Amerika’da Dil Okuluna Giden Öğrencilerin En Çok Tercih Ettiği 5 Şehir

Amerika’da Dil Okuluna Giden Öğrencilerin En Çok Tercih Ettiği 5 Şehir

1. New York

1. New York

ABD’nin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından New York metropolitan bölgesinin merkezidir. Ticaret, finans, medya sanat, moda, araştırma, teknoloji, eğitim ve eğlence sektöründe önemli katkı yaptığından dolayı küresel kent olarak anılmaktadır.

2. San Francisco

2. San Francisco

ABD’nin Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde San Francisco Körfezi Bölgesi’nde en önemli kültürel ve finansal merkezdir. Kaliforniya Üniversitesi ve Kaliforniya Eyalet Üniversitesi gibi birçok ünlü üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır.

3. Boston

3. Boston

Massachusetts Eyaleti’nin başkenti ve en büyük şehridir. Ayrıca, New England olarak bilinen ABD’nin kuzeydoğu bölgesinin de resmi olmayan merkezidir. MIT, Boston, Harvard Üniversitesi gibi dünya çapında başarılı üniversitelere sahip bir öğrenci şehridir. New York’a 4 saat uzaklıktadır.

4. Los Angeles

4. Los Angeles

Kaliforniya eyaletinde en büyük nüfuslu olan ve New York Şehri’nden sonra ABD’nin en kalabalık olan şehridir. Büyük Okyanus’un doğu kıyısında güney Kaliforniya’da konumlanmıştır. Amerikan film sektöründe önemli bir yere sahiptir. Üç büyük devlet üniversitesi bulunur.

5. San Diego

5. San Diego

Güney Kaliforniya’da ABD ile Meksika sınırında bir sahil şehridir. Kaliforniya’nın 2., ABD’nin ise 9. en büyük şehridir. İdeal iklimi, etrafındaki uzun plajları ve Meksika sınırındaki Tijuana şehrine yakınlığı dolayısıyla önemli bir turizm merkezidir. Los Angeles’a 2 saat araç yolculuğu mesafesindedir.


%30'a varan indirimlerle Amerika'da İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


YAZAR HAKKINDA
EDUMAG

EDUMAG size keyifli ve yararlı yurtdışı eğitim içerikleri sunan bir sosyal içerik platformudur.