Pratik Bilgiler

Ana Sayfa Yurtdışında Yaşam Pratik Bilgiler
Yabancı ülkelerde yaşayabileceğiniz çeşitli ekonomik, sağlık, güvenlik ve kişisel sorunlarınıza karşı pratik çözümler bulabilirsiniz.
video

Sadece 40 Kelime Bilerek İngilizce Konuşabilirsiniz!

İngilizce konuşmak istiyorsunuz ama her başladığınızda kelimeler arasında çok fazla düşünüyorsanız bu 40 kelime sayesinde artık rahatça konuşabilirsiniz.
video

Muhtemelen Yanlış Telaffuz Ettiğiniz 10 İngilizce Sözcük

Bugün muhtemelen yanlış telaffuz ettiğiniz 10 İngilizce kelimeden bahsettim. Doğru telaffuz ve düzgün konuşma ile karşı tarafla daha sağlıklı bir iletişim kurarsınız.
video

Türkler Neden İngilizce Konuşamıyor? 5 Önemli Madde

İngilizce öğrenme ve konuşma hakkındaki becerinizi çok kısa sürede geliştireceğiniz formülü sizlere açıklamıştım. İngilizce öğrenme serisine bu videoyla devam ediyoruz.
video

İngilizce Öğrenme ve Konuşma Becerisi için En İyi Formülü Açıklıyorum!

İngilizce öğrenme ve konuşma hakkındaki becerinizi çok kısa sürede geliştireceğiniz formülü sizlere açıklıyorum.

10 Maddede Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

Dünyada ne yazık ki herkes aynı dili kullanmıyor. Bu yüzden en az bir yabancı dil bilmemiz gerekiyor. İşte yabancı dil öğrenmenin faydaları.

New York City Hakkında Bilmeniz Gereken 10 İlginç Bilgi

Amerika'nın en büyük metropolü, Big Apple olarak da bilinen New York City hakkındaki ilginç gerçeklere değindim.

Yalnız Seyahat Eden Gezginlerin Fotoğraftan Mahrum Kalmamaları için 12 İpucu

Kendinize özel fotoğrafçı tutmanıza gerek yok! Birkaç püf noktaya dikkat ederek ve yolculuğunuza hazırlıklı başlayarak siz de harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kafası Karışanlar için 4 Adımda Birleşik Krallık

Birleşik Krallık mı, İngiltere mi, yoksa Büyük Britanya mı? Birçok insanın sürekli olarak birbirine karıştırdığı Birleşik Krallık'ı meraklısı için anlatmaya çalıştım.

Yurtdışında Çalışmanız için 10 Öneri

Yeni başlangıçlar yapmaya isteklisiniz ama nasıl? Yurtdışında iş bulmak istiyorsanız önerilerimize göz atmanızda fayda var.

Amerika’nın Suç Oranı En Yüksek 10 Şehri

Dünyanın iş liderlerinin ana sayfası olarak tanınmış olan Forbes Dergisi 2017 yılı için Amerika'nın en tehlikeli 10 şehrini listeledi.

Work and Travel’da İngilizce Geliştirmek İsteyenlere 5 Önemli Tüyo

Work and Travel programına katılanlar İngilizce öğrenmek konusunda kendisini başladığı ilk gün ve son gün arasında kıyaslamalıdır. Peki Work and Travel'da İngilizce geliştirmek için neler yapmalı?

Avrupa’da Ucuz Seyahat Etmenin 8 Yolu

Eğitim ya da seyahat amaçlı Avrupa'ya gittiğinizde ucuz seyahat edebilmeniz için tecrübelerime dayalı size yardımcı olacak birkaç ipucu paylaşmak istedim.

Amerika’da Yaşayan ve Takip Etmeniz Gereken Türk Youtuberlar

Amerika'da da Türk youtuberlar var. Hepsi de birbirinden başarılı ve oldukça eğlenceliler. Kah güldüren kah düşündüren bazense hayatı sorgulatan anlatımlarıyla sizleri onlarla tanıştıracağım.

İngilizce’ye Türkçe’den Geçen 10 Kelime

Birçoğu Arapça kökenli kelimeler olsa da İngilizler bu kelimeleri Osmanlı'dan görüp aldığı için Türkçe'den geçmiş olarak kabul ettik.

Amerika’da Yaşamanın 10 Avantajı

Haydi hep birlikte dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında gösterilen ABD'nin yaşam şartlarına ve Amerika'da yaşamanın avantajlarına yakından bakalım.

Yurtdışına Nasıl Çıkarım Diyenler için 10 Fırsat!

Hepimizin hayali yurtdışına bir şekilde adım atmak! Her birimizin bunun için Erasmus, Work and Travel ve dil okulunun peşine düşüyoruz. Peki başka yol yok mu?
video

Amerika ile Türkiye Arasındaki Farklar / Özgür İle Amerika

Amerika ile Türkiye arasındaki farkları Özgür abimizle birlikte anlattık, sizin aklınıza gelen başka farklar varsa yorum atabilirsiniz.

Hem Kıta Hem Ada Ülkesi Avustralya Hakkında 3 Temel Bilgi

Avustralya tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgiler paylaştım. Ayrıca Avustralya denilince aklımıza ilk neler gelmesi gerektiği üzerine bir liste hazırladım.

Kuzey ve Orta Amerika Ülkelerine Dair 15 İlginç Bilgi

Amerika baştan aşağıya bir serüven gibidir. Bu serüvenin ilk adımı olarak Kuzey ve Orta Amerika ülkelerinin öne çıkan ve pek bilinmeyen özelliklerini birlikte inceleyeceğiz.

Avustralya Hakkında Sizi Şaşırtacak 10 Gerçek

Başka yerde bulunmayan hayvan türleri, meşhur plajları, eğitimindeki kalitesiyle ön plana çıkan Avustralya'nın kendine has birçok özelliği bulunmaktadır.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin