New York’ta Çekilmiş 7 Efsane Film

Diktatör (2012) (imdb 6.4)

General Aladdin ülkesinde diktatör hükümdarlığını sürdüren ve ülkesine demokrasinin gelmemesi için elinden gelen her şeyi yapan biraz çatlak biraz da acımasız kişiliğe sahip bir liderdir. Demokrasinin gelmesine o kadar karşıdır ki, gerekirse bunun için Dünyaları yakabilir. Canı ne isterse yapmakla meşgul olan Aladdin isterse sözlüklerdeki tüm sayfalara kendi adını yazdırabilir veya isterse bir koşu yarışında birinci olabilmek için önünde koşan herkesi vurabilir.

imdb.com/The.Dictator

New York’ta Beş Minare (2010) (imdb 6.0)

Deccal kodlu bir dinci örgütünde lider olan ve kırmızı bültenle aranan adamın Amerika’da yakalandığı istihbaratı gelir. Teşkilatın en başarılı iki polisi Amerika’ya Deccal lakaplı kişiyi teslim almak için yola koyulurlar.

imdb.com/NewYork’da.Beş.Minare

Batman Begins (2005) (imdb 8,3)

Gotham, adeta şeytanlarla, kötü hesapların peşinde olan adamlarla kuşatılmış bir yerdir. Suç olayları bitmek bilmez. Bruce Wayne’in amacı bu şehre adaleti getirerek insanların ruhundaki korkuları ortadan kaldırmak ve onları huzurlu kılmaktır.

imdb.com/Batman.Begins

I Am Legend (2007) (imdb 7.2)

Robert, insanoğlunun yok olacağını düşündüren bir virüse yakalanmıştır. Bu virüs çok kişinin hayatını sonlandırmış bulunduğu halde şehirde sadece Robert sağlam kalmıştır. Şu an işin kötü tarafı, onun bulunduğu bölgede yaşayan tek insandır. Kendi gibi hayatta kalanları aramaya başlar.

imdb.com/l.Am.Legend

Mr. & Mrs. Smith (2005) (imdb 6.5)

Jane ve John çifti tamamı ile renksiz bir evlilik yaşamaktadırlar. Ama ikisinde de öğrenmek için cinayet işlenebileceği bir sır gizlidir. Bu çift yüksek ücretlere çalışan birer kiralık katillerdir.

imdb.com/Mr.And.Mrs.Smith

Non-Stop (2014) (imdb 7.0)

Neeson hava kuvvetleri donanmasından emekli olmuş bir asker olarak karşımıza çıkıyor. 200 kişinin bulunduğu bir uçakta herkesin hayatı onun ellerindedir ve bu durum onun yeteneğine bağlıdır. Uçakta bulunan bir suçlu var ve her yirmi dakikada bir yolculardan birini öldürmek ister.

imdb.com/Non.Stop

Resident Evil: Retribution (2012) (imdb 5.4)

Umbrella Şirketi insanoğlunun kaçamadığı ölümcül ‘T-virus’ bulaştığı tüm bedenleri, et yiyen zombilere dönüştürmektedir. Umbrella’nın gizli yürütülen operasyonuna dahil olan Alice, hem geçmişinden gelen sırları ortaya çıkartacaktır hem de insanlığın son umudu olarak virüsün ve salgının kaynağını bulup yok etmeye çalışacaktır.

imdb.com/Resident.Evil.Retribution

YAZAR HAKKINDA
Halil İbrahim Çetin

Traveler, Adventurer, Panelist
Erasmus Polonya - Kielce 2018