Kışın Sıcak Bir İklimde Dil Eğitimi Almak İsteyenlere 5 Ülke

Kışın Sıcak Bir İklimde Dil Eğitimi Almak İsteyenlere 5 Ülke

Yurtdışında dil eğitimi planlarken soğuk kış günleri geldi diye planlarımızı iptal edecek değiliz. Nice ülkelerde kimileri denizin tadını çıkarmaya, kimileri ise bisiklete binmeye devam ediyor. Peki, ”bu kış günlerinde hem aktiviteden geri kalmayıp hem dil öğrenebileceğimiz hangi ülkeler var” diyorsanız, buyurun birlikte inceleyelim.

1. Malta

1. Malta

Akdeniz’in en sıcak ülkelerinden biri olan Malta, kış aylarında ılıman bir iklime sahiptir. Kar düşmeyen bu ada ülkesinde kışın dahi güneşli günler sıkça görülmektedir.

2. Avustralya

2. Avustralya

Bilindiği üzere, Türkiye’de kış yaşanırken Güney Yarım Küre’de yaz yaşanmaktadır. Avustralya, yılın en sıcak dönemlerini Ocak ve Şubat aylarında yaşamaktadır. İngilizce eğitimininizi Sidney, Melbourne, Brisbane veya Perth şehirlerinden birinde almayı tercih ederseniz deniz, kum ve güneşle birlikte olmanız kaçınılmazdır.

3. Güney Afrika

3. Güney Afrika

İngilizce eğitim alabileceğiniz alternatif lokasyonlardan biri olan Güney Afrika, size bambaşka deneyimler yaşatabilir. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında soğuk havalar yanınızdan bile geçmeyecek. Bu otantik ülkede dil eğitimi için en çok tercih edilen şehir Cape Town’dur.

4. Amerika

4. Amerika

Birçok kişinin rüyası olan ülkelerden Amerika’da güney kesimde dil eğitimi tercih ederseniz kendinize büyük güzellik etmiş olursunuz. Miami, Los Angeles ve San Diego gibi iklim bakımından sıcak olan şehirlerde sımsıcak bir deneyim yaşamanız mümkün.

5. Yeni Zelanda

5. Yeni Zelanda

Avustralya ve Güney Afrika’dan sonra yine Güney Yarım Küre’den bir ülkeye bakacak olursak, Yeni Zelanda da yaz aylarını Aralık, Ocak ve Şubat’ta yaşayan ülkelerden biridir. Birçok dil okuluna ev sahipliği yapan Auckland şehrinde soğuktan uzak bir eğitim alabilirsiniz.

Yurtdışında dil eğitimi ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Kamer Durmuş


YURTDIŞINDA DİL OKULU REHBERLERİ
YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE REHBERLERİ