Yurtdışında Dil Eğitimi Almak Gerçekten Önemli Mi?

Yurtdışında Dil Eğitimi Almak Gerçekten Önemli Mi?

İngilizce bilmek günümüz dünyasının olmazsa olmazlarından biri. Durum böyle olunca öğrencilerden beyaz yakalılara herkes bu problemi çözmek için çeşitli yollara başvuruyor. Yurtdışında dil eğitimi almak da bunlardan birisi.

Herkesin yurtdışı dil okulları ile ilgili aklını kurcalayan birçok soru olduğuna eminim. Gerçekten gerekli mi? Gidince İngilizce öğrenebilecek miyim? Hiç İngilizce bilmiyorum orada insanlarla nasıl anlaşacağım? Hadi sizi daha fazla merakta bırakmadan kafanızdaki soru işaretlerini giderelim.

1. Yurtdışında dil eğitimi alırsanız her an İngilizce konuşabilirsiniz.

1. Yurtdışında dil eğitimi alırsanız her an İngilizce konuşabilirsiniz.

Şüphesiz yurtdışı dil okullarını Türkiye’dekilerden ayıran en önemli faktör : Her an İngilizce konuşmanız gerekiyor!

Her şeyden önce şunu bilmemiz gerekiyor ki bu tamamen kişisel bir yolculuk. Birinin bir ayda gösterdiği gelişmeyi siz sadece bir haftada yakalayabilirsiniz ya da tam tersi olabilir. Bu yüzden gittiğiniz yerde mucize beklemek yerine İngilizce öğrenmek için çaba sarfetmeyi deneyin. Gittiğiniz ülkeye indiğiniz andan itibaren iletişim kurabileceğiniz sadece iki yönteminiz var: İngilizce konuşmak ve vücut dili.

Eğer ”ben tek kelime bile konuşamıyorum nasıl anlaşacağım” diyenlerdenseniz ilk günlerinizde vücut dilinizi bol bol kullanacağınızı söylemiş olalım. Ancak orada geçirdiğiniz birkaç günün ardından kendinizi ifade edebilmeye başladığınızı farkedeceksiniz.

Ben aslında anlıyorum ama konuşamıyorum diyenlerdenseniz işte size kaçırılmayacak fırsat. Kabuğunuzu kırmanızın tam zamanı. Hata yapmaktan korkmadan, bunun çok doğal olduğunu kabul ederek İngilizce konuşabilmenin keyfini çıkarın.

2. Yurtdışında dil eğitimi almak size vizyon kazandırır.

2. Yurtdışında dil eğitimi almak size vizyon kazandırır.

Dil okullarında dünyanın dört bir yanından gelmiş birçok öğrenci olduğunu söylememize gerek yok. Hepsi bambaşka yerlerden aynı amaç için bir araya gelmiş bir okul dolusu insan. İşte size kaçırılmayacak bir İngilizce pratik yapma şansı. Biliyoruz ki dil konuşulmadan öğrenilmez. Siz de utangaçlığınızı bir kenara bırakıp derslerde öğrendiklerinizi kullanarak herkesle tanışıp konuşmaya çalışın. Unutmayın karşınızdaki kişi de aynı sizin gibi kendini geliştirmeye çalışıyor.

Bu çeşitlilik aynı zamanda size bir kültür şöleni sunuyor. Sadece birlikte keyifli vakit geçirip İngilizce konuşarak pratik yapmanızdan bahsetmiyoruz. Farklı insanlarla geçireceğiniz onca vakitten sonra size neler kattıklarına inanamayacaksınız. Bu deneyim sadece İngilizcenizi değil, dünyaya bakış açınızı ve vizyonunuzu da geliştirecek.

3. Yurtdışında dil eğitimi almak size tecrübe kazandırır.

3. Yurtdışında dil eğitimi almak size tecrübe kazandırır.

Yurtdışında dil okuluna gitmek size aynı zamanda tecrübe kazandıracak. Bu süreç boyunca elbette bazı zorluklarla karşılaşacaksınız. Gitmeniz gereken yeri bulamayacak, hangi otobüse binmeniz gerektiğini bilemeyeceksiniz. Belki konaklama yaptığınız yerle ilgili sorunlarınızı çözmeniz gerekecek. Günlük hayatımızda karşılaştığımız bu küçük sorunları kendi dilimizde çözmek elbette hepimiz için çok kolay. Ancak İngilizce konuşarak problemlerinizi çözdüğünüzü görünce kendinizle gurur duyacaksınız.

4. Yurtdışında dil eğitimi almak sizi gelecekteki kariyerinize hazırlar.

4. Yurtdışında dil eğitimi almak sizi gelecekteki kariyerinize hazırlar.

Kariyerlerimiz için İngilizce’nin önemi ortada. Yurtdışında dil okuluna gitmiş olmanın en büyük etkilerinden birisi de gelecekteki ya da şu andaki kariyeriniz için olacaktır. Garsonluktan doktorluğa, avukatlıktan mimarlığa her sektörden insanın kariyerlerini bir sonraki aşamaya taşımaları için İngilizce bir gereklilik. Yurtdışı dil okullarında İngilizce öğrenmek sizi sadece İngilizce bilen biri değil aynı zamanda yurtdışı tecrübesi olan birisi haline de getirecek. Bunun da işverenlerin ilgisini çekeceğinden emin olabilirsiniz.

Bonus: Yurtdışında dil eğitimi alarak geride unutulmaz anılar bırakırsınız.

Bonus: Yurtdışında dil eğitimi alarak geride unutulmaz anılar bırakırsınız.

Yurtdışında İngilizce öğrenmek için en çok tercih edilenlerden birisi Malta dil okulları. Hem resmi dilinin İngilizce olması hem de Malta dil okulu fiyatlarının diğer ülkelere kıyasla daha uygun olması bu adayı İngilizce öğrenmek isteyenlerin cazibe merkezi haline getiriyor. Eğer siz de unutulmaz anılar biriktirmek istiyor ve dil okulu araştırıyorsanız deniz ve güneşin keyfini çıkarırken İngilizce öğrenebileceğiniz Malta dil okullarını incelemenizi öneririm.


%30'a varan indirimlerle Malta'da İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


Yurtdışında dil eğitimi ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Maltalingua Dil Okulu

Maltalingua İngilizce Dil Okulu, İngilizce Dil Eğitimi Alanında uluslararası alanda tanınan ve prestijli EAQUALS sertifikasına layık görülmüş, Ingilizler tarafindan yonetilen bir egitim kurulusudur.