Yurtdışı Dil Okulu Hakkında Yanlış Bilinenler

Yurtdışı Dil Okulu Hakkında Yanlış Bilinenler

Günümüzde yabancı dilin ne kadar önemli olduğunu hayatımızın her yerinde nasıl karşımıza çıktığına şahit oluyoruz. Belki bir film izlerken, belki bir iş başvurusunda, belki de bir yabancı şarkı duyduğumuzda. Bu yüzden artık yabancı dil öğrenmek keyiften çok zorunlu hale gelmiş durumda. Eğer bilmezsek hayatımız için oldukça zor durumlar oluyor. Dil okulu da bu yabancı dil öğrenme konusunda bizim için büyük bir avantaj.

Birçoğumuz duymuştur, bir dil öğrenmek istiyorsak o dilin konuşulduğu yere gitmek, orada insanlarla konuşup etkileşim kurarak öğrenmek o dilin öğrenilmesi için en ideal yöntemdir. Biz de size bu yüzden yurtdışı dil okulu hakkında yanlış bilinenleri arındırmak istedik.

Yurtdışı dil okulu nedir ?

Öncelikle dil okulu araştırmaya yeni başlayanlar için tarif etmek gerekirse, yurtdışı dil okulları, farklı bir ülkede dil eğitimi veren, bulundukları ülkelerin Eğitim Bakanlığı onaylı, akreditasyonlu ve çok uluslu okullardır. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler 2 haftadan 52 haftaya kadar çeşitli sürelerde, gideceği dil okulunun mevcut konaklamalarında kalarak yerinde dil öğrenir.

Yurtdışı dil okulları hakkında bazı yanlış bilgiler mevcut

Dil okulunun süresini siz seçebilirsiniz ister 2 hafta, ister 2 ay. Bu yüzden bu tamamen sizin yabancı dili ne kadar öğrenmek istediğinizle ve maddi durumunuza göre değişiklik gösterir. Böylece maddi durumunuza uygun dil okulu ve vize alabileceğiniz bir ülkede eğitim alabilirsiniz.

En önemli yanlışlardan biri dil okulunu duyduğunuzda ”İngilizcem o kadar iyi değil” gibi şeyler düşünülmesi.

Fakat bu çok yanlış çünkü çok iyi bir İngilizceye ihtiyacınız yok. Zaten sizin oraya gitme amacınız dil öğrenmek. Bu yüzden İngilizceniz hangi seviyede olursa olsun, sizin seviyenize uygun sınıflarda eğitim alırsınız. İngilizceniz iyi olsaydı zaten gitmek gibi bir düşünce fikriniz olmazdı. Bu yüzden bu yanlış fikirden arının. İngilizcenizin başlangıç seviyesinde olması bile dil okuluna gitmek için yeterlidir.

Bütün gününüzün aralıksız dil okulunda dersle geçeceğini düşünmektir.

Derslerin genelde sabah 9’dan öğlen 1’e kadar sürdüğünü varsayarsak günün diğer kısmı sizin okul etkinliklerine katılmanıza ve yabancı dil pratiği yapmanıza olanak sağlıyor. Bu vaktinizi evde ders çalışarak veya kendi keyfinize göre dilediğiniz gibi geçirebilirsiniz. Gayet boş vaktiniz olacak ve bu vaktinizde görmediğiniz yerler görüp gezmek için ideal bir zamanınız olacak.

Son olarak, derslerin sıkıcı geçtiğini düşünenler için güzel bir haberimiz var.

Okuldaki eğitimlerde ve derslerde oyun, film ve birçok eğlenceli uyguluma kullanılmaktadır. Saatlerce süren, ezbere dayalı ve sadece teorik işlenen dersler yerine daha çok pratik yapmanız ve kolayca öğrenmeniz için ilgi alanınıza göre dil öğretilmeye odaklanılır.

Yani aslında dil okulu sadece eğitim için değil seyahat, tatil, yeni arkadaşlar edinme ve dili yaşayarak öğrenme gibi birçok açıdan size keyifli bir vakit geçirme imkanı sunuyor. Bu yüzden imkanı olanlara yurtdışı dil okullarını tavsiye ederiz.


%30'a varan indirimlerle yurtdışında İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın

YAZAR HAKKINDA
Tunahan Gök