Danışman Gözünden Kaplan Londra Dil Okulları

Danışman Gözünden Kaplan Londra Dil Okulları

Yurtdışı dil okulu araştırıyorsanız Kaplan dil okulları adını sıkça duyarsınız. Kaplan dil okulu üç farklı kıtada dünyanın birçok ülkesinde şubeleri bulunan prestijli dil okullarından biridir. Yakın zamanda Kaplan Londra dil okulları şubeleri ziyaretim sonrasında görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

En başta yurtdışı eğitim danışmanı olarak bu zamana kadar dil eğitimine yolladığım öğrencilerden Kaplan dil okulları hakkında hiçbir şikayet duymadım.

Öğrenci memnuniyetinde; havaalanı karşılamaları, okulun iç açıcı ferah binaları, güler yüzlü ve profesyonel öğretmenleri, nezih konaklamaları, bazı şubelerinde öğrencilerin yaşam alanı olarak kullandıkları güzel bahçeleri ve kafe tarzında kantinlerinin önemli rolü olduğunu düşünüyorum.

Londra şubeleri için şunu söyleyebilirim ki okulu ararken Londra’yı keşfediyorsunuz.

Londra’da iki şubesi olan Kaplan dil okullarının en önemli farkı iki okula giden öğrencilerin yaş ortalamasıdır. İngilizce öğrenmek isteyen ve deneyimlerinden maksimum fayda sağlamak isteyenler için yaş ortalaması olarak ayırmaları bence çok verimli olacaktır.

Kaplan dil okulu’nun Londra’daki şubeleri Leicester Square ve Covent Garden’dır. Öncelikle ikisinin de eğitim kalitesi, kullandığı materyaller gibi okulun kullandığı eğitim sistemi ve eğitim kalitesi aynıdır. Gelin iki şubenin spesifik farklarına birlikte bakalım..

Kaplan Leicester Square

Kaplan dil okulu Leicester Square merkezi 25 yaş üzeri öğrencilerin eğitim aldığı şubedir. Okulun binası merkezi konumda değil, direk Londra merkezdedir diyebilirim. Londra’nın turistik yerlerinden Picadilly Circus, Trafalgar Square, M&S ve Lego mağazalarına yürüyüş mesafesindedir.

Londra merkezde eğitim almak için mükemmel bir seçenek diyebilirim. Gördüğüm yerler beni büyüledi ve kaybolmak istedim.

Okulu ararken birçok ünlü turistik yerlere ve mağazalara rastladım.

Londra dil okullarını gezmek için geldiğim bu etkileyici başkentte Kaplan Londra şubelerini gördüğümde burada öğrenci olmayı hayal ettim.

Kaplan Covent Garden

Londra’daki diğer Kaplan dil okulları şubesi olan Covent Garden, Holborn istasyonuna 1 dk yürüyüş mesafesinde ve Covent Garden‘a 5 dk mesafede bulunan Bloomsbury Caddesi üzerinde konumlanmıştır.

Londra Kaplan Covent Garden şubesi 25 yaş altı öğrencilerin eğitim aldığı bir dil okuludur.

Okulun binası çok şirin ve modern. Kaplan Leicester Square ile arası yürüme mesafesinde ve yaklaşık olarak 20 dk’dır. Tabi yürürken öyle güzel yerlere denk gelip takılıyorsunuz ki bu mesafe 1 saati buluyor diyebilirim. 🙂

Okulun 2 katına ait şirin bahçeleri var. Bu merkez de yine çalışanların ve öğretmenlerin pozitif enerjisinin dikkatimi çektiği şubelerden biri oldu.


%30'a varan indirimlerle İngiltere'de İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


Kaplan Londra dil okulları ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Gülçin Yeşil

Yurtdışı Eğitim Danışmanı