Los Angeles’ta Çekilmiş 7 Efsane Film

300 Spartalı (2006) (imdb 7.8)

Küçük Sparta Krallığı’ndaki 300 cesur askerin tüm dünyaya meydan okuyuşunu görsel olarak anlatan 300 Spartalı filminde Gerard Butler başrol oynuyor.

imdb.com/300.Spartan

Battleship: Savaş Gemisi (2012) (imdb 5.9)

Dünya’dan gönderilen sinyaller sonucu uzaylı yaşam formlarının dünyayı ziyaret etmesi sonucu tatbikatta olan Amerika donanmasının Hawaii’yi ve dünyayı kurtarmasını konu almıştır.

imdb.com/BattleShip

Charlie’nin Melekleri (2000) (imdb 5.5)

Çok güzel ve çekici olan üç tane bayan aynı zamanda son derece tehlikelidirler. Çok yakın bir zamanda zengin olma hayalini kuran Eric, ani bir şekilde ofisinden kaçırılacaktır. Bunun üzerine Eric’in çalıştığı firma bir milyon dolar kaybetme riskine girecektir. Eric’i bulmak için melekler göreve getirilir.

imdb.com/Charlie’s.Angels

İron Man: Demir Adam (2008) (imdb 7.9)

Tony Stark, Afganistan’da Amerikan Genarallere yeni silahının sunumunu yapar. Dönüş yolunda bir takım terörist tarafından saldırıya uğrar. Tony ve yanındaki askerler, Strak malı silahlarla vurulmaktadır. Askerler ölür. Tony tutsak edilir. Teröristler ona yeni silahından kendilerine yapmalarını isterler.

imdb.com/lron.Man

Fight Club: Dövüş Kulübü (1999) (imdb 8,9)

Jack, monoton bir yaşam süren sigorta memurudur. Uzun zamandır uykusuzluk problemi çekmektedir. Kendi psikolojik sorunlarından arınabilmek adına grup terapilerine gitmektedir. Terapiler sırasında Marla isminde bir kızla tanışır. Kısa bir zaman ardından da hayatını değiştirecek olan Tyler Durden ile tanışacaktır.

imdb.com/Fight.Club

Hızlı Ve Öfkeli (2001) (imdb 6.7)

Dominic Toretto, Los Angeles sokaklarına otomobil yarışları yapan bir grubun lideridir. Polis, Toretto’nun aynı zamanda hırsızlık yaptığından; yüksek değerdeki elektronik aletleri çaldığından da şüphelenmektedir. Polis, Toretto’yu suçüstü yakalamak için çetenin içine bir dedektif yerleştirir. Bunun için genç dedektif Brian O’Conner görevlendirilir.

imdb.com/The.Fast.And.The.Furious

Terminatör (1984) (imdb 8,7)

Karanlığın yılı olan 2029 yılında gezegenin yöneticileri olan akıllı makineler kusursuz bir plan yaparlar. Geçmişi değiştirerek geleceği yeniden şekillendireceklerdir. Planlanan şeyin merhameti, acı hissi, korkusu yoktur. Durdurulamayan bir şeydir. Onlar Terminatör’ü yaratmıştır.

imdb.com/Terminatör

YAZAR HAKKINDA
Halil İbrahim Çetin

Traveler, Adventurer, Panelist
Erasmus Polonya - Kielce 2018