Pratik Bilgiler

Pratik Bilgiler
Yabancı ülkelerde yaşayabileceğiniz çeşitli ekonomik, sağlık, güvenlik ve kişisel sorunlarınıza karşı pratik çözümler bulabilirsiniz.

İngiltere’de Size Tasarruf Ettirecek 8 Tüyo

İngiltere ve Londra'da öyle uygun fiyatlı alternatifler var ki pahalı seçeneklerden daha eğlenceli! Gelin İngiltere'de hesaplı yaşamanızı sağlayacak ipuçlarını değerlendirelim.

İngilizcenizi Geliştirmeye Yarayacak 6 Harika Yöntem

İngilizce sadece okulda öğrenmekle bitmiyor. Hayatımızın her yerinde karşımıza çıkan İngilizceyi geliştirebilmemiz için neler yapabiliriz okuyalım, öğrenelim.

Yurtdışında Seyahat ve Konaklama Tüyoları

Avrupa ülkeleri başta olmak üzere; en ucuz seyahat seçenekleri, konaklama opsiyonları, gezi programları ve mobil uygulamaları hakkında tavsiyeler verdim.

Keşke Türkiye’de de Olsa Dedirten Amerika’yı Sevme Sebepleri

Amerika'da bazı güzellikler vardır ki, keşke Türkiye'de de olsa diye hayıflanırız. Ekşi Sözlük yazarlarından telaki, Amerika'da yaşamanın iyi yönlerinden şöyle bahsediyor:

Yurtdışında Yabancı Arkadaşlarınızla İyi Geçinmek için 7 İpucu

Yurtdışına gittiğinizde, yabancı arkadaşlarınıza veya orada yaşayan birilerine sıklıkla ihtiyaç duyarsınız. Bunlar için buradaki 7 ipucu oradakilerle iyi anlaşabilmenizi sağlayacaktır.

Prag Hakkında 8 Genel Bilgi

Prag'a ilk kez gidecekseniz ve alışveriş, yaşam, konaklama gibi konuları merak ediyorsanız, hepsinden bahsettiğim ve yararlı olacağına inandığım çeşitli bilgileri bulabilirsiniz.

İngiltere’de Tren Yolculuğu Yapmanız için 10 Neden

İngiltere'nin de içinde bulunduğu Birleşik Krallık'ta şehirler arası gezinizi tren yolculuğu ile yapmanız için çok önemli 10 neden.

Yurtdışında Yanınızda Mutlaka Bulundurmanız Gereken 5 Şey

Yurtdışına çıkarken heyecandan aklımıza gelmeyen önemli ama yanımızda bulundurmayı unuttuğumuz şeyler vardır. İşte 5 tanesi.

Londra’nın Merkezinde Cebinizi Rahatlatacak 5 Altın Bilgi

Londra'nın en turistik ve merkezi yeri olan 1. bölge'de yaşamak çok maliyetli olabilir. Çoğu dil okulunun da yer aldığı 1. bölgede ucuza geçinmenin tüyoları.

Müthiş Bir Rota ile Amerika’nın En Güzel 47 Doğal Parkı

Araç yolculukları yorucu ve stresli olabilir. Ancak gideceğiniz yer doğal parklar ise buna kesinlikle değer! İşte Amerika'nın en güzel doğal parkları.

Sizi Bilge Yapacak En İyi 20 Website

İnternet, faydalanılması gereken büyük bir imkan. Kimisi çeşitli sitelerde zaman öldürürken kimisi kendini geliştirebilecek yararlı siteleri kullanıyor.
video

Cambridge: İngiltere’nin Bisiklet Cenneti

İngiltere'de Cambridge şehrine baktığınızda abartısız 7'den 70'e herkesin bisiklet kullandığını görebilirsiniz. Bunun nedenini izleyince göreceksiniz.

Yurtdışına Giden Öğrenciler için En İyi 10 Mobil Uygulama

Birçok forum ve web sitede en iyiler arasında adı geçen bu uygulamalar, yurtdışındayken hayatınızı çok kolaylaştıracak.
video

Amerika’da Bisiklet Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Faktörler

Amerika'da öğrenciler araba yerine bisiklet satın almayı daha çok tercih eder. Ancak bisiklet kullanmak için bilmeleri gereken çok önemli güvenlik önlemleri vardır.

Amerika’da Başınızı Derde Sokabilecek 10 Davranış

Amerika'ya gitmeden oranın tipik özelliklerinden başınıza sorun açabilecek olanlarına ve size vereceğimiz küçük ipuçlarına bir göz atın.

video

İspanya’da Erasmus ve İspanyolca Hakkında Önemli Bilgiler

İspanya'da Erasmus yapmak ve İspanyolca öğrenmekle ilgili detaylı bilgi için videomu izleyebilirsiniz.

Work and Travel’da Karşılaşabileceğiniz 5 Tipik Sorun ve Çözümleri

Work and Travel ile başlayan yeni macerada mutlaka yaşayacağınız zorluklar olacaktır. Sonradan ''keşke'' dememenizi sağlayacak 5 sorun ve çözümü.

Yurtdışında Ucuza Geçinmenin 20 Harika Püf Noktası

Yurtdışında eğitime veya tatile gittiniz. Harcamalarınız yüksek ve bütçeniz kısıtlı. Neler yaparsanız tasarruf edersiniz? İşte size altın değerinde 20 madde

Öğrenciliği Kolaylaştıran 20 Harika Uygulama

Matematik, yabancı dil, bilişim ve kişisel gelişim alanlarında tüm öğrencilerin sıklıkla kullanabileceği 20 hayat kurtarıcı uygulama.

New York City’de Kolay Ulaşım için 4 Pratik Bilgi

Amerika'nın en kalabalık şehri New York'ta, ulaşımı hem daha hesaplı hem de rahatça kullanabilmeniz için kılavuz niteliğinde bir içerik.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

EDUMAG HAKKINDA NE DİYORLAR ?

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin