Bir Serüven: Burslu Dil Okulu ve EDUMAG

Bir Serüven: Burslu Dil Okulu ve EDUMAG

Üç yıldan daha uzun bir süredir sıkı bir EDUMAG takipçisiyim. Tüm samimiyetimle söylemem gerekir ki, daha önce yurtdışına hiç çıkmamış biriydim ve tüm istediğim içinde büyüdüğüm toprakların ötesindeki dünyaları keşfetmekti. EDUMAG portalına neredeyse her gün saatlerce bakıyordum. Bir şekilde kendime bir fırsat yaratmanın bir yolu varsa şayet bunun EDUMAG’te yazılan bloglarda gizli olduğunu düşünüyordum.

1. EDUMAG'da yazar olarak nasıl Amerika'da burslu dil eğitimi aldım?

1. EDUMAG'da yazar olarak nasıl Amerika'da burslu dil eğitimi aldım?

Tam da 2016 yıllarının sonlarına doğru EDUMAG bir yarışma düzenledi. EDUMAG üzerinde yazar olarak katıldığımız bir “Ulusal İçerik Yarışması” olarak başlatılan bir yazarlık yarışmasıydı. Yarışmanın ödülü ise yurtdışında bir aylık dil okulu eğitimiydi. İşte bu yarışma ve farklı dünyaları keşfetme tutkum ile EDUMAG üzerinden yazar oldum. Yarışmanın kategori birinciliği sonrasında 2017 yılında Amerika’da dil eğitimi aldım ve bana bu fırsatları yaratan EDUMAG üzerinde yazmayı bırakmak istemedim. Çünkü bununla birlikte yepyeni bir şeyi daha keşfetmiştim.

2. Neden EDUMAG'te yazarlık yapıyorum?

2. Neden EDUMAG'te yazarlık yapıyorum?

2016 yılında kazandığım dil okulunun bana kazandırdığı dostluklar ödüldende büyüktü ve ben bunu deneyimlemeden nereden bilebilirdim ki?

Edindiğiniz tecrübeleri başkaları ile paylaşarak, o hayatlara dokunduğunu görmek sanırım EDUMAG bloggerlığının en mutlu hissettiren yanı. Bir şekilde bir yerlerde birileri tam da sizin hayalini kurduğunuz şeyi düşlüyor ve siz hayalinizi gerçekleştirdiğinizde arkanızda bıraktığınız izler diğerlerine ilham oluyor. İşte bu tutku ile EDUMAG üzerinde yazılar yazmaya devam ettim. Artık EDUMAG benim bir parçam olmuştu. Burada bırakmam gereken çok fazla iz olduğunu düşünüyordum. Bir müddet sonra fark ettim ki, yazdığım yazılar oldukça dikkat çekiyor ve güzel bir okunma sayısı elde ediyordum. Bir okuyucunun benim yazıma gelmeden önce, EDUMAG portalını keşfetmesi gerekiyordu. Fakat geçen sürede EDUMAG’e katılan birbirinden yetenekli yazar arkadaşlar o kadar güzel bir içerik portalı ortaya getirmişlerdi ki, artık doğru bir şekilde bilgi elde edebileceğiniz gerçek bir yurtdışı bilgi platformu oluşuyordu burada. Açık konuşmak gerekirse, bu kadar büyük ve eğlenceli bir şeyin ufak bir parçası olmak insana oldukça mutlu ve azimli hissettiriyordu. İşte bu büyük tablonun bir boşluğunu da doldurmayı bugün hala EDUMAG’te bir yazar olmama borçluyumdur.

3. İngiltere’de bulunan Leeds English Dil Okulu benim serüvenimin bir parçası oldu.

3. İngiltere’de bulunan Leeds English Dil Okulu benim serüvenimin bir parçası oldu.

Birbirini takip eden başarılı yazılar sonrasında EDUMAG’in bana kattığı güven ve yeni dünya kapılarını aralama arzusuyla kadrajımı yurtdışındaki dil okullarına tekrar çevirdim. Başarılı yazılarım sonrasında İngiltere’de bulunan Leeds English Dil Okulu benim serüvenimin bir parçası oldu. EDUMAG’in bana kazandırdığı yurtdışı bloggerlığı ile başarılı, okunan yazılar yazmam bir araya geldi ve artık İngiltere’de bir dil okulu bana burslu bir şekilde eğitim vermek için kapılarını aralıyordu. Bu harika fırsat ile İngiltere’de dil eğitimi aldım. Ne mutlu bana ki, inanılmaz başarılı ve amacına en iyi şekilde hizmet eden EDUMAG ailesi ile, İngiltere’nin belki de en samimi, en tatlı ve en sevimli dil okulu Leeds English Dil Okulu bana kollarını açmıştı. Bana düşen ise en büyük destekcim EDUMAG ile bu dil okulunda yeni anılar yaratmaktı. Önümde beni bekleyen bir serüven vardı artık.

4. “Keşfet, Deneyimle ve Paylaş” döngüsü beni öğrenme ve keşfetme arzusu ile büyütüyordu.

4. “Keşfet, Deneyimle ve Paylaş” döngüsü beni öğrenme ve keşfetme arzusu ile büyütüyordu.

Leeds English Dil Okulu ile York’u keşfederken çekildiğimiz bir kare. Okul çalışanları o kadar içten ve sevimli ki aktivitelerde sizlerin yanında oluyorlar. Örneğin fotoğrafın sol başında ben varken, sağ başında da sevimli okul çalışanı Susan var.

Amerika Dil Okulu sonrasında İngiltere’de de dil okulunda okuma fırsatı elde ettikten sonra aklımın bir kenarında kümülatif olarak beslenen “Keşfet, Deneyimle ve Paylaş” döngüsü beni öğrenme ve keşfetme arzusu ile büyütüyordu. Bir blogger tadında yazar olabileceğimin farkında değildim, burslu dil okulunda okuyabileceğimi hiç hayal etmedim. İngilizce konuşabileceğimi pek kestirmiyordum. Pratikten uzakta, kendi dünyamda hep bir İngilizceyi iyi konuşma hevesi ile kendimi avutuyordum. Hiç tanımadığım insanlara güvenebileceğimi bilmiyordum. Dünyaya bakış açımının büyümesinin limitsizliğini daha hiç keşfetmemiştim.

Hiç bir şey yapmadan bunların tam aksini deneyimlemek mümkün değildi. Kendi konfor alanımızdan uzakta, hala aileniz gibi hissedebileceğiniz birbirinden değerli insanlar var. Farklı kültürlerden ve farklı anılardan gelmiş olmalarına rağmen sizinle aynı duyguları hissedecek kadar yakınlar size… Böyle bir serüvene başlamadan, serüvenin sonunda mutluluğu bilmek mümkün olmuyor. Ama bir yerlerde bu mutluluğunun tadını almış birileri hala EDUMAG üzerinde yazmaya devam ederken aslında size ilham olmak istiyor. Çünkü bu mutluluk paylaşıldıkça güzel.

5. Siz de kendi serüveninizi hayata geçirin.

5. Siz de kendi serüveninizi hayata geçirin.

Leeds English Dil Okulunda okurken ders bitiminde tren yolculuğu sırasında İngiltere Dil Okulunda Bir Gün Nasıl Geçer? yazımı karalamaya başlarken ben.

Peki şimdi başa dönecek olsam, tüm bu deneyimle yeniden nereden başlardım? Tam da olduğum yerden, yeniden EDUMAG ile yazmaya başlayıp, yepyeni serüvenler keşfetme peşinde olurdum. Paylaşmak istediğin ya da araştırdıklarınla diğerlerine ilham olmayı düşlediğin konuları EDUMAG üzerinden yazarlığa adım atarak yazmaya başla! Nereden başladığın önemli mi? Bence değil. Çünkü ben de başlarken nereden başlamam gerektiğini hiç düşünmedim, sadece nereye gitmek istediğimi çok iyi biliyordum. Şimdi geriye dönüp baktığımda iyi ki dediğim her şeyi başta EDUMAG ailesine, destek olan aileme, beni kabul eden dil okullarının sevgi dolu ekip üyelerine, EDUMAG’in vazgeçilmez editörü Nuri’ye ve tüm bu süreçte benden desteğini esirgemeyen biricik sevdiğime borçluyum. Ve tabi ki, içimde bitmek tüketmeyen bu keşfetme arzusu. Sende iyi ki varsın!

Umarım bu yazı ilham olur, kendi serüvenini yaşamak isteyenlere…


%30'a varan indirimlerle İngiltere'de İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


Burslu dil okulu ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Büşra Beşiroğlu

2016 yılında "Ulusal içerik yarışması" kapsamında Edumag.net üzerinde kategori birincisi olduktan sonra içerik oluşturmanın büyüsüne kapıldım.