Pratik Bilgiler

Ana Sayfa Yurtdışında Yaşam Pratik Bilgiler
Yabancı ülkelerde yaşayabileceğiniz çeşitli ekonomik, sağlık, güvenlik ve kişisel sorunlarınıza karşı pratik çözümler bulabilirsiniz.

İş Görüşmelerinde Başarılı Olmanız için 10 Stratejik İpucu

İş görüşmesi, öğrenilen bir beceridir ve iş görüşmelerinde harika bir ilk izlenim yaratmanın ikinci bir şansı yoktur. İş görüşmelerinizde size faydalı olacak 10 ipucunu derledim.

En İlginç Yasaklarıyla Şaşkınlığa Uğrayacağınız Amerika’nın 14 Eyaleti

Amerika'ya gitmeden önce bilmeniz gereken size ilginç geleceğini düşündüğüm birkaç eyalet yasası ve yasaktan bahsedip sizlere yardımcı olmak isterim.

Yurtdışı Fotoğraflarınızda Daha İyi Çıkmanız için 10 Pratik Bilgi

Yurtdışındaki verdiğimiz pozların ve kadrajların çoğu istediğimiz gibi olmayabiliyor. Fakat, birkaç ufak detay bilgi ile bu fotoğrafları istediğimiz kıvama getirmek çok kolay.

İsveç’te Yaşam – Stockholm

Sonunda İsveç'te altıncı ayımı bitirdim. Bu 6 ay içerisinde Vasteras ve Stockholm şehirlerinde yaşama fırsatı bulup, Göteborg, Malmö ve bir kaç şehri daha ziyaret edebildim.

Kolay İngilizce Öğrenmeniz için 99 İpucu

İngilizce öğrenmenizi kolaylaştıracak 99 ipucunu sizlerle paylaştık.

İrlanda Hakkında Sizi Şaşırtacak 6 Gerçek

Yeşillerle örtülü güzelliği ve sıcakkanlı insanlarıyla bildiğimiz İrlanda hakkında muhtemelen ilk kez duyacağınız bazı gerçekleri sizlerle paylaştım.

Yabancı Dil Öğrenilebilecek En İyi 6 Mobil Uygulama

Yabancı dil meraklıları için birçok mobil uygulama mevcut. Aralarından en iyi öğretim metotlarını içerdiğine inandığımız uygulamaları liste halinde sizlere sunuyoruz.

Yakında Mezun Olacakların Hemen Yapması Gereken 7 Şey

Mezun olduktan sonraki stres verici telaşı yaşamamak ve iş hayatına hazır olmanız için hemen yapmanız gereken birkaç şeyi sizlerle paylaştık.

Ucuz Uçak Biletiyle Avrupa’nın Rahatına Bak!

Daha önce hiç Avrupa turuna çıkmayı düşündünüz mü? Avrupa'yı ucuz uçak biletiyle keşfetmek ve sokaklarında gezmek istediniz mi?

20’li Yaşlarda Kariyer Yapmanın 7 Can Alıcı Yolu

20'li yaşlar, hayata atılım göstermenin ve en değerli anların yaşandığı harika bir dönemdir. Bu yaşlarda genel olarak eğlence ve gezme odaklı yaşarız.

Yurtdışında Staj Yapmanız için 5 Sebep

Yurtdışı stajları, öğrencilere sıra dışı deneyimler ve fırsatlar sunarken bir yandan da becerilerini geliştirme, global dünyaya ayak uydurma imkanı sağlarlar.

Amerika ile Türkiye Arasındaki En Önemli 6 Kültürel Farklılık

Amerika’ya gittiğinizde birçok farklılıkla karşılaşacaksınız. Aile bağları olsun, yemek kültürleri olsun, ulaşım koşulları, insan ilişkileri, alışveriş kültürleri…

Hangi Sektörlerde Yurtdışında İş Bulma Olanağı Daha Fazla?

İnsanlar farklı bir tecrübe edinmek ya da yaşadığı ülkeyi değiştirmek istediği için kariyerlerini yurtdışında devam ettirmek isteyebilirler.

20’li Yaşlarda Yurtdışında Çalışman için 10 Neden

Gelmişsin 20’lerin ortalarına, bitirmişsin üniversiteyi ama aslında sen de herkes gibisin. Rutinlerin, düşüncelerin, planların var. Peki ama farkın var mı?

İngilizce’yi Neden Konuşamıyoruz?

Türkiye, İngilizceyi kullanma becerisinde 72 ülke arasında 51’inci sırada. Avrupa sıralamasında ise 26 ülke içinde ne yazık ki sondan ikinciyiz.

Yurtdışındaki Yeni Hayatınıza Nasıl Adapte Olursunuz?

Yurtdışında eğitim imkanı zor, ama bir o kadar da şaşırtıcı ve sıra dışı bir fırsattır. Dünyanın hangi ülkesinde eğitim alırsanız alın, karşılaşacaklarınız sizi yepyeni bir deneyime hazırlayacaktır.

Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz En İyi 10 Mobil Uygulama

Yeni bir dil öğrenmenin çeşitli zorlukları olabiliyor. Kelime dağarcığı, dil bilgisi ve diğer bilgileri öğrenmeye çalıştığınız süreçte çeşitli kaynaklara ihtiyaç olabiliyor.

Yabancı Dil Öğrenmenin Yararları

Yabancı bir dilde yeterli olmak öğretim alanlarında, tercümanlıkta ve resmi görevlerde avantaj sağlar. Diğer birçok iş alanı da yabancı dili yeterli elemana ihtiyaç duymaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmenin 10 Muhteşem Psikolojik Faydası

İnsanlar eskiden iki dil öğrenmenin zihinde karışıklık yaratacağını düşünürdü. Daha da ileri gidenler, bir dili tam öğrenip diğerini hiç öğrenmemenin daha doğru olduğunu söylediler.

Dünyadaki Dillerin Üçte Birinden Fazlası Tehlike Altında

Dünyada konuşulan yaklaşık 7 bin 100 dilin 2 bin 500'den fazlası yok olma tehlikesi altında bulunuyor. Dillerin yaklaşık yüzde 80'i 100 binden daha az sayıda kişi tarafından konuşuluyor.

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin