Sidney’de Çekilmiş 7 Efsane Film

Moulin Rouge (2001) (imdb 7.7)

Bir şair olan Christian, sık sık ziyaret ettiği bir gece kulübü olan (Kırmızı Değirmen) Moulin Rouge’daki dansçılardan bir tanesine delicesine aşık olur. Ancak ortada büyük bir sorun vardır. Oldukça kıskanç bir karakter yapısına sahip olan bir Dük de aynı kıza sırılsıklam aşıktır. Artık ortada müzikal tonlara çalan ve başlamak üzere olan bir düello vardır. Belli olan şudur ki, iyi olan kazanacaktır.

http://www.imdb.com/title/tt0203009/

Superman Returns (2006) (imdb 6.1)

Birkaç yıl süren gizemli bir ortadan kayboluşun ardından Superman dünyaya geri döner. Ancak çok şey değişmiştir. Eski bir düşmanı, onu güçsüz bırakmanın peşindedir. Sevdiği kadın Lois Lane, yaşamına devam etmiş ve yeni bir düzen kurmuştur. Ya da belki de görünen sadece budur. İşin gerçeği çok farklı da olabilir. Yokluğunda zorluklarla mücadele edip hayatta kalmayı başaran toplumda kendisine bir yer edinme çabası başlar.

imdb.com/Superman.Returns

Dark City : Gizemli Şehir (1998) (İmdb 7.7)

John Murdoch, gözlerini açtığında kendini otel odasında bulur. Hiç birşey hatırlamamaktadır. Neler olduğunu anlamak için kendi çapında araştırma yapar. Araştırmaları sonucu bir takım insanları öldüren katil olarak arandığını öğrenir. Bir yandan polis bir yandan tuhaf adamlar. John Murdoch bir an önce bir şeyler hatırlaması gerekir. Bu konuda çabalamaktadır ancak öğrendiği bazı şeyler ölümcül sonuçlara yol açacaktır.

imdb.com/Dark.City

Muriel’s Wedding (1994) (imdb 7.2)

Muriel, Avustralya’daki hayatını sıkıcı bulur ve günlerini odasında Abba dinleyip evlenme gününü hayal ederek geçirir. Küçük bir problem vardır; Muriel’in hiç erkek arkadaşı olmamıştır. Tropik bir tatile çıkmak için para çalar ve bu tatilde kendine güvenilmez bir arkadaş bulur. İsmini Mariel olarak değiştirir ve kendi dünyasını alt üst eder.

imdb.com/Muriel’s.Wedding

Lantana (2001) (imdb 7.4)

Valerie, bir psikiyatristtir. Problemli bir evliliği olan genç kadın, kocası John’ın kendisini aldattığından şüphelenmektedir. Bir polis detektifi olan Leon’un  karısı Sonja, tedavi için pskiyatrist Valerie’yi sık sık ziyaret etmektedir. Leon da karısını evli bir kadın olan Jane ile aldatmaktadır. Jane’in kocası Pete’in bu durumdan haberi yoktur. Komşuları Paula ve Nick çifti, Jane’in ilişkisini bilmelerine rağmen suskunluklarını korumayı tercih etmektedirler. Bir gece psikiyatrist Valerie’nin kaybolmasıyla tüm işler karışır.

imdb.com/Lantana

Wake in Fright (1971) (imdb 7.8)

Wake in Fright (Korkuyla Uyanmak), Sydney’e uçakla gitmeden önce bir gece kalmayı planladığı Bundanyabba’ya varan öğretmen John Grant’in hikayesidir. Bir gece kalmayı planladığı yerde beş gün kalır ve sonuna doğru yaklaşır. Birkaç gün sonra sis kalkar ama eğitimli John Grant değişmiştir. Yerine bir ağacın altında elinde tüfekle oturan kendinden nefret eden bir adam gelmiştir.

imdb.com/Wake.Of.Fright

The Sum of Us (1994) (imdb 7.4)

imdb.com/The.Sum.Of.Us

 

YAZAR HAKKINDA
Halil İbrahim Çetin

Traveler, Adventurer, Panelist
Erasmus Polonya - Kielce 2018