Pratik Bilgiler

Ana Sayfa Yurtdışında Yaşam Pratik Bilgiler
Yabancı ülkelerde yaşayabileceğiniz çeşitli ekonomik, sağlık, güvenlik ve kişisel sorunlarınıza karşı pratik çözümler bulabilirsiniz.

Yurtdışında Kendinizi Çevrimiçi Korumanın 5 Yolu

Çoğu insan hayatını yurtdışına taşıdığında çevrimiçi veri korumasına dikkat etmeyi neredeyse ikinci planda bulundurmaktadır.

Avustralya’da İş Bulmanızı Sağlayacak Yöntemler

Avustralya'da nasıl iş buldunuz? sorusu çok fazla sorulunca, o halde ben de bununla ilgili tecrübe ettiklerimizi ve konuyla ilgili bildiklerimizi sizinle paylaşayım istedim.

İngilizce Öğrenmenize Yardımcı Olacak 10 Youtube Kanalı

Birçok kişi ve kurum Youtube aracılığıyla ücretsiz İngilizce dersleri vermektedir. İşte sizin için seçtiğim İngilizce dersler veren Youtube kanalları.

Amerika’ya Giden Her Türk’ü Alışmaya Zorlayacak 10 Durum

Bir hayaliniz var; Amerika’ya gitmek. Hatta biletiniz, valiziniz her şeyiniz hazır. Fakat bir Türk olarak alışmanızın zor olacağı hatta bazen sabrınızı sınayacak bazı koşullar vardır.

Londra’da Ucuza Yaşamanızı Kolaylaştıracak 10 Tavsiye

Dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan Londra'da harcamalarınızı nasıl düşürebileceğiniz konusunda sizler için 10 tüyo paylaştım.

Yurtdışı Seyahatinizde Dolandırılmamak için Dikkat Etmeniz Gereken 10 Sahtekârlık

Yurtdışında başınıza gelebilecek dolandırıcılık olaylarını derledik. Dolandırıcıların yöntemlerini ve bunlardan kaçınmak için neler yapmanız gerektiğini açıklıyoruz!

Dünyadaki Tüm Havaalanlarının Wi-Fi Şifreleri Burada

Türk mühendis Google Maps haritası ile dünyadaki tüm havaalanlarının wi-fi şifrelerini yayınlayarak tüm gezginlere çok güzel bir kıyak geçti.

En İyi 9 Yabancı Dil Uygulaması

Bir dil öğrenmek için daha önce hiç bu kadar iyi zaman olmadı, ancak uygulama marketlerinde çok sayıda uygulama ve yazılım seçimi var. İşte en iyi dil öğrenme uygulamaları.

İş Görüşmelerinde Başarılı Olmanız için 10 Stratejik İpucu

İş görüşmesi, öğrenilen bir beceridir ve iş görüşmelerinde harika bir ilk izlenim yaratmanın ikinci bir şansı yoktur. İş görüşmelerinizde size faydalı olacak 10 ipucunu derledim.

En İlginç Yasaklarıyla Şaşkınlığa Uğrayacağınız Amerika’nın 14 Eyaleti

Amerika'ya gitmeden önce bilmeniz gereken size ilginç geleceğini düşündüğüm birkaç eyalet yasası ve yasaktan bahsedip sizlere yardımcı olmak isterim.

Yurtdışı Fotoğraflarınızda Daha İyi Çıkmanız için 10 Pratik Bilgi

Yurtdışındaki verdiğimiz pozların ve kadrajların çoğu istediğimiz gibi olmayabiliyor. Fakat, birkaç ufak detay bilgi ile bu fotoğrafları istediğimiz kıvama getirmek çok kolay.

İsveç’te Yaşam – Stockholm

Sonunda İsveç'te altıncı ayımı bitirdim. Bu 6 ay içerisinde Vasteras ve Stockholm şehirlerinde yaşama fırsatı bulup, Göteborg, Malmö ve bir kaç şehri daha ziyaret edebildim.

Kolay İngilizce Öğrenmeniz için 99 İpucu

İngilizce öğrenmenizi kolaylaştıracak 99 ipucunu sizlerle paylaştık.

İrlanda Hakkında Sizi Şaşırtacak 6 Gerçek

Yeşillerle örtülü güzelliği ve sıcakkanlı insanlarıyla bildiğimiz İrlanda hakkında muhtemelen ilk kez duyacağınız bazı gerçekleri sizlerle paylaştım.

Yabancı Dil Öğrenilebilecek En İyi 6 Mobil Uygulama

Yabancı dil meraklıları için birçok mobil uygulama mevcut. Aralarından en iyi öğretim metotlarını içerdiğine inandığımız uygulamaları liste halinde sizlere sunuyoruz.

Yakında Mezun Olacakların Hemen Yapması Gereken 7 Şey

Mezun olduktan sonraki stres verici telaşı yaşamamak ve iş hayatına hazır olmanız için hemen yapmanız gereken birkaç şeyi sizlerle paylaştık.

Ucuz Uçak Biletiyle Avrupa’nın Rahatına Bak!

Daha önce hiç Avrupa turuna çıkmayı düşündünüz mü? Avrupa'yı ucuz uçak biletiyle keşfetmek ve sokaklarında gezmek istediniz mi?

20’li Yaşlarda Kariyer Yapmanın 7 Can Alıcı Yolu

20'li yaşlar, hayata atılım göstermenin ve en değerli anların yaşandığı harika bir dönemdir. Bu yaşlarda genel olarak eğlence ve gezme odaklı yaşarız.

Yurtdışında Staj Yapmanız için 5 Sebep

Yurtdışı stajları, öğrencilere sıra dışı deneyimler ve fırsatlar sunarken bir yandan da becerilerini geliştirme, global dünyaya ayak uydurma imkanı sağlarlar.

Amerika ile Türkiye Arasındaki En Önemli 6 Kültürel Farklılık

Amerika’ya gittiğinizde birçok farklılıkla karşılaşacaksınız. Aile bağları olsun, yemek kültürleri olsun, ulaşım koşulları, insan ilişkileri, alışveriş kültürleri…

SON EKLENENLER

POPÜLER İÇERİKLER

Bu içeriği paylaşın

EDUMAG içerikleri ilginizi çektiyse sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

EDUMAG'ı sosyal medyada takip edin