Malta Öğrenci Vize Başvurularında Önemli Değişiklik

Malta Öğrenci Vize Başvurularında Önemli Değişiklik

Malta dil eğitiminde Türkiye’ye yakınlığı, ekonomik paket programları ve vize işlemlerinin diğer ülkelere göre daha hızlı ve kısa sürede gerçekleşmesi nedeniyle Türk öğrenciler arasında her zaman popüler destinasyonlardan biri olmuştur. Covid-19 kapsamında alınan önlemler çerçevesinde Malta dil okulu program süresi ve vize işlemlerinde önemli değişiklikler yapıldı.

Yeni düzenlemelere göre eğitim programları artık minimum 2 hafta yerine minimum 13 hafta olmalı. Buna ek olarak Malta öğrenci vizesi başvuruları daha önce Türkiye’de bulunan Malta Konsolosluğu üzerinden yapılmaktaydı. Malta Konsolosluğu ve vize başvuru merkezi Mart 2020’den beri kapalı olduğu için Türk öğrencilerin vize başvuru işlemlerini yapabilmelerine olanak sağlandı. Bütün öğrenci vizesi işlemleri Malta’dan yapılacak olup, dil okuluna kayıt olduktan sonra vize ile ilgili tüm evrakların Malta’da kayıt olunan dil okuluna gönderilmesi gerekiyor. Dil okulu öğrencilerin adına vize başvuru işlemlerini yapıyorlar. İşlemlerin sonuçlanması ve pasaportun Türkiye’ye geri gönderilmesi ortalama 3 hafta sürmektedir. Bu yüzden Malta’da dil okuluna gitmek isteyen öğrencilerin kayıt ve vize işlemlerini gitmek istedikleri tarihten en az 6 hafta önce başlatmaları önemlidir.

Pek çok ülkede okulların kapalı olması, online eğitim süreçlerinin devamı, vize işlemlerinin kapalı olmasından dolayı, Malta sağladığı koşullar açısından dil eğitimine gitmek isteyen öğrencilere alternatif çözümler üreterek ülkeye öğrenci kabulüne imkan sağlamaktadır.

 


%30'a varan indirimlerle Malta'da İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


YAZAR HAKKINDA
EDUMAG

EDUMAG size keyifli ve yararlı yurtdışı eğitim içerikleri sunan bir sosyal içerik platformudur.