İÇERİKLERİ FİLTRELEYİN

  • Konular

  • Lokasyonlar

  • İçerik Tipleri

  • İçerik Rozetleri

  • XFİLTRELERİ TEMİZLE

Pratik Bilgiler

Ana Sayfa Yurtdışında Yaşam Pratik Bilgiler
Yabancı ülkelerde yaşayabileceğiniz çeşitli ekonomik, sağlık, güvenlik ve kişisel sorunlarınıza karşı pratik çözümler bulabilirsiniz.

Yakında Mezun Olacakların Hemen Yapması Gereken 7 Şey

Mezun olduktan sonraki stres verici telaşı yaşamamak ve iş hayatına hazır olmanız için hemen yapmanız gereken birkaç şeyi sizlerle paylaştık.

Ucuz Uçak Biletiyle Avrupa’nın Rahatına Bak!

Daha önce hiç Avrupa turuna çıkmayı düşündünüz mü? Avrupa'yı ucuz uçak biletiyle keşfetmek ve sokaklarında gezmek istediniz mi?

20’li Yaşlarda Kariyer Yapmanın 7 Can Alıcı Yolu

20'li yaşlar, hayata atılım göstermenin ve en değerli anların yaşandığı harika bir dönemdir. Bu yaşlarda genel olarak eğlence ve gezme odaklı yaşarız.

Yurtdışında Staj Yapmanız için 5 Sebep

Yurtdışı stajları, öğrencilere sıra dışı deneyimler ve fırsatlar sunarken bir yandan da becerilerini geliştirme, global dünyaya ayak uydurma imkanı sağlarlar.

Amerika ile Türkiye Arasındaki En Önemli 6 Kültürel Farklılık

Amerika’ya gittiğinizde birçok farklılıkla karşılaşacaksınız. Aile bağları olsun, yemek kültürleri olsun, ulaşım koşulları, insan ilişkileri, alışveriş kültürleri…

Hangi Sektörlerde Yurtdışında İş Bulma Olanağı Daha Fazla?

İnsanlar farklı bir tecrübe edinmek ya da yaşadığı ülkeyi değiştirmek istediği için kariyerlerini yurtdışında devam ettirmek isteyebilirler.

20’li Yaşlarda Yurtdışında Çalışman için 10 Neden

Gelmişsin 20’lerin ortalarına, bitirmişsin üniversiteyi ama aslında sen de herkes gibisin. Rutinlerin, düşüncelerin, planların var. Peki ama farkın var mı?

İngilizce’yi Neden Konuşamıyoruz?

Türkiye, İngilizceyi kullanma becerisinde 72 ülke arasında 51’inci sırada. Avrupa sıralamasında ise 26 ülke içinde ne yazık ki sondan ikinciyiz.

Yurtdışındaki Yeni Hayatınıza Nasıl Adapte Olursunuz?

Yurtdışında eğitim imkanı zor, ama bir o kadar da şaşırtıcı ve sıra dışı bir fırsattır. Dünyanın hangi ülkesinde eğitim alırsanız alın, karşılaşacaklarınız sizi yepyeni bir deneyime hazırlayacaktır.

Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz En İyi 10 Mobil Uygulama

Yeni bir dil öğrenmenin çeşitli zorlukları olabiliyor. Kelime dağarcığı, dil bilgisi ve diğer bilgileri öğrenmeye çalıştığınız süreçte çeşitli kaynaklara ihtiyaç olabiliyor.

Yabancı Dil Öğrenmenin Yararları

Yabancı bir dilde yeterli olmak öğretim alanlarında, tercümanlıkta ve resmi görevlerde avantaj sağlar. Diğer birçok iş alanı da yabancı dili yeterli elemana ihtiyaç duymaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmenin 10 Muhteşem Psikolojik Faydası

İnsanlar eskiden iki dil öğrenmenin zihinde karışıklık yaratacağını düşünürdü. Daha da ileri gidenler, bir dili tam öğrenip diğerini hiç öğrenmemenin daha doğru olduğunu söylediler.

Dünyadaki Dillerin Üçte Birinden Fazlası Tehlike Altında

Dünyada konuşulan yaklaşık 7 bin 100 dilin 2 bin 500'den fazlası yok olma tehlikesi altında bulunuyor. Dillerin yaklaşık yüzde 80'i 100 binden daha az sayıda kişi tarafından konuşuluyor.

İngiltere’de İngilizce Pratik Yapabileceğiniz 9 Yer

Eğer İngiltere’de İngilizce öğreniyorsanız, yeteneklerinizi geliştirmek için birçok yer var. Sizler için İngilizce konuşma pratiği yapabileceğiniz yerleri bu yazıda topladık.

Yurtdışına Çılgınlar Gibi CV Yollamayın: Yurtdışında İş Bulmanın 5 Adımı

Yurtdışındaki şirketlere, yüzlerce online başvuru yapmanın size geri dönüşün neredeyse sıfır olacaktır. Özellikle Amerika ve İngiltere menşeili şirketlere..

Yabancı Dil Öğreten En İyi 5 Uygulama

İngilizce veya yabancı dil öğrenmek bu uygulamalar ve hizmetler sayesinde eskisinden daha kolay!

Londra’da Ücretsiz Yapılabilecek 101 Şey

Bütçeniz çok iyi olmadığında bile Londra'da yapılabilecek onlarca şey var. Biraz cüzdanınızı dinlendirerek Londra'da ücretsiz yapabileceğiniz 101 şeyi hazırladık.

Yurtdışında Staj Yapmanın Size Kazandıracağı 10 Şey

Yurtdışında staj yapmak farklı yönlerden katkı sağlamaktadır. Peki bu staj deneyimi bana neler kazandıracak? Kariyerime nasıl katkı sağlayacak? diyorsanız buradan başlayın.

İngilizce Anlayıp Konuşamayanlar için 15 Tavsiye

Türkiye'de İngilizce seviyesini anlatırken "Anlıyorum ama konuşamıyorum" diyenlerin sayısı oldukça fazla. Anlayıp da konuşamayanlar için 15 tavsiye.

İngiltere’de Size Tasarruf Ettirecek 8 Tüyo

İngiltere ve Londra'da öyle uygun fiyatlı alternatifler var ki pahalı seçeneklerden daha eğlenceli! Gelin İngiltere'de hesaplı yaşamanızı sağlayacak ipuçlarını değerlendirelim.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

EDUMAG HAKKINDA NE DİYORLAR ?

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin