YAZARIN İÇERİKLERİ

Öğrenciler için Hayat Kolaylaştırıcı 10 Uygulama

Gündelik hayatın vazgeçilmezi olan akıllı telefon ve tabletler, pek çok alandaki ihtiyaca çözüm sunuyor. Bu alanlardan biri de eğitim.

Kışın Sıcak Bir İklimde Dil Eğitimi Almak İsteyenlere 5 Ülke

Yurtdışında dil eğitimi planlarken soğuk kış günleri yaşamak istemiyorsanız size 5 önerimiz var.

En Popüler 10 İngilizce Atasözü ve Türkçe Anlamı

En çok kullanılan İngilizce atasözü ve anlamlarına değindim. Aklın yolu bir sonuçta; birçoğunun kendi atasözlerimizle çok benzerliği var.

Yurtdışında Ekşi Sözlük Yazarlarını Dumur Eden 10 İlginç Olay

Yurtdışında bulunmuş ekşi sözlük yazarlarının birbirinden ilginç ve eğlenceli dumur eden anılarını paylaştığı entrylerinden birkaç alıntıya yer verdim.

Erasmus’ta En Çok Hangi Ülkeler Tercih Ediliyor?

Erasmus yapılan ülkenin eğitim kalitesi ve refahı da türlü türlü tecrübelerin kapısını aralar. Peki, Erasmus öğrencilerinin gözdesi olan ülkeler hangileri hiç düşündünüz mü?

Kanada Hakkında 10 İlginç Gerçek

Kanada'nın hemen hemen herkesçe bilinen, dünyanın en yaşanılabilir ve eğitim seviyesi en yüksek ülke olması dışında, ilginç bilgilere değindim.

İngiltere Hakkında Birbirinden İlginç 15 Gerçek

İngiltere başlı başına ilgi çekici bir ülkeyken bizi şaşırtmaması ilginç olurdu gerçekten. Belki de daha önce İngiltere hakkında hiç duymadığınız gerçeklere değineceğim.

Dünyanın En Enteresan 7 Yapısı

Dünyanın yüz binlerce yıllık tarihinde çeşitli medeniyetler, yaşadıkları coğrafyada gizemini halen sürdüren yapılar inşa etmişlerdir.

Dünyanın En Pahalı 7 Caddesi

dünyanın en pahalı caddelerine yer vermek istedim. Yer aldığı ülkelerin en önemli noktalarında bulunan bu caddelerde yerleşim yeri edinmenin bir bedeli var tabii.

İngilizce Konuşan Avrupa Ülkeleri

Ana dili İngilizce olan Avrupa ülkeleri hakkında değineceğim. Özellikle dil eğitimi almak isteyenlerin gidebileceği İngilizce konuşan Avrupa ülkeleri şöyle:

İngiltere’de Ucuz Alışveriş Yapabileceğiniz En İyi 10 Mağaza

Kur farkından dolayı İngiltere'de nasıl ucuz alışveriş yapacağız? Market alışverişinden tutun, giyime kadar İngiltere'nin en ucuz alışveriş mağazalarına değindim.

Alaska Hakkında 10 İlginç Gerçek

ABD'nin ana karadan ayrık ve uzakta olan, ilginç gerçekleriyle Alaska hakkında bir takım bilgilere değineceğim.

Seyahat Felsefesini En İyi Anlatan 20 Söz

Kuşkusuz, seyahat etmek ve yolculuk yapmak hayattaki en güzel şeylerden biri. Dünya yazarlarının seyahat ile ilgili söylediği sözleri sizler için derledim.

Sokak Sanatı ile Ünlü 10 Şehir

Sokak sanatıyla ünlü dünyada birçok şehir var. Ve bu bahsi geçen şehirlerin turizmin vazgeçilmez birer parçası haline gelmelerinde sokak sanatı büyük yer ediniyor.

New York City Hakkında Bilmeniz Gereken 10 İlginç Bilgi

Amerika'nın en büyük metropolü, Big Apple olarak da bilinen New York City hakkındaki ilginç gerçeklere değindim.

Dünyanın En Lüks 5 Su Altı Oteli

Dünya üzerinde birçok su altı oteli var. Deniz manzaralı oda kavramına karşı yeni bir bakış açısı getiren bu otellerin birçoğu aşırı lüks ve fazlasıyla pahalı.

Kafası Karışanlar için 4 Adımda Birleşik Krallık

Birleşik Krallık mı, İngiltere mi, yoksa Büyük Britanya mı? Birçok insanın sürekli olarak birbirine karıştırdığı Birleşik Krallık'ı meraklısı için anlatmaya çalıştım.

Dünyada En Çok Konuşulan 5 Dil

Dünyada en çok konuşulan diller sıralaması nasıl? Sizce Türkçe kaçıncı sırada? Konuşulan dil nüfusla doğru orantılı mı? Soruların cevabı için sizi böyle alayım.

Dünyanın En Çok Turist Çeken 10 Şehri

Her yıl 10 ila 20 milyon arasında, dünyanın en çok turist çeken şehirlerini sizler için derledim. Bazıları birçok kişi tarafından bilinse de bazıları çoğu kişi tarafından bilinmiyor.

Dünyanın En Güzel 10 Saat Kulesi

Aralarında Türkiye'nin de içinde bulunduğu dünyanın dört bir yanından, adeta ülkelerin sembolleri haline gelmiş birbirinden güzel saat kulelerini sizler için derledim.

Harry Potter Hayranlarının Görmesi Gereken 20 Yer

Harry Potter tutkunu olan Potterkafaların hayatta en az bir kez olsun görmesi gereken yerleri derledim. İşte hayran kalacağınız Harry Potter'ın çekildiği yerler.

Ekşi Sözlük’te İnterrail Hakkında Girilen En İlginç 10 Entry

İnterrail yapacaklar bu deneyimi yaşamış ekşi sözlük yazarlarına da kulak vermeli. İşte ekşi sözlük yazarlarının İnterrail hakkında yazdığı en ilginç entryler.

Rusya Hakkında Bilmediğiniz 10 İlginç Gerçek

Rusya deyince çoğumuzun aklına dondurucu soğuklar, votka, güzel kızları vs. gelir. Peki dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip ülkesi hakkında başka ne biliyoruz?

Dünyanın En Huzurlu 10 Ülkesi

163 ülkeyi güvenlik, istikrar, çatışmalar ve insan hakları ihlalleri vs. gibi pek çok kriteri göz önüne alarak sıralayan endeksin zirvesinde bu yıl da İzlanda var.

Amerika’da Yaşayan ve Takip Etmeniz Gereken Türk Youtuberlar

Amerika'da da Türk youtuberlar var. Hepsi de birbirinden başarılı ve oldukça eğlenceliler. Kah güldüren kah düşündüren bazense hayatı sorgulatan anlatımlarıyla sizleri onlarla tanıştıracağım.

İngilizce’ye Türkçe’den Geçen 10 Kelime

Birçoğu Arapça kökenli kelimeler olsa da İngilizler bu kelimeleri Osmanlı'dan görüp aldığı için Türkçe'den geçmiş olarak kabul ettik.

Amerika’da Yaşamanın 10 Avantajı

Haydi hep birlikte dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında gösterilen ABD'nin yaşam şartlarına ve Amerika'da yaşamanın avantajlarına yakından bakalım.

Avrupa’nın En Önemli 10 Şehir Simgesi

Avrupa'nın dünyaca ünlü birbirinden harika 10 şehir simgesini sizler için derledim. Avrupa'daki mimari şahaserler ve dahası sizlerle.

Birleşik Krallık’ın En İlginç Yasakları

İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'nın içinde bulunduğu Birleşik Krallık'taki en ilginç yasakları sizler için derledim.