Amerika Vergi İadesi için Ekstra 1000$ Alabileceğinizi Duydunuz mu?

Amerika Vergi İadesi için Ekstra 1000$ Alabileceğinizi Duydunuz mu?

J1 vizesiyle ABD’ye gelmişseniz ABD yasalarıyla uyum ve fazladan ödemiş olduğunuz vergileri talep etmek için bir vergi iadesinde başvurmanız gereklidir. Ancak TALEP ETMEMENİZ gereken bir ekstra 1000$ olduğunu unutmayın.

Arkadaşlarınız ABD vergi iadenizin bir parçası olarak ekstra 1000$ alabileceğinizi söylüyor olabilir, bu doğru değil. Bu American Opportunity Tax Credit (AOTC) olarak bilinir ve iadesi talep edilmemelidir.

ABD J1 Eğitim kredileri

Bu krediyi “1000$ değerindeki bir bonus” olarak alabileceğinizi söyleyenler olabilir, bu doğru değildir.

İkamet etmeyen bir J1 öğrencisi olarak bunu talep etmeniz YASA DIŞIDIR.

Çok sayıda öğrenci riski anlamadan yasal olarak hak ettiklerinden daha fazla para iadesi almaya çalışmaktadır.

Genellikle bu amaçla kullanılan vergi kredileri yalnızca ABD’de eğitim alan ve ABD’de ikamet eden kişilere yöneliktir. Yasa dışı olarak vergi iadesi başvurusunda bulunur ve IRS denetimine tabi olursanız sadece bu parayı IRS’e geri ödemekle kalmaz aynı zamanda bir ceza ödemek zorunda kalırsınız, ayrıca gelecekteki ABD vize başvurularınız da bu durumdan etkilenebilir.

Taxback.com ile başvurduğunuzda ücretsiz ve sizin için herhangi bir yükümlülük oluşturmayan tahmini vergi iadesi miktarı tarafınıza sunulur, herhangi bir ön ödeme yapmanıza gerek yoktur ve hak sahibi olduğunuz tüm iadeler doğrudan banka hesabınıza gönderilir. Yapılan 1 milyonun üzerinde vergi iadesi başvurusuyla geriye kalanlardan emin olabilirsiniz, sizin adınıza doğru ve uyumlu bir vergi iadesi başvurusunda bulunacağız.

Maksimum yasal iadeyi almanızı sağlamak üzere Taxback.com temsilciniz ve vize sponsorunuzla birlikte çalışır. Ayrıca kötü niyetli bir vergi şirketiyle yaşamış olduğunuz kötü bir deneyiminiz varsa endişelenmeyin, Taxback.com size yardımcı olabilir!

Sizin adınıza başvurunuza ek yapabilir, dürüst olmayan şirketler tarafından yapılan kötü vergi iade başvurularını düzeltebilir ve IRS ile karşı karşıya olduğunuz her türlü borç ay da alacak sorununu çözebiliriz. O halde ne kadar iadeye hak kazandığınızı öğrenmek için hemen bugün buradan Taxback.com ile başvurun!

Ve unutmayın arkadaşlarınız ekstra 1000$ alabileceğinizi söylese dahi ikamet etmeyen bir J1 öğrencisi olarak bunu yapmanız yasa dışıdır.

J1 öğrencileri için aldığımız ortalama ABD vergi iadesi 800$’dır.

Hemen başlayın!

Ayrıca, Amerika vergi iadesi hakkında diğer önemli noktaları öğrenmek için Work and Travel: Vergi İadesi Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Şey bağlantısına mutlaka göz atın.

YAZAR HAKKINDA
Merve Demir