Pratik Bilgiler

Ana Sayfa Yurtdışında Yaşam Pratik Bilgiler
Yabancı ülkelerde yaşayabileceğiniz çeşitli ekonomik, sağlık, güvenlik ve kişisel sorunlarınıza karşı pratik çözümler bulabilirsiniz.

Kafası Karışanlar için 4 Adımda Birleşik Krallık

Birleşik Krallık mı, İngiltere mi, yoksa Büyük Britanya mı? Birçok insanın sürekli olarak birbirine karıştırdığı Birleşik Krallık'ı meraklısı için anlatmaya çalıştım.

Yurtdışında Çalışmanız için 10 Öneri

Yeni başlangıçlar yapmaya isteklisiniz ama nasıl? Yurtdışında iş bulmak istiyorsanız önerilerimize göz atmanızda fayda var.

Amerika’nın Suç Oranı En Yüksek 10 Şehri

Dünyanın iş liderlerinin ana sayfası olarak tanınmış olan Forbes Dergisi 2017 yılı için Amerika'nın en tehlikeli 10 şehrini listeledi.

Work and Travel’da İngilizce Geliştirmek İsteyenlere 5 Önemli Tüyo

Work and Travel programına katılanlar İngilizce öğrenmek konusunda kendisini başladığı ilk gün ve son gün arasında kıyaslamalıdır. Peki Work and Travel'da İngilizce geliştirmek için neler yapmalı?

Avrupa’da Ucuz Seyahat Etmenin 8 Yolu

Eğitim ya da seyahat amaçlı Avrupa'ya gittiğinizde ucuz seyahat edebilmeniz için tecrübelerime dayalı size yardımcı olacak birkaç ipucu paylaşmak istedim.

Amerika’da Yaşayan ve Takip Etmeniz Gereken Türk Youtuberlar

Amerika'da da Türk youtuberlar var. Hepsi de birbirinden başarılı ve oldukça eğlenceliler. Kah güldüren kah düşündüren bazense hayatı sorgulatan anlatımlarıyla sizleri onlarla tanıştıracağım.

İngilizce’ye Türkçe’den Geçen 10 Kelime

Birçoğu Arapça kökenli kelimeler olsa da İngilizler bu kelimeleri Osmanlı'dan görüp aldığı için Türkçe'den geçmiş olarak kabul ettik.

Amerika’da Yaşamanın 10 Avantajı

Haydi hep birlikte dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında gösterilen ABD'nin yaşam şartlarına ve Amerika'da yaşamanın avantajlarına yakından bakalım.

Yurtdışına Nasıl Çıkarım Diyenler için 10 Fırsat!

Hepimizin hayali yurtdışına bir şekilde adım atmak! Her birimizin bunun için Erasmus, Work and Travel ve dil okulunun peşine düşüyoruz. Peki başka yol yok mu?
video

Amerika ile Türkiye Arasındaki Farklar / Özgür İle Amerika

Amerika ile Türkiye arasındaki farkları Özgür abimizle birlikte anlattık, sizin aklınıza gelen başka farklar varsa yorum atabilirsiniz.

Hem Kıta Hem Ada Ülkesi Avustralya Hakkında 3 Temel Bilgi

Avustralya tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgiler paylaştım. Ayrıca Avustralya denilince aklımıza ilk neler gelmesi gerektiği üzerine bir liste hazırladım.

Kuzey ve Orta Amerika Ülkelerine Dair 15 İlginç Bilgi

Amerika baştan aşağıya bir serüven gibidir. Bu serüvenin ilk adımı olarak Kuzey ve Orta Amerika ülkelerinin öne çıkan ve pek bilinmeyen özelliklerini birlikte inceleyeceğiz.

Avustralya Hakkında Sizi Şaşırtacak 10 Gerçek

Başka yerde bulunmayan hayvan türleri, meşhur plajları, eğitimindeki kalitesiyle ön plana çıkan Avustralya'nın kendine has birçok özelliği bulunmaktadır.

Yurtdışında Kendinizi Çevrimiçi Korumanın 5 Yolu

Çoğu insan hayatını yurtdışına taşıdığında çevrimiçi veri korumasına dikkat etmeyi neredeyse ikinci planda bulundurmaktadır.

Avustralya’da İş Bulmanızı Sağlayacak Yöntemler

Avustralya'da nasıl iş buldunuz? sorusu çok fazla sorulunca, o halde ben de bununla ilgili tecrübe ettiklerimizi ve konuyla ilgili bildiklerimizi sizinle paylaşayım istedim.

İngilizce Öğrenmenize Yardımcı Olacak 10 Youtube Kanalı

Birçok kişi ve kurum Youtube aracılığıyla ücretsiz İngilizce dersleri vermektedir. İşte sizin için seçtiğim İngilizce dersler veren Youtube kanalları.

Amerika’ya Giden Her Türk’ü Alışmaya Zorlayacak 10 Durum

Bir hayaliniz var; Amerika’ya gitmek. Hatta biletiniz, valiziniz her şeyiniz hazır. Fakat bir Türk olarak alışmanızın zor olacağı hatta bazen sabrınızı sınayacak bazı koşullar vardır.

Londra’da Ucuza Yaşamanızı Kolaylaştıracak 10 Tavsiye

Dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan Londra'da harcamalarınızı nasıl düşürebileceğiniz konusunda sizler için 10 tüyo paylaştım.

Yurtdışı Seyahatinizde Dolandırılmamak için Dikkat Etmeniz Gereken 10 Sahtekârlık

Yurtdışında başınıza gelebilecek dolandırıcılık olaylarını derledik. Dolandırıcıların yöntemlerini ve bunlardan kaçınmak için neler yapmanız gerektiğini açıklıyoruz!

Dünyadaki Tüm Havaalanlarının Wi-Fi Şifreleri Burada

Türk mühendis Google Maps haritası ile dünyadaki tüm havaalanlarının wi-fi şifrelerini yayınlayarak tüm gezginlere çok güzel bir kıyak geçti.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin