Gezilecek En Ucuz 10 Ülke

Gezilecek En Ucuz 10 Ülke

Euro ve dolar almış başını gidiyorken, neden farklı ve ucuz ülkeleri keşfetmiyoruz? Dünya keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce ülkeyle dolu. Bu ülkeler arasında ucuza gezebileceğiniz mükemmel yerlerden bazıları:

1. Ukrayna

1. Ukrayna

Başkenti Kiev olan bu ülke hem ucuzluk, hem eğlence hayatıyla bilinen ülkeler arasındadır. Alkol, yemekler, gece hayatı, konaklama çok ucuzdur. Yakın ve vizesiz oluşuyla kolayca gidilebilecek ülkeler arasındadır. Lviv, Kiev ve Odessa gerçekten görülmesi gereken yerlerdendir. Burada güzel bir yerde 4 dolara konaklayabilirsiniz. Şehir içi ulaşım 0.20 cent kadar ucuzdur. Güzel bir yemeği 5-6 dolara yiyebilirsiniz.

2. Laos

2. Laos

Başkenti Vientiane olan bu ülke gitmesi zor ama gezmesi çok ucuz bir ülkedir. Farklı tapınakları, kültürüyle çok dikkat çeken bu ülkede çok ucuza gezebilirsiniz. Örneğin başkenti Vientiane’de günlük 5 dolara konaklama bulabilirsiniz. Güzel bir yerde 4 dolara yemek yiyebilirsiniz. Günlük 25 dolar gibi bir harcamayla rahatça gezebilirsiniz.

3. Kamboçya

3. Kamboçya

Dünyanın en görkemli yapılarından 1000 yıllık Angkor tapınağı, Kımer Mirası ve Apsaralara sahip olan Kamboçya da ucuz ülkeler arasında yer alıyor. 1970 yıllarında iktidar sayesinde iki milyondan fazla kişinin ölümüne neden olan acılı bir geçmiş barındıran bu ülke gerçekten çok ilgi çekici. Bu ülkeyi ucuza keşfetmek isteyenler, lüks bir otelde 3 dolara konaklayabilir ve 4-5 dolara çok lezzetli bir yemek yiyebilirsiniz.

4. Hindistan

4. Hindistan

Filmlere, dizilere konu olmuş büyüleyici Hindistan, görülmesi gereken ülkelerden biri. Başkenti Delhi olan bu ülkede çok ucuza gezebilirsiniz. Burada 50 cent ile bile karnınızı doyurabilirsiniz, 3 dolar gibi fiyata da güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Şehir içi ulaşım 0.15 – 0.20 cent gibi fiyatlarda. Bu görkemli yeri çok ucuza gezebilirsiniz, hatta paranızın bir çoğu cebinizde bile kalabilir.

5. Vietnam

5. Vietnam

Güneydoğu Asya ülkelerinin en güzellerinden Vietnam, ucuz ülkeler sırasında başta geliyor. Doğasıyla, yapısıyla mükemmel bir ülkedir. Biyo çeşitlilik açısından dünyada 25. sırada gelmektedir. Buranın başkentinde günlük 3 dolara çok rahat konaklayabilirsiniz. 3-4 dolara güzel bir yemekle karnınızı doyurabilirsiniz. Ulaşım fiyatları da 0.70 cent civarında. Durum böyleyken bu mükemmel ülkeyi çok ucuza gezebilirsiniz.

6. Nepal

6. Nepal

Nepal ucuz ülkeler listesinde ilk sıraları kapmış durumda. Başkenti Kathmandu olan Nepal büyük depremden sonra daha da ucuz bir ülke oldu. Turizme açık bu bölgede, günlük ortalama 3-4 dolara güzel bir yerde konaklayabilir. 5 dolara güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Ortalama 25-30 dolara bir gününüzü çok rahat geçirebilirsiniz.

7. Myanmar

7. Myanmar

Güneydoğu Asya’nın en büyük ikinci ülkesidir. Çok ama çok ucuz bir ülkedir. Tapınakları, farklı kültürüyle görülmesi gereken yerlerden. Burada 5-6 dolara konaklayabilirsiniz. Günlük 25-30 dolara çok güzel yerler gezebilirsiniz.

8. Nikaragua

8. Nikaragua

Nikaragua, Orta Amerika’nın en büyük ülkesidir fakat bir yandan da, en fakir ülkesidir. Bu yüzden çok ucuzdur. Ekonomisi berbattır. Gezilecek birçok güzel yeri olan bu ülkeyi, öğrenciler dil eğitimi için çok tercih ediyorlar. Burada 7 dolara güzel bir yerde konaklayabilirsiniz. Ayrıca 9-10 dolara çok güzel bir yerde yemek yiyebilirsiniz.

9. Endonezya

9. Endonezya

Endonezya denince ilk akla gelen Bali adasıdır. Endonezya’da bu adanın dışında binlerce ada bulunur. Hepsi birbirinden güzel ve farklıdır. Üstelik bu mükemmel yeri gezmek çok uygun fiyata mal olmaktadır. Yemesiyle, içmesiyle, konaklamasıyla günlük 30 dolara burada krallar gibi harcayıp gezebilirsiniz.

10. Sri Lanka

10. Sri Lanka

Hint Okyanusu’nun incisi Sri Lanka, bir ada ülkesidir. Antik dönemden kalma tapınakları, ormanlarıyla, bir doğa harikasıdır. Birçok dinden insanı bir arada bulundurduğundan, çok kültüre sahip bir yapısı vardır. Başkenti Kolombo olan bu ülkede iyi bir otelde günlük 6 dolara konaklayabilirsiniz. Yemek fiyatları da 4-6 dolar arasında. Günlük 25 dolarlık bir bütçeyle bu doğa harikası ülkeyi gezebilirsiniz.

Gezilecek en ucuz ülkeler ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
EDUMAG

EDUMAG size keyifli ve yararlı yurtdışı eğitim içerikleri sunan bir sosyal içerik platformudur.