EDUMAG Kullanım Kolaylığı

EDUMAG Kullanım Kolaylığı

EDUMAG, yurtdışı eğitim sektöründe edindiği konum itibariyle birçok öğrencinin rehberi ve gözdesi haline geldi. Böylesi bir konumda artık birçok öğrenci farklı yurtdışı planları ve kariyeri adına sağlam adımlar atabileceği bilgiler için bile artık bu platformu kullanır oldu.

Peki, siz EDUMAG’tan nasıl tam anlamıyla faydalanabilirsiniz? Kullanıcılar için ne tür imkanlar bulunuyor? Kullanıcı girişini nasıl yapabilirsiniz? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için açıkladık.

EDUMAG’tan nasıl yararlanabilirim?

Sadece okuyucu olmanın ötesinde EDUMAG’a giriş yaparak, sitedeki kullanım alanınızı genişletebilirsiniz. Böylece, yetki sahibi olarak hem daha fazla bilgi edinebilir hem diğer kullanıcı ve okuyucularla etkileşim kurabilirsiniz.

Nasıl giriş yaparım?

EDUMAG.net’i açtığınızda sağ üst köşede çıkan ”giriş yap” veya ”Facebook ile giriş” bölümünden siteye giriş yapabilirsiniz. İster Facebook ile direkt olarak giriş yapın ister bilgilerinizi girerek siteye üye olun. Üyeliğinizi açtığınızda artık daha geniş kullanıma hazırsınız demektir. Not: Profilinizi yeniden kontrol edip, tüm bilgileri doldurun.

Sitede neler yapabilirim?

EDUMAG’a giriş yaptıktan sonra:

  • İçerikleri favorilerinize ekleyerek, daha sonra tekrar okumak için saklayabilirsiniz.
  • İçeriklerini beğendiğiniz yazarları favorilerinize ekleyip, takip edebilirsiniz.
  • Siz de içerik ekleyebilirsiniz.
  • Soru-Cevap sayfasında soru sorabilir veya başkalarının sorularını yanıtlayabilirsiniz.

Sitede nasıl gezinirim?

EDUMAG, kategorileri en iyi şekilde ayırarak size kullanım kolaylığı sunar. Konular, ülkeler başta olmak üzere aradığınız, araştırdığınız veya ilgi duyduğunuz alanları kolaylıkla bulup, konu hakkındaki içeriklere ulaşabilirsiniz.

Aradığımı daha hızlı nasıl bulabilirim?

Ana sayfadaki menünün en sağında yer alan büyüteç simgesini tıklayarak hızlı arama yapabilirsiniz. Anahtar kelimenizi girerek istediğiniz konudaki içeriklere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Örneğin İspanya’da Erasmus araştırıyorsanız, ”İspanya Erasmus” yazarak aradığınız türde içeriklere ulaşabilirsiniz. Daha fazla sonuç almak için mümkün olduğu kadar az kelime kullanın.

EDUMAG’a içerik ekleme ve kullanım hakkında daha fazla bilgi için YARDIM sayfamızı açın.

YAZAR HAKKINDA
EDUMAG

EDUMAG size keyifli ve yararlı yurtdışı eğitim içerikleri sunan bir sosyal içerik platformudur.