Amerika Birleşik Devletleri’nde “Başarıya Giden Yolunuz”

Amerika Birleşik Devletleri’nde “Başarıya Giden Yolunuz”

Amerika Birleşik Devletleri, uluslararası öğrenciler için bir numaralı hedef olmaya devam ediyor. “Uluslararası Öğrenci Değişimi Programlarının 2017 Raporu”na göre, ABD’de önceki yıla göre öğrenci sayısını % 3,5 artarak 1.078.000’in üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmıştır. Uluslararası öğrenciler ABD ekonomisine yaklaşık 40 milyar dolar katkıda bulunmaktadır.

ABD üniversiteleri dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Bugün, uluslararası öğrenciler ABD yüksek öğreniminde tüm öğrencilerin % 5,3’ünü oluşturmaktadır. Uluslararası öğrenciler küresel sınıflar, kampüsler ve uluslararası topluluklar oluşturmaya katkıda bulunuyorlar.

Öyleyse ABD neden bu kadar popüler bir destinasyondur?

Cevap oldukça basit, uluslararası öğrencilere en iyi yatırım getirisini sunar. Amerika, öğrencilere en yüksek eğitim kalitesi ve dünyanın en büyük ekonomisinde değerli bir kariyer deneyimi kazanma fırsatı sağlar. ABD üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans derecesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve bütün dünyada başarılı bir kariyere giden pasaporttur.

• ABD, 1,2 milyondan fazla aktif uluslararası öğrenciye sahip uluslararası öğrenciler için en iyi lokasyondur.

• ABD, dünyanın en iyi eğitim sistemine sahiptir. The Times “2019 World University Ranking” deki 41 üniversite Amerika Birleşik Devletleri merkezlidir.

• 4.500’den fazla akredite kurumla ABD, uluslararası öğrencilere en geniş yükseköğretim seçeneklerini sunar.

• Nitelikli uluslararası öğrenciler, Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok liyakate dayalı burs fırsatını güvence altına alabilir. Bunlar, eğitim alma maliyetini önemli ölçüde azaltabilir.

• Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan ABD, dünyadaki en büyük, en başarılı şirketlerden bazılarında değerli kariyere ulaşmak için en iyi fırsatı sunuyor. Müfredat Uygulamalı Eğitim (CPT) ve İsteğe Bağlı Uygulamalı Eğitim (OPT) ile mükemmel gelir fırsatları sunabilir. Birçok uluslararası öğrenci, eğitimini takiben çok başarılı bir kariyere sahip olma imkanına sahiptir.

• STEM sertifikalı programları takip eden uluslararası öğrenciler (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) OPT programlarına ek iki yıllık çalışma fırsatından yararlanarak kariyer deneyimi ve kazanç elde etmek için büyük bir fırsat sunar. Uluslararası öğrencilerin neredeyse % 50’si STEM sertifikalı programlara devam etmektedir.

Amerika'da eğitim ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Burçin Arıkan

StudyZONE Academic Programs Manager