Çek Teknik Üniversitesi’nde Uçmak Hayal Değil!

Çek Teknik Üniversitesi’nde Uçmak Hayal Değil!

Çek Teknik Üniversitesi (CTU), Avrupa’nın en büyük ve en eski teknik üniversitelerinden biridir. Prag’da bulunan Çek Teknik Üniversitesi’nin içlerinde; İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Nükleer Bilimler ve Fiziksel Mühendislik, Mimarlık, Ulaştırma Bilimleri, Biyomedikal Mühendisliği ve Bilgi Teknolojisi dahil 8 fakültesi bulunmaktadır. 480 farklı çalışma alanının bulunduğu üniversitede yaklaşık 18.000 öğrenci bulunmaktadır.

Çek Teknik Üniversitesi, modern uzmanları, bilim insanlarını ve yöneticilerini, dinamik, esnek ve pazarın gereksinimlerine hızlı bir şekilde adapte olabilen yabancı dil bilgisine sahip öğrenciler eğitmektedir.

2018 yılında Çek Teknik Üniversitesi, 4500’ün üzerinde dünya üniversitesini içeren QS Dünya Üniversite Sıralamasında; İnşaat ve Yapısal Mühendislik 101-150; Mekanik, Havacılık ve İmalat Mühendislik 151-200; Bilgisayar Bilimi ve Bilişim Sistemleri 201-250 ; Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 201-250; Matematik 251-300; Fizik ve Astronomi 151-200; Doğa Bilimleri 220; Mimarlık 151-200; Mühendislik ve Teknoloji 220 üniversite içinde yerini almıştır. 2019 yılı QS Dünya Üniversitesi Sıralaması genelinde ilk 500 üniversite içindedir.

Çek Teknik Üniversitesi’nde Profesyonel Pilot eğitimi alın, hayallerinizi gerçekleştirin.

Çek Teknik Üniversitesi, Profesyonel Pilot Eğitimi ile de özellikle uluslararası öğrencilere büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu bölüme giriş için İngilizce, matematik ve sağlık sertifikası gerekmektedir. Bölüm sadece 3 yıl sürmekte, 1 yıl da hazırlık eğitimi aldığınızı düşünürsek 4 yılda eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Bu bölümü bitirdikten sonra pilot olabilirsiniz. Mezun olduğunuzda European Aviation Safety Agency (EASA) sertifikası alırsınız. EASA sistemine sadece Avrupa Birliği üyeleri dahil olabilir. EASA lisansı alan öğrencileri Avrupa kabul ettiği için Türkiye de kabul ediyor. Yani ailelerin denklik ve çalışma koşulları için endişe etmesine gerek kalmamaktadır.

Uçuşlarınızı önce iç hatlarda, sonra da uluslararası hatlarda yaparak gerekli saatleri tamamladığınız takdirde bütün dünyada uçabilirsiniz.

Çek Teknik Üniversitesi, Profesyonel Pilot bölümü ile ilgili detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Sizlere bahsetmek istediğim bir diğer avantaj ise Çek dilinde eğitimin ücretsiz olması. İngilizce olan bölümleri de Türkiye’ye kıyasla çok daha uygun maliyetlidir. Üniversite başvuruları, Profesyonel Pilot bölümü ve Çek Teknik Üniversitesi ile ilgili detaylı bilgiye Çek Teknik Üniversitesi linkinden ulaşabilirsiniz.

Çekya'da üniversite ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Burçin Arıkan

StudyZONE Academic Programs Manager