İsim
Merve Yılmaz
Hakkında
Life is a tragedy full of joy!

YAZARIN İÇERİKLERİ

Yurtdışı Eğitim ile Keşfedebileceğiniz 6 Şehir

Yurtdışı eğitim için pek çok popüler ülke var biliyorsunuz. Ancak bazı yerler var ki henüz keşfedilmemiş cennet diyebiliriz.

Yurtdışında Eğitimin Parolası: Keşfet, Yaşa, Öğren

Hem ebeveynlerin hem gençlerin korkulu rüyası dil öğrenmek. Ancak yurt dışı eğitimi ile ilgili bazı yanlış bilgilerden kurtulduğunuzda deneyimlerinizle tüm hayatınıza yön verebilirsiniz.

Corona Virüs Yurtdışı Eğitim Programlarını Etkiledi Mi?

Bildiğiniz gibi Corona Virüs ile ilgili gelişmeler Yurtdışı Eğitim adayları için şu günlerde kafa karışıklığına neden olmaktadır.

Dil Öğrenmek için En Etkili 5 Uygulama

Yeni bir dil öğrenmek kolay bir süreç değil. Bu süreçte bazı sorunlar yaşayan kişiler için en iyi dil öğrenme programlarını araştırdık.

Gençlerin Yabancı Dil Çıkmazı

Yabancı dil öğrenmek, hem ülke içinde hem uluslararası arenada yer edinebilmek için zorunlu hale geldi.

Yurtdışı Eğitim Talebi Artıyor

Yurtdışında eğitim tercihlerini en çok etkileyen konunun maliyetler olması sebebiyle döviz kurları, yurtdışı eğitim tercihlerini en çok değiştiren faktör olarak görülüyor.

Yurtdışında Eğitimin Püf Noktaları

Yurtdışında eğitim... Birçoğumuzun hayali. Kimi farklı bir ülke deneyimlemek için kimi de uzmanlaşmak istediği alan belli ülkelerde daha iyi öğretildiğinden girişiyor bu yola.

Aileler Yurt Dışı Eğitim ile Çocuklarının Dünyasını Değiştiriyor!

Çocuklarının geleceğini güven altına almak isteyen ebeveynlerin sıkça tercih ettiği yollardan biri yurtdışı eğitim oluyor.

Türk Öğrenciler Kanada ve İrlanda’nın En İyi Şirketlerinde İş Buluyor

Kanada ve İrlanda, sağladığı çalışma izni ve Türk öğrencilerin çalıştıkları şirketlerin seviyesi açısından yurt dışında eğitim için ön plana çıkıyor.

Yurtdışına Giden Öğrencilerin Yüzde 20’si Avrupa Ülkelerini Tercih Ediyor

Her yıl 50 bin öğrenci Türkiye’den eğitim için yurtdışına çıkıyor.

Avustralya’da Dil Eğitimi Almak için En İyi Dil Okulu

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri ülkelerden biri Avustralya’dır.

Amerika Dil Okulları ile İngilizce Becerinizi Geliştirin

Yurtdışı dil eğitimi denildiğinde Amerika, İngiltere ile birlikte en fazla sayıda dil okulu bulunduran ülkelerin başında gelir.

Work and Travel Yapmak Kariyer Üzerinde Etkili Midir?

Üniversiteden mezun olmadan önce yapılabilecek yurt dışı kaynaklı performans yükseltme becerilerinden biri de Work and Travel programıdır.

Yurtdışında Üniversite Okuyacaklar Dikkat!

Üniversite sonuçlarının açıklanması ile çocuğunun iyi bir üniversiteye yerleştirme ve iyi bir eğitim alması için çaba ve telaşı da başlamış oldu.

Yurtdışında Sınavsız Yükseköğretim Fırsatları!

Sınavlar, üniversite tercihleri, puan sıralaması derken yer yıl on binlerce öğrenci üniversite kazanma stresiyle baş başa kalıyor.

Yurt Dışı Üniversite Eğitiminde Polonya Öne Çıkıyor

Yurt dışında sınavsız üniversite okumak isteyen öğrenciler 12 bin ila 100 bin lira arasında bir ücret karşılığında eğitim alabiliyorlar.

Neden Yurtdışında Eğitim Almak için Danışmanlık Hizmeti Almak Şarttır?

Yurtdışında eğitim almak isteyenlerin sayısında her geçen gün daha bir artışın yaşanmasıyla birlikte eğitim alma seçenekleri de fazlalaşmaktadır.

Summer Work and Travel Programı Katılımcılarının Dikkatine

Yakın geçmişte, Work and Travel firmalarının bir tanesinin çalışanları tarafından yapılan dolandırıcılık ile ilgili haberler yerli ve yabancı basında yer almıştır.

Work and Travel Bavulu Hazırlama Tüyoları

Amerika'da yazın hem gezip hem çalışma fırsatı sunan uluslararası programın yolcuları için geri sayım başladı. Bavullar hazır mı?

Work and Travel Nedir? Öğrenciler Tıklayın!

Work and Travel programı, kuşkusuz kendi başının çaresine bakma içgüdüsüyle gidilmesi gereken bir tecrübe.

Çocuklara İkinci Dil Nasıl Öğretilmelidir?

Söz konusu çocuklar olduğunda eğitimi ve geleceği için en iyisini istiyor ve yatırımlarımızı ona göre yapıyoruz.

IDP Yurtdışı Eğitim Roadshow’u Başlıyor!

Dünyanın en ünlü yurtdışı eğitim buluşmalarından biri olan IDP Yurtdışı Eğitim Roadshow İstanbul'da başlıyor.

Yurt Dışında Yaşayan Türk Vatandaşlarının Sayısı Açıklandı

Yurt dışında yaşamını sürdüren Türk vatandaşlarının resmi sayısı, Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklandı

Malta’ya Dil Eğitimine Gitmek için 10 Sebep

Neden eğitim için Malta’ya gidebileceğinize dair bizim 10 sebebimiz var, buyurun okumaya başlayalım.

Yurtdışında En Uygun Bütçe ile Nasıl Okunur?

İster lise veya üniversite isterse de yabancı dil öğrenme amaçlı olsun pek çok öğrencinin hayallerini yurtdışında okumak süslüyor.

Work and Travel Meslekleri ve Bu İşleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Amerika’da birkaç ay boyunca yaşayıp, hem para kazandığınız hem gezdiğiniz Work and Travel programına gitmeden önce gözden geçirmeniz gereken birçok konu bulunuyor.

Erasmus Yurtdışı Eğitim Mülakatı Nasıl Olur?

Erasmus sözlü mülakatları stresin azami düzeye çıktığı, heyecanın zirve yaptığı süreçtir. Bundan dolayı mülakatla ilgili ön bilgilere sahip olmak gerekir.

Malta Dil Okulu Öğrencilerine Çalışma İzni Başladı!

Malta'da dil eğitimi alacaklara uzun zamandır beklenen haber geldi! Malta, artık dil okuluna gidecek öğrencilere çalışma izni veriyor.

Yurtdışında Üniversite Eğitimi Almak

Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde eğitim almanın çok zengin olmayı gerektirdiğini düşünüyorsanız, hazırladığımız makaleyi okuduktan sonra bu düşünceniz değişecektir.

Work and Travel Nedir? Nasıl Yapılır? Programın Maliyeti

Work and Travel, dünyanın öbür ucunda çalışıp farklı kültürlerle buluşmanızı ve doyasıya seyahat etmenizi sağlayan bir fırsat.

Work and Travel’da Mutluluğun Şifresi: Anı Yaşamak

Work and Travel programı ile Amerika'ya giden Litvanyalı öğrencilerin çektiği mutluluk ve eğlence dolu bir video. Bunun şifresi ise anı yaşamak.

Yurtdışındaki Yaz Okulları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ebeveynler, yaz tatilinin eğlenceli olduğu kadar verimli de geçmesini ister. Bunun için tasarlanmış olan yaz okulları, ülkemizde ve yurtdışında hizmet vermektedir.

Amerika’ya İlk Defa Gidecek Olanların Mutlaka Bilmesi Gereken 17 Bilgi

Bambaşka bir ülke olan Amerika'ya gittiğinizde "nasıl yani?!" dememek için seyahat öncesi bu küçük tüyoları bilmeniz şart.

Amerika’daki Outlet Fiyatları

Amerika'daki Outlet mağazalarını gezip markaların oralardaki fiyatlarını enine boyuna incelediği bir video serisi yayınlandı.

Yalnız Seyahat Eden Gezginlerin Fotoğraftan Mahrum Kalmamaları için 12 İpucu

Kendinize özel fotoğrafçı tutmanıza gerek yok! Birkaç püf noktaya dikkat ederek ve yolculuğunuza hazırlıklı başlayarak siz de harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Erasmus : Avrupa’da Kızlar Teklif Ediyormuş #Stolk

Türk üniversite öğrencilerinin Avrupa sınavı : Erasmus! Aslında Erasmus Avrupa'da kızlar teklif ediyormuş önermesinin ötesinde bir program.

Akdeniz’in Sevimli Adası: Malta

Beş adanın en büyüğü Malta. Oldukça düz. Bu yüzden sokaklarını yürüyerek keşfetmek mümkün. Malta’ya gitmişken deniz ürünlerinin tadını çıkarmayı ihmal etmeyin.

Work and Travel Gezisi: ”Hayatımda Gördüğüm En Şaşırtıcı Manzara”

Work and Travel öğrencisinin Amerika'nın batı yakasındaki klibine eşlik ediyoruz. Hayatındaki en iyi manzaralara tanıklık ettiğini söylüyor.

Amerika’da Mutlaka Görmeniz Gereken 26 Nefes Kesici Yer

En iyi seyahat uzmanlarının seçtiği Dünyada Görülmesi Gereken En İyi 500 Yer listesindeki ABD'nin en iyi yerlerini sizler için sıraladık.

Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz En İyi 10 Mobil Uygulama

Yeni bir dil öğrenmenin çeşitli zorlukları olabiliyor. Kelime dağarcığı, dil bilgisi ve diğer bilgileri öğrenmeye çalıştığınız süreçte çeşitli kaynaklara ihtiyaç olabiliyor.

Amerika’da Alışveriş

Work and Travel programı ile yaz tatillerini Amerika’da geçirecek olan öğrenciler için bu program Amerika’daki alışveriş çılgınlığıdır diyebiliriz.

Amerika’da Araba Kiralama ve Ehliyet

Amerika’da araba kiralama kesinlikle Türkiye’den daha kolay daha ucuz daha pratik daha mantıklı. Üstelik daha güzel arabalar kiralayabilirsiniz.

2016 Yılında Instagram’da En Çok Fotoğraflanan 20 Yer

2016 yılında Instagram üzerinde en çok paylaşımı yapılan 20 lokasyon huzurlarınızda...

Yabancı Dil Öğrenmeniz için 16 Temel İlke!

Hayatın tecrübeden ibaret olduğu söylenir ya, yabancı dil öğrenmek tamamıyla öyledir. Bir ülkenin dilini öğrenmenin en kolay ve hızlı yolu...

Brighton’da Dil Eğitimi ve İngiltere Serüvenim

Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdin. Bir acentada kendine en uygun dil okulunu seçerek en zor süreci atlatıyor, en stresli sürece geçiyorsun.

Work and Travel Tarihi Boyunca Böyle Travel Görülmedi!

Work and Travel ile Amerika'nın en turistik yerlerini gezen çiftin akıl almaz travel videosunu izleyeceksiniz.

Work and Travel Şirketleri

Work and Travel araştırma sürecinde atılacak en önemli adım şirket seçimidir. Work and travel şirket seçimi yaparken çok dikkatli olun.

Rotanızı Wisconsin Dells’e Çevirecek 6 Eğlenceli Aktivite

Wisconsin Dells, Work and Travel öğrencilerinin çok sevdiği bir şehirdir. Wisconsin Dells'de en keyif alacağınız aktiviteleri sizler için hazırladık.

İrlanda’da Dil Eğitimi Neden Bu Kadar Cazip ve Popüler?

Son zamanlarda yurtdışı dil eğitiminde popüler ülkeler arasında yer alan İrlanda'nın tercih edilmesi için birçok neden bulunmaktadır.

Vancouver’da Dil Eğitimi Almanız için 10 Sebep

Kanada'nın en güzel ve sıcak şehirlerinden biri olan Vancouver'da yaşam ve dil eğitiminin neden bu kadar avantajlı olduğunun kanıtı.