Vancouver’da Çekilmiş 7 Efsane Film

Casus Oyunu (2001) (imdb 7.0)

CIA’de 30 yıl boyunca başarıyla görev yapan Nathan Muir, emekli olmanın hazırlıklarını yapmaktadır. Eşyalarını toplamak için son kez ofisine gelen Muir, daha önce Vietnam, Berlin ve Beyrut gibi birçok bölgede birlikte çalıştığı Tom Bishop’ın Çin’deki hapishaneden bir mahkûmu kaçırmaya çalışırken yakalandığını ve 24 saat içinde idam edileceğini öğrenir.

imdb.com/Casus.Oyunu

Son Durak 5 (2011) (imdb 5.9)

Sam (Nicholas D’Agosto) henüz otobüs seyahatleri devam ederken, içinde kendisinin, arkadaşlarının başına büyük bir felaket geleceğine dair bir öngörüyü hisseder. Yolları üzerindeki köprünün çöktüğünü gören Sam, en azından çevresindeki mesai arkadaşlarını, dostu Peter (Miles Fisher) ve sevgilisi Molly’yi (Emma Bell) ölümün elinden kurtarmaya çalışır.

imdb.com/Son.Durak.5

Korkunç Bir Film 3 (2003) (imdb 5.4)

Korkunç Bir Film 3 (özgün adıyla Scary Movie 3) 2003 yapımı Amerikan güldürü filmidir. Bu bölümde Cindy ve arkadaşları garip kasetler bulur. Filmde Halka isimli korku filmi ti’ye alınmıştır.

imdb.com/Scary.Movie.3

2012 (2009) (imdb 5.8)

Mayalıların 2012’de kıyamet kopacağına inanması üzerine yapılan bir kıyamet filmidir. Filmde bu görüşün gerçek çıktığını ve insanların yaşam mücadelesi verirken hayatta kalmak için son teknoloji gemiler yapılmıştır. Curtiz ve Kate çifti çocuklarının hayatlarını kurtarmak için uzun ve gerilimli bir yolculuk yaşayacaktır.

imdb.com/2012

American Pie Presents: The Book of Love (2009) (imdb 4.8)

3 talihsiz bakire erkek, okul kütüphanesinde gezerken okulun kutsal kitabı sayılan aşk kitabını bulurlar. Başta buna çok sevinirler ama kitap oldukça yıpranmış, eksik öğütler içermekte ve anlaşılmamaktadır.

imdb.com/American.Pie

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007) (imdb 5.6)

Şimdiye kadar yaşanan zor görevlerin üstesinden gelen ekip şimdi karşılarına çıkacak olan düşman ise her zamankilerden farklıdır. Galaksiler arası bir haberci olan Surfer dünyanın yok olmasını sağlamak için gezegene gelir. Geldiği günden itibaren dünyaya kargaşa ve yıkım yaşatan bu adamı engellemek için fantastik dörtlü iş başına geçer.

imdb.com/Fantastic.Four

Elysium : Yeni Cennet (2013) (imdb 6.7)

2 grup insan ırkına bölünen dünyada gariban ve fakirler bir tarafa zenginler diğer tarafa şeklini almıştır. Zengin varlıklı insanlar lüks bir uzay istasyonunda konaklarken, açlık ve sefalet çeken fakirler ise suçla dolmuş olan dünyada yaşamaktadır. Zenginlerin tıbbi ve elektronik şeylere ihtiyacının bulunduğu dünyada, insanlar için acımasız bir hayat baş göstermiştir.

imdb.com/Elysium

(Bonus) Arrow (Tv Dizisi) (imdb 8.1)

Starling Şehri’nin milyarder playboyu Oliver Queen (Stephen Amell) bir gemi kazasında babası Robert Queen’i ve sevgilisi Laurel Lance’in (Katie Cassidy) kız kardeşi olan Sara Lance’i (Caity Lotz) kaybettikten sonra beş yıl bir adada mahsur kalır. Herkes onun da yattakilerle birlikte öldüğünü düşünmektedir. Oliver Starling, şehrine döndükten sonra annesi Moira Queen (Susanna Thompson), şirketin eski mali işler müdürü yeni CEO’su olan üvey babası Walter Steele (Colin Salmon) ve küçük kız kardeşi Thea (Willa Holland) ile tekrar bir araya gelir.

imdb.com/Arrow

YAZAR HAKKINDA
Halil İbrahim Çetin

Traveler, Adventurer, Panelist
Erasmus Polonya - Kielce 2018