Polonya’nın En İyi 10 Üniversitesi

Polonya’nın En İyi 10 Üniversitesi

Avrupa’da üniversite eğitiminin son yıllardaki parlayan yıldızı olan Polonya’dır. Ucuz yaşamı ve tarihi dokusu ile kaliteli eğitim sunmasının sonucu olarak hem Erasmus hem lisans okumak isteyen öğrencilerin cazibe merkezi haline gelmiştir. Ben de sizler için üniversiteyi Polonya’da okumayı düşünenler için Polonya’nın en iyi 10 üniversitesini derledim.

1. Varşova Üniversitesi

1. Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi, 1816 yılında Polonya’nın başkenti Varşova’da kurulmuştur. Polonya’nın en büyük ve en eski üniversitesidir. Yaklaşık 45.000 kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır.

2. Varşova Teknik Üniversitesi

2. Varşova Teknik Üniversitesi

1826 yılında Polonya’nın başkenti Varşova’da kurulmuştur. Mühendislik ve bilim alanına odaklanmış bir üniversitedir. Şu an 9 fakültesinde İngilizce eğitim programları vardır.

3. SWPS Üniversitesi

3. SWPS Üniversitesi

Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Üniversitesi, 1996 yılında kurulmuştur. Polonya’da kurulan ilk özel üniversitedir. SWPS Üniversitesi, öğrencilere çeşitli akademik ve akademik olmayan olanak ve hizmetler sunmaktadır.

4. Poznan Teknoloji Üniversitesi

4. Poznan Teknoloji Üniversitesi

Poznan Teknoloji Üniversitesi, 1919 yılında kurulmuştur. Kendi radyo ve televizyonuna sahip olan üniversite öğrencilere uygulamalı eğitim vermektedir. Yaklaşık 25000 öğrenciye eğitim vermektedir.

5. Jagiellonian Üniversitesi

5. Jagiellonian Üniversitesi

Polonya’nın Krakow şehrinde 1364 yılında kurulmuştur. Jagiellonian Üniversitesi, Polonya’nın en iyi yüksek öğretim kurumlarından ve Orta Avrupa’daki en eski üniversitelerden biri olarak akademik dünya haritasında önemli bir yer tutmaktadır.

6. Wroclaw Üniversitesi

6. Wroclaw Üniversitesi

Wroclaw Üniversitesi, 1702 yılında kurulmuş bir kamu araştırma üniversitesidir. Nobel ödülüne sahip 9 mezun öğrencisi vardır. Üniversite bilimsel araştırmalar üzerine yoğunlaşmıştır.

7. Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

7. Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

1945 yılında kurulan üniversite, bilim ve teknolojiye odaklanmış bir üniversitedir. Polonya’daki üniversite sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır.

8. Lodz Üniversitesi

8. Lodz Üniversitesi

Polonya’nın orta büyüklükteki Lodz şehrinde 1945 yılında kurulmuştur. Polonya’nın en büyük ve popüler üniversiteleri arasındadır.

9. Katowice Üniversitesi

9. Katowice Üniversitesi

1968 yılında kurulmuştur. Kuantum fiziğinden bilgisayar bilimlerine, madde biliminden mikro biyolojiye gelişen teknoloji ile birlikte önemi artan bilim alanlarında uluslararası standartlarda eğitim veren bir üniversitedir.

10. Lazarski Üniversitesi

10. Lazarski Üniversitesi

Lazarski Üniversitesi, 1993 yılında kurulmuştur. Polonya’nın başkenti Varşova’daki en büyük özel üniversitelerden biridir. Lazarski Üniversitesi, merkeze çok yakın, yalnızca 4 metro durağı uzaklıkta kendi kampüsüne sahiptir. 2015 yılında Polonya’da en iyi üniversite seçilmiştir.

Polonya’da üniversite ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Burçin Arıkan

StudyZONE Academic Programs Manager