İngiltere’de Yüksek Eğitim Almanız için 10 Neden

İngiltere’de Yüksek Eğitim Almanız için 10 Neden

İngiltere ülkemize yakınlığı ve yüksek kalitede eğitim seçenekleri sunması açısından yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. İşte bunlara ek olacak 10 neden..

Dünya çapında bir eğitime sahip olun.

İngiltere’de alacağınız yüksek öğrenim size ilham verici bir eğitim, mükemmel olanaklar ve dünya standartlarında bir araştırma ortamı sunuyor.

Bunları biliyor muydunuz?…

  • Dünyanın en iyi altı üniversitesinin dördü İngiltere’dedir. (Dünya Sıralamaları, QS)
  • Uluslararası mezunların %88’inden fazlası İngiltere’de öğrenim tecrübesinden memnun. (Uluslararası Mezun Kazanımlarını Takip, BIS)
  • İngiltere’deki lisansüstü öğrencilerinin %92’sinden fazlası öğrenim kalitesini olumlu olarak değerlendirdi. (Yüksek Lisans Öğretimi Deneyim Anketi, HE Academy)
  • İngiltere araştırmalarında dünya lideridir. (International Comparative Performance of the UK Research Base, BIS)
  • İngiltere üniversitelerinin ve kolejlerinin yaptığı araştırmaların %54’ü ya ‘dünya lideri’ ya da ‘uluslararası mükemmel’ sıfatlarıyla bilinir. (Research Assessment Exercise)

İngiltere’de eğitim tamamen size becerilerinizi geliştirmek için ilham vermekle, yaratıcı olmak için özgürlük vermekle ve en iyiyi başarmanız için destek olmak ile ilgilidir.

İngiltere üniversite ve kolejleri mükemmel olanaklara yatırım yapar; kütüphanelerden, bilgisayar merkezlerine, bilim laboratuvarlarından spor merkezlerine, tiyatro salonlarına, sanat stüdyolarına kadar. Sınıf mevcutlarını donanımlara erişiminizi kolaylaştırmak ve hocalarınızla okutmanlarınızla konuşmak için size yeterli zamanı sağlamak için sınırlı sayıda tutarlar.

Uluslararası kabul gören bir yeterlilik kazanın.

İngiltere yüksek eğitim yeterlilikleri dünya genelinde işverenler ve akademisyenler tarafından kabul ve saygı görür.

Rüyalarınızdaki kariyere hazırlanın.

İngiltere yeterlilikleri CV’nize müthiş birer destektir… ve kazancınıza da. BIS tarafından yapılan Uluslararası Mezun Kazanımları Takip anketine göre, İngiltere’de eğitim alan uluslararası mezunlar kendi ülkelerinde eğitim gördüklerinde kazanacakları maaşa göre çok daha fazla maaş alırlar.

İşverenler gittikçe daha çok kültürlü deneyimleri olan çok dilli mezunlar arıyorlar. İngiltere’de yükseköğrenim size dünyanın her tarafından insanlarla tanışma fırsatı verir ve böylece uluslararası iş çevresine mükemmel bir giriş sağlar.

İngiltere üniversiteleri ve kolejlerinin iş dünyasıyla kuvvetli bağlantıları vardır. Çoğu program size sektörde bir sene bulunma imkanı da sunar, ki bu iş dünyasına hazırlanmanız için mükemmel bir fırsattır (bunu yapmanız için gerekli olan vize durumunuzu kontrol edin).

İngilizce dil becerinizi kusursuzlaştırın.

İngilizce yaygın olarak uluslararası iş dünyasının dili olarak kabul edilir. İngiltere’de okumak, İngilizceyi çalışmanızdan, arkadaşlarınızdan ve günlük yaşantınızdan öğrenmenize yardımcı olur. Dil becerinizin hızlıca geliştiğini farkedeceksiniz ve birkaç gün sonra İngilizce rüya görmeye bile başlayabilirsiniz! Ek bir destek isterseniz, İngiltere genelinde birçok İngilizce dil dersleri sunulur.

İstediğinizi, istediğiniz yerde ve zamanda okuyun.

İngiltere’de sunulan binden fazla yüksek öğrenim programı ile hayallerinizin peşinden gidebilir, hedeflerinize ve ilgi alanlarınıza uyan bir program seçebilirsiniz. İnternet üzerinden veya kampüste, İngiltere’de ve hatta denizaşırı bir kampüste okumayı seçebilirsiniz!

Para ve zaman kazanın.

İngiltere lisans ve lisansüstü programları genelde diğer ülkelere nazaran daha kısadır. Bu da okul ücretleri ve yaşam giderlerinin düşük olmasına yardımcı olur.

Benzersiz bir kültürel macera yaşayın.

İngiltere’de okumak İngiltere’nin benzersiz kültürünü, kırlarını ve şehirlerini keşfetmek için bir fırsattır. Ayrıca müzik festivallerinden futbol maçlarına, kadim kalelerden parlak gece hayatına kadar birçok macera fırsatı da sunulmaktadır.

Uluslararası bir topluluğa katılın.

İngiltere farklı geçmişlerden gelen insanların mükemmel karışımıyla tam anlamıyla çok kültürlü bir toplum. Bir öğrenci olarak, dünyanın her tarafından insanlarla tanışacak ve birçok kültürden etkileneceksiniz. Ayrıca birçok üniversite ve kolej İngiltere’de yükseköğrenim sırasında kendinizi evinizde hissetmenizi sağlamak ve sizi desteklemek için uluslararası ofis ve danışman sağlıyor.

Türkiye’ye yakın olun.

Uçak seyahatiyle ülkenize sadece 4 saatlik mesafede olacaksınız. Türkiye ile büyük bir zaman farkı yaşamadığınız gibi ihtiyacınız dahilinde zorlanmadan ülkenize gidip gelebileceksiniz.

Garantili kaliteye sahip olun.

İngiltere üniversiteleri ve kolejleri akademik eğitim, öğretim, konaklama, sosyal destek ve imkanlarda yüksek standartları sağlamak için düzenli olarak incelenir.

YAZAR HAKKINDA
British Council

British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur.