Hemen IELTS’e Girin, Üniversite Hayatınızın İlk Adımını Atın

Hemen IELTS’e Girin, Üniversite Hayatınızın İlk Adımını Atın

Ağustos, İngilizce yeterlilik sınavlarına girişlerin en yoğun olduğu ayların başında gelir. Özellikle yurtdışındaki üniversitelerin hemen hemen hepsi, adayın İngilizce derecesini gösteren uluslararası geçerliliği olan bir sınav sonucu talep etmektedir. IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı) dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır. Her yıl 2 milyondan fazla kişi, IELTS sınavına girmektedir.

IELTS sınavına, en kısa sürede girerek İngilizce yeterlilik seviyesini belgelemek isteyen öğrenciler için en yakın sınav tarihleri ve yerlerini paylaşmayı gerekli gördük.

İşte yurtdışındaki eğitim kurumlarında geçerli sınavların başında gelen IELTS’in Ağustos ayı sınav tarihleri.

  • 19 Ağustos: IELTS İstanbul ve Adana (Son başvuru: 12 Ağustos)
  • 26 Ağustos: IELTS İzmir ve Ankara (Son başvuru: 17 Ağustos)
  • 26 Ağustos: IELTS İstanbul (Son başvuru: 19 Ağustos)

British Council’ın düzenlediği IELTS sınavının tarihlerini ve yerlerini, en yakın sürede sınava girmek isteyen öğrenciler mutlaka not almalı.

“Sınava girdik ama sonucu kim bilir kaç ay sonra gelir” diyenler için de iyi bir haberimiz var. British Council ile IELTS sonucunuzu sınava girdikten sonra 13 gün içerisinde öğrenebiliyorsunuz.

Ayrıca, sınava kayıt olduktan sonra, British Council’in ücretsiz IELTS’e çalışma kaynaklarından da yararlanabiliyorsunuz.

Sınava kayıt ise oldukça kolay. British Council’ın online kayıt sistemi sayesinde kaydınızı en hızlı şekilde rahatça yapabilirsiniz.

Hemen kayıt olun, sınırlı kontenjandan yararlanın! 

Eğitim yaşamınızda başarılar!

IELTS ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
British Council

British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur.