi olan kişi tarafından merak edilmektedir.

İngiltere Vizesi ile İrlanda’ya Gidilir Mi?

İrlanda'ya İngiltere vizesiyle girilir mi? İrlanda vize ücretleri ne kadar? Schengen vizesiyle İrlanda'ya gidilir mi? Türden merak edilenleri cevapladık.

Amerika Birleşik Devletleri için Nasıl Vize Alınır?

Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en çok ticari ve turistik vize başvurusu yapılan ülkelerinden biridir.

Avustralya’ya Gitmek İsteyen Yeni Mezun Üniversitelilere Özel Vize

Üniversiteden yeni mezunsanız ve Avustralya'ya gelmek istiyorsanız hangi vizeye başvurmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Vizesiz Ülkeler – En Güncel Vize İstemeyen Ülkeler Listesi

Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeleri bu içerikte bulabilirsiniz. Vizesiz gidilebilen ülkelere geçmeden birkaç öneride bulunacak olursak;

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere'de eğitim alacak öğrencilerin vize işlemleri ile ilgi ön bilgiler. İngiltere’de eğitim görmek için başvurabileceğiniz iki temel öğrenci vizesi bulunmaktadır.

Ankara Antlaşması İngiltere Vizesi İle İngiltere’de Eğitim Almanın Avantajları

Ankara Anlaşması İngiltere vizesi ile İngiltere'de bulunan Türk vatandaşları İngiltere'de eğitim almanın avantajlarından mutlaka faydalanmalılar.

2017 Pasaport Harç Ücretleri

Pasaport harç ücretlerinde yapılan zam ardından 2017 pasaport defter ve harç ücretleri belli oldu. 2017'de de 25 yaş altı öğrenciden pasaport harç bedeli alınmıyor.

Alınması En Zor Vizelerden: İngiltere Vizesine Başvuracaklara Tavsiyeler

İngiltere vize başvuruları için konsolosluğun istediği evraklar, turist vizesi için en lazım olan belgeler ve çalışanlar için vize başvurusu hakkında...

Vize Alınırken En Çok Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri

En temel sorunlar her zaman için vize alma işlemleri sırasında ortaya çıkmaktadır. Sizler de vize alma işlemleri konusunda yaşanan sorun ve çözümleri buradan öğrenebilirsiniz.

Vizesiz Gidebileceğiniz Huzur Dolu 7 Ülke

Genellikle vize istemeyen ülkelere seyahat etmek daha rahat ve hesaplı olur. Eğer ki sizler de vizesiz bir ülkeye gitme kararı verdiyseniz, bu galeriyi incelemelisiniz.

Kanada’da Üniversite Eğitimi Alanlar Kanada Vatandaşı Olabiliyor!

Kanada, Kanada'da üniversite eğitimi alan öğrencilere 3 yıl çalışma izni sonrasında oturma izni verecek. Oturum izni sonrası öğrenciler Kanada vatandaşı olabiliyor!

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin