İsim
Ufuk Akar
Hakkında
Yurtdışı dil okulları ve eğitime dair her şey

YAZARIN İÇERİKLERİ

Work and Travel Vergi İadesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Work and Travel katılımcılarının vergi iadesi işlemleri yapmalarına yardımcı olacak bilgiler için yetkililerden resmi açıklama geldi.

Yurtdışı Yaz Okulları Hakkında Kısa Bilgiler

Yabancı dil öğrenme öneminin bu kadar arttığı günlerde yurtdışı yaz okulları fikri pek çok aile tarafından oldukça sıcak karşılanıyor.

Erasmus Nedir? Amacı? Kimler Katılabilir?

Erasmus programı, 1980’lerin son yıllarından bu yana var olan ve Avrupa Birliği tarafından gerçekleştirilen bir öğrenci değişim programıdır.

Amerika’da Türkiye’den Kaç Öğrenci Var?

Türkiye’den Amerika’ya giden öğrenci sayısında bir önceki akademik yıla kıyasla yüzde 3,4’lük bir düşüş yaşandığına işaret ediyor.

2020 Yılı Pasaport Harç ve Cüzdan Bedelleri

Pasaport defter ve harç bedelleri her yıl Maliye Bakanlığı tarafından belirlenmekte. Biz de her yıl olduğu gibi 2020 yılında geçerli olan pasaport harç bedelini açıkladık.

İngilizce Öğrenmenin En Kolay Yolu: Sydney Dil Okulları

Sydney dil okullarından birini seçerek istediğiniz düzeyde İngilizce öğrenebilir, yaşamınıza renk katabilir, kariyerinizde daha üst sıralara yükselebilirsiniz.

Gençlerin Yeni Gözdesi “İkinci Yabancı Dil”

Günümüzde çoğu insan eğitim, kariyer, iletişim ya da yeni ülkeler keşfederken o ülkelerin kültürlerini daha iyi anlamak adına ikinci bir dil öğrenmeye başlıyor.

Havayolları Personel Adayları için IELTS Ayrıcalığı

Havayolu şirketleri; yeni personel adaylarında IELTS sınavından geçerli not alınması gerektiğine dikkat çekiyor.

Yaz Okullarında Erken Kayıt Avantajı

Yabancı dil öğrenmede kısa sürede kişiye konuşma pratiği kazandıran yurt dışı yaz okullarına başvurular başladı.

İngilizce Eğitiminin Önündeki 6 Engel

Ülkemizde hizmetiçi eğitimler gereken olumlu etkiyi veremiyor. Bu da İngilizce öğretimindeki sorunlarla başa çıkılmasını engelliyor.

Kanada’da Dil Eğitimi Rehberi

Yaşamak için dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer alan Kanada, hem dil eğitimi hem de akademik eğitimler açısından Türk öğrenciler için en popüler ülkeler arasındadır.

British Council Türkiye, Bilgisayar Üzerinden IELTS Sınavını Başlatıyor

İş, eğitim ve göçmenlik konusunda dünyanın en bilinen sınavı IELTS'e artık bilgisayar üzerinden de girilebiliyor. İlk bilgisayar üzerinden IELTS sınavı, 14 Eylül tarihinde İstanbul'da gerçekleştirecek.

Ücretsiz Yurtdışı Eğitim Mümkün mü?

Türkiye’de birçok öğrenci, özellikle yüksek lisans ve doktora öğrenimini yurdışında gerçekleştirmeyi hedefliyor. Peki ücretsiz yurtdışı eğitim mümkün mü?

İngilizce Öğrenmede 5 Adım

İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler öncelikle İngilizce’yi hayatının merkezine almalı ve ana dili gibi öğrenmeye çalışmalı. Bu doğrultuda bazı öneriler şöyle.

Yaz Okulu Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken 13 Şey

Yurtdışında yaz okulu, 6-18 yaş arası çocukların dil eğitimi ve gelişimleri için önemli bir programdır ve dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır.

Work and Travel Yarışması: Hikayeni Anlat, 500 $ Kazan!

Work and Travel sponsorlarından CIEE, 70. yıl dönümü kutlamaları kapsamında eski katılımcıları için Ödüllü Hikaye Yarışması düzenliyor.

Dünyanın En Güvenli 10 Ülkesi Açıklandı!

60 ülkede 16 bin kişiye sorularak gerçekleştirilen dünyanın en güvenli ülkeleri araştırmasına göre, yeryüzündeki en güvenli ülkelerin çoğu Avrupa'dan oldu.

Amerika Vizesiyle Meksika’ya Gidilir Mi?

Amerika vizesiyle Meksika’ya gidilir mi sorusu hemen her ABD vizesi olan kişi tarafından merak edilmektedir.

Yönetmen Olan WAT Öğrencisine Amerika’dan Ödül Geldi, Sıra Çin’de!

Üniversitede iki dönem Amerika'da Work and Travel programıyla çalışan Yavuz Pullukçu, yönetmen olarak ödüller almaya devam ediyor.

Okul Öncesinden Üniversiteye Amerikan Eğitim Sistemi

Amerikan eğitim sistemiyle Türk eğitim sistemini karşılaştırabileceğiniz, ABD eğitim sisteminin okul öncesinden üniversiteye kadar olan detaylı araştırması.

Amerika’da 8 Eyalet Gezip Hunharca Eğlenen WAT Grubu

Work and Travel deneyimini Houston - Texas'ta çalışarak geçiren bir grup Çek öğrencinin, 14 günlük travel'da gittikleri yerler şok ediyor.

Amerika’yı Yeniden Keşfeden Work and Travel Öğrencileri

2015 yılında Work and Travel yapmaya giden bir grup öğrencinin birlikte çıktığı road trip ve cruise gezisinden görüntüleri izleyeceksiniz.

Work and Travel’da Lifeguard’ın Bir Günü

Texas, Houston'da cankurtaran olarak Work and Travel yapan bir öğrenci, gün içinde yapması gereken işleri ve arkadaşlarıyla yaşadığı eğlenceli dakikaları tek bir klipte hazırlamış.

Work and Travel’da Karşılaşabileceğiniz 5 Tipik Sorun ve Çözümleri

Work and Travel ile başlayan yeni macerada mutlaka yaşayacağınız zorluklar olacaktır. Sonradan ''keşke'' dememenizi sağlayacak 5 sorun ve çözümü.

Sadece Work and Travel’a Katılmış Olanların Anlayabileceği 8 Durum

Work and Travel ile Amerika'da bir yaz geçirip Türkiye'ye geri döndünüz. Amerika'dan kalan alışkanlıklarınız da oldu. İşte WAT yaptığınızın 8 işareti.

Mükemmel Bir Blog Yazarı Olmak İster Misiniz?

Blogger olmanın kendine özgü bir anatomisi var ve mükemmeliğe ulaşmak için bu anatomiye hakim olmak gerekiyor. Bunun için bu içerikten yardım alabilirsiniz.

Yurtdışına Çıkarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Havaalanında ya da yurtdışına çıktıktan sonra size ''eyvah, tüh'' dedirtecek durumlara maruz kalmamak için mutlaka okumanız gereken bir içerik.

Sizi New York’a Hayran Bırakacak 4 Gezi Videosu

Amerika'ya gitmek isteyen herkesin hayalinde, bir kez olsun ''Büyük Elma''ya gidebilmek yatıyordur. Bu hayali gerçekleştirmeden önce içeriği incelemelisiniz.

Sudan Korkmayanın Work and Travel’da Yapması Gereken En ”Cool” İş: Lifeguard

Work and Travel sponsorlarından CIEE'nin, cankurtaranlık (lifeguard) yapan öğrencilerle yaptığı röportaj videosu.

Mutlaka Görmeniz Gereken Muazzam Şehir: Chicago

Hareketli, dolu dolu, mükemmel bir şehir. Chicago'ya uğramak için bir neden arıyorsanız, bu videoyu izlemeniz yeterli olacaktır.

Amerika’nın En Büyük Eğlence Parkı: Cedar Point

Tüm dünyada birçok kişinin hayallerini süsleyen, Work&Travel öğrencilerinin gözdesi ve Amerika'nın en büyük eğlence merkezi Cedar Point'in videosu.

Özçekim Çubuğundan Çılgın Bir Work and Travel Macerası

Cankurtaranlıkla başlayan macera dolu videoda, Amerika'nın en gezilesi parkları, eğlence alanları ve turistik merkezlerini bulabilirsiniz.

New York’ta Geçen Bir Work and Travel Serüveni

Work and Travel programında New York’un altını üstüne getiren öğrencinin yaşamış olduğu bu tecrübeye özenmemek elde değil.

Maine’de Work and Travel Yapacakların Dikkatine: Mutlaka Görülmesi Gereken 14 Yer

İlk duyulduğu zaman “Maine mi, öyle bir eyalet mi varmış” diye düşündüren fakat aslında tam bir saklı cennet olan Maine eyaletinde en iyi 14 yer.

CIEE Öğrencilerinden Work and Travel Deneyimleri

CIEE sponsorluğuyla Work and Travel'a gitmiş öğrencilerin yaptığı işleri, buyurun bir de kendilerinden dinleyin.

Aktif Eğlence ve Gece Hayatıyla, Doğu Yakasının Las Vegas’ı: Atlantic City

Atlantic City'yi adım adım görüntüleyen bir profesyonel ve bir amatör gezginin tanıtım videoları.

Dingin Bir Work and Travel için Amerika’nın 4 Bakir Adası

Deniz, kum ve güneşiyle Work And Travel'da klasik bir yaz tatili yaşamak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

CIEE Work and Travel Sanal İş Görüşmesiyle İlgili Önemli Bilgiler

Amerika'daki işvereninizle sanal bir iş görüşmesi mi yapacaksınız? Work and Travel için olumlu sonuç almaya bu video ile biraz daha yaklaşmış olacaksınız.

Amerika’nın Batı Kıyısında, Görünce Heyecanlandıran Şiir Gibi 7 Şehir

Amerika'nın batı kıyısında nerelere gitmeli, ne yapılmalı? Kaliforniya, Washington ve Oregon gibi eyaletleri gezmeden önce bu videoları izlemelisiniz.

Amerika’da Gezilecek En Turistik 6 Şehir

Amerika'ya gittiğinizde mutlaka gezmeniz gereken şehirlerden olan New York, Los Angeles, San Francisco, Miami ve Las Vegas'ın videoları.

Amerika’nın Orta Eyaletlerinde Güzelliğiyle Sizi Şaşırtacak 7 Şehir

Amerika'nın orta bölgelerinin de, en az doğu ve batı yakaları kadar güzellik konusunda iddalı olduğunu gösteren yerlerden sizler için bir derleme yaptık.

Amerika’nın Doğu Yakasında En Çok Turist Çeken 7 Yer

"Bu sene Amerika'nın doğu yakasını bitireyim, batı falan seneye artık" diye düşünen arkadaşlarımıza gelsin bu içeriğimiz. İyi seyirler.

”Aşırı Doğallık” Dalında Oscar’a Aday Work and Travel Videosu

Amerika'da Work and Travel'la geçirdikleri yaz tatillerini, iki buçuk dakikalık bir klibe sığdıran WAT öğrencilerinin sevimli macerası sizlerle.