İngiltere Üniversiteleri Arasından Seçiminizi Yapın!

İngiltere Üniversiteleri Arasından Seçiminizi Yapın!

Bir dönemin “üzerinde güneş batmayan imparatorluğu” olarak nitelendirilen ve günümüzde hala dünyanın sayılı gelişmiş ülkelerinden biri olan İngiltere, eğitim sistemiyle de başarılı bir profil oluşturuyor. Nitelikli bir akademik kariyer ve zengin bir mesleki yetenek sağlayacak İngiltere üniversiteleri; yüzyıllar öncesine dayanan geçmişleri, teknolojik altyapıları, geniş kütüphaneleri ve donanımlı laboratuvarları ile öğrencilerinin nitelikli eğitim almasını sağlıyor.

Türkiye genelinde; eğitimler, semineler, sınavlar ve organizasyonlar düzenleyerek yurtdışında eğitim olanakları sunan birçok eğitim danışmanlığı bulunuyor. Bu danışmanlıklar sayesinde farklı ülkelerdeki eğitim süreçleri hakkında bilgi alarak; bilinçli bir şekilde seçim yapma olanağını sağlanıyor.

İngiltere üniversiteleri ile tanışma vakti geldi

Her yıl dünyadaki sayılı üniversiteler sıralamasında ilk sıralarda karşımıza çıkan İngiltere üniversiteleri, lisans ve yüksek lisans olmak üzere iki farklı programda eğitim veriyor. Lisans süreleri 3 yıl sürüyor. Ancak bazı teknik mesleki eğitim bölümlerinde bu süre 4 yıla çıkıyor. Üniversitelerin eğitim dönemleri 10 ila 14 hafta arasında değişiyor ve üç aşamalı bir eğitim zamanı uygulanıyor. Ekim – ocak arası birinci dönem, şubat – nisan arası ikinci dönem, mayıs – temmuz arası ise üçüncü dönem olarak belirleniyor. Tatiller Noel ve Paskalya zamanlarına denk getiriliyor.

Tamamen öğrencilerin isteklerine ve beklentilerine göre hazırlanan eğitim programları, yurtdışı eğitimlerinizde yol gösterici oluyor ve kaliteli okullara yerleşmenizi sağlıyor. Yurtdışı eğitiminde; gideceğiniz okulun eğitim programlarını, sosyal yaşantısını, öğrenciye sağladığı olanakları ve konaklamadan beslenmeye kadar tüm öğrencilik hayatının önceden öğrenilmesi ve bilinçli bir şekilde yurtdışına çıkılması herkesin umduğu eğitim hayatını yaşamasını olanaklı hale getiriyor.

İngiltere ve Türkiye’nin eğitim sistemleri birbirinden farklı olduğu için liseler arasında denklik söz konusu olmuyor. Ülkemizde liseden mezun olmuş öğrenciler İngiltere’de üniversite eğitimi almak için doğrudan başvuruda bulunamıyor. Türkiye’de liseden mezun olmuş bir öğrencinin İngiltere’de herhangi bir üniversiteye kabul edilebilmesi için iyi derece İngilizce bilmesi ve A Level düzeyine geçiş yapmak için 1 yıl hazırlık yani Foundation programlarına katılması gerekiyor. Foundation programlarında öğrencilere matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında dersler veriliyor.

Yurtdışı eğitimi hayal değil!

Ailelerin ve öğrencilerin tüm eğitim sorunlarında profesyonel kadrolar ile doğru çözümler üreten yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri, birebir eğitim danışmanlığı ve öğrenci koçluğu ile yurtdışında üniversite okuma hayallerinize yaklaşmanızı sağlıyor.

Yılların deneyimi ve öz güveniyle binlerce öğrencinin yurtdışı eğitim hayalini gerçekleştiren yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri yurtdışı eğitim hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor.

İngiltere üniversiteleri ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
ICES Turkey

ICES Turkey Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi, 1998 yılından bu yana kaliteli ve ihtiyacı en doğru karşılayacak eğitim ve kariyer hizmetlerini Adana, Gaziantep, Mersin, Çanakkale, İstanbul ve İzmir’de sunmaya devam etmektedir.