Kanada’da Üniversite Eğitimi Alanlar Kanada Vatandaşı Olabiliyor!

Kanada’da Üniversite Eğitimi Alanlar Kanada Vatandaşı Olabiliyor!

2016 yılında Kanada’da üniversite eğitimi alan oturum izni sonrası Kanada vatandaşı olabiliyor!

Kanada, Kanada’da üniversite eğitimi alan öğrencilere 3 yıl çalışma izni sonrasında oturma izni verecek.

Oturum izni alabilmek için eğitimde başarıyı elde etmek, ülkemiz sınırları içerisinde kolay olmadığı için özellikle Kanada’da üniversite ve İngilizce dil eğitimi almak çok daha önemli olabilmektedir.

Ailelerin de bu süreçte çocuklarını desteklemeleri gerektiğinden dolayı, gerekli başvurular ile birlikte doğru bir eğitim alınmalıdır. Eğer üniversite eğitimini yurtdışında alamıyorsanız ve master ile birlikte İngilizce ve Fransızcanızı geliştirmek istiyorsanız, dünyanın en güzel ülkeleri arasında yer alan ve tamamen demokratik olmasına karşın suç oranı en az olan Kanada’da dil eğitimi almayı tercih edebilirsiniz.

Böylelikle, Kanada’da aldığınız dil eğitimi sayesinde üniversite veya diğer bir deyişle Kanada’da akademik eğitim hayatına geçiş yaparak mesleki olarak daha da başarılı olabilecek ve yapmış olduğunuz master sayesinde artık kendi branşınızda bir adım öne geçebileceksiniz.

goal_5_banner

Dünya ülkelerinin üniversitelerinde yabancı öğrenci okutma zorunluluklarının bulunuyor olması nedeni ile bu gibi eğitim işlemlerini kolayca yapabileceksiniz. Siz de Kanada’da alacağınız üniversite eğitiminiz ile birlikte, hem akademik eğitim alacak hem de İngilizce ile birlikte dilerseniz Fransızcayı da öğrenebileceksiniz. Üstelik, 3 yıllık çalışma izninin ardından vatandaşlık elde edebileceksiniz.

YAZAR HAKKINDA
Dilara Levend

Eğitim Danışmanı