Charles Üniversitesi’nde Ücretsiz Tıp Eğitimi Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Charles Üniversitesi’nde Ücretsiz Tıp Eğitimi Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Çek Cumhuriyeti Avrupa’nın tam kalbinde yer alan, tarihi zenginlikleri ve kültürel yapısıyla dikkat çeken bir Avrupa Birliği ülkesidir. Çekya, yaklaşık 42,000 öğrenciye ev sahipliği yaparken, öğrencilerine 1348 yılından beri kaliteli ve ucuz eğitim fırsatları sunmaktadır. Üstelik bu fırsatlardan yararlanmak için üniversite giriş sınavlarına girmek zorunda değilsiniz. Charles Üniversitesi’nin bütün bölümleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Yani Türkiye’de diploma denkliği gibi kaygılarınız olmayacak.

Çekya sağlık alanlarında birçok üniversitesi ile dünya sıralamasında ilk 500’e girmektedir. Ülke dünyanın en eski üniversitelerinden olan Charles Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır ki Charles Üniversitesi’nin 5 ayrı Tıp fakültesi vardır. Bu da öğrencilere 5 ayrı Tıp fakültesine giriş için şans demektir. Çek Cumhuriyeti’nde üniversite okumanın en güzel yanlarından birisi ise kaliteli bir eğitimi çok uygun fiyatlara hatta ücretsiz alabilmeniz.

Türkiye’deki eğitim sistemi dolayısıyla birçok öğrenci çok istediği halde, yeterli üniversite yerleştirme puanını alamadığı için tıp eğitimi alamıyor.

Hayallerinize ulaşmak çok kolay!

Hem de dünyanın en iyi üniversitelerimden birinde eğitim alabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak?

Burada üniversite kazanamayan bir öğrenci, Einstein’ın eğitim aldığı üniversitede nasıl eğitim alacak? Bu soruları duyar gibiyim. Türkiye ve Çekya’da eğitim sistemi farklı olduğu için bu sistemde istediği bölümde eğitim alamayan bir öğrenci, çok daha iyi üniversitelerde sadece yetenekleri doğrultusunda eğitim alacağı için zorlanmayacaktır.

Öğrenciler Charles Üniversitesi’nde eğitim almak için Türkiye’de sınava girmek zorunda değildir. Özellikle Çekçe tıp eğitimi almak isterse hiç bir ücret ödemeyecek ve yaklaşık 80.000 € maliyetten kurtulmuş olacaksınız. Üniversitenin tıp fakültesinin giriş sınavını geçmek yeterlidir. Bu konuda tüm detaylı bilgilere Charles Üniversitesi bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, aşağıda paylaştığımız Charles Üniversitesi’nin tıp eğitimi videosunu izleyebilirsiniz:

Charles Üniversitesi ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Burçin Arıkan

StudyZONE Academic Programs Manager