İngilizce Öğreniminde Başarıyı Yakalamanın En Pratik Yolu

İngilizce Öğreniminde Başarıyı Yakalamanın En Pratik Yolu

Birçoğumuz anadilimiz gibi İngilizce konuşmak istiyoruz. Ancak aldığımız eğitim, etrafımızda konuşulan aşina olduğumuz dil gereğince bunu başarmakta zorlanıyoruz.

Türkiye’de öğrenmeyi ticarete dönüştürmüş kurslar ve dil okulları sebebiyle aynı kurları tekrar tekrar alıyoruz ama gene de istediğimiz seviyeye gelemiyoruz. Geleneksel eğitimden çıkıp herkesin farklı algı ve öğrenme biçimi olduğuna dikkat ederek eğitim görmek, öğrenmenin en önemli aşaması aslında. Bu durumda en avantajlı durum yurtdışında, ana dili gibi konuşan ülkelerde dil eğitimi görmek.

Yurtdışı dil okulları, dil eğitimi için en çok tercih edilen eğitim kurumlardan. İngiltere dil okulları birçok İngilizce konuşulan ülke arasında oldukça avantajlı durumda. Diğer ülkelere göre oldukça avantajlı fiyatlarla İngiltere’de dil eğitimi alabilirsiniz.

Kalabalık nüfusuyla birçok diğer ülkeye göre en düşük suç oranına sahip İngiltere’de yaşam standartlarınız ve güvenliğiniz temin altında oluyor. Ulaşım sıkıntısı olmayan, trafik problemi çekmeyen ülkede sadece eğitiminize odaklanabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer ki çalışmak isterseniz hem ülkede kaldığınız süre içerisinde harçlığınızı çıkartabilir hem de İngilizcenizi geliştirmek için pratik yapabiliriniz. Ülke hükümeti öğrencilere haftalık 20 saat çalışma imkânı sunuyor ve bu imkân sayesinde hem tecrübe edinip hem de konuşacağınız birçok insanla tanışmış oluyorsunuz.

Her zaman bir adım önde olun!

İngiltere çok uluslu bir yapıya sahiptir. İnsanlar sıcakkanlı, samimi ve yardımseverdir. Bu özellikleri açısından ülkemize benzeyen İngiltere’de yabancılık çekmeyeceksiniz. İngiltere’de dil eğitimi aldığınızda adaptasyon süreciniz çok hızlı geçecek ve hemen uyum sağlayabileceksiniz.

Birçok kursa gitmiş ve hala öğrenememişseniz kendinizi suçlamayın. Sorun sizde değil! Türkiye’de ki geleneksel dil öğretme metotları size göre olmayabilir. Herkes farklı şekillerde farklı metotlarla farklı zamanlarda dil eğitimini tamamlar. İngiltere dil okulları tercih ederek aldığınız eğitimlerde, öğrendiklerinizi aynı anda uygulama şansını yakalayacaksınız.

Türkiye’de dil okuluna gittiğinizde bir sonraki derse kadar kaç kişiyle İngilizce konuşuyorsunuz bir düşünün?

İngiltere’de her an insanlara derdinizi anlatabiliyor, diyalog kurup yeni kelimeler öğrenebiliyorsunuz. Bunun avantajı kısa sürede her gün her saatin ders gibi faydalı olması ve öğrenme sürecinin çok hızlı ilerlemesi. Siz farkında olmadan etrafınızda duyduğunuz kelimeleri bir süre sonra telaffuz edip cümle içinde kullanacak kadar iyi öğrenmiş oluyorsunuz. Burada kısa surede alacağınız eğitim, özellikle iş ve eğitim hayatınızda size ömür boyu fayda sağlayacak. Yapacağınız çevirilerde programlar kullanmadan anadiliniz gibi farklı dokümanları okuyabilecek, birçok kişinin okuyup çözemediği bilgilere ulaşabileceksiniz. Bu da her zaman bir adım önde olmanız demektir.

İngiltere dil okullarından alacağınız eğitim sayesinde eğitimi en üst seviyede görecek, en verimli sonuçlara ulaşabileceksiniz. Ülke içerisinde gördükleriniz gezdiklerinizde yanınıza kar kalmış olacak. Hem eğlenip hem gezebilecek yeni arkadaşlıklar edinip ülkenize mutlu bir şekilde dönmüş olacaksınız.

İşlemlerle vakit kaybetmeyin!

İngiltere, her ne kadar bakıldığında Avrupa ülkelerine göre biraz daha konumsal farklılık gösterse de aslında birçok Avrupa ülkesinden dil eğitimi konusunda daha avantajlı özelliklere sahip. Özellikle ülkedeki dil okulları açısından en çok tercih edilen yerler arasında yer almakta. Ilıman iklimi, yemek kültürü, insanların sıcakkanlılığı ülkemizle paralellik göstermekte ve bu da kolay adapte olmanızı sağlıyor.

İngiltere’de dil eğitimi almak birçok Avrupa ülkesine gitmekten daha uygun ve avantajlı. 1 ay gibi kısa bir sürede vize alabiliyor ve direk İngiltere dil okulları ile eğitiminize başlayabiliyorsunuz. Birçok yönden fazlasıyla avantaja sahip dil okulları hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için sitemizde yer alan bilgilerden faydalanabilir Soru-Cevap sayfasından sorularınızı sorabilirsiniz.


%30'a varan indirimlerle İngiltere'de İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


YAZAR HAKKINDA
Zülem Paltacı

Beykent Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim Programı master öğrencisi