Amerika’da Seyahat için En Çok Tercih Edilen 12 Lokasyon

Amerika’da Seyahat için En Çok Tercih Edilen 12 Lokasyon

1. Grand Canyon

1. Grand Canyon

Büyük Kanyon Ulusal Parkı, Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaleti sınırında bulunan en eski ulusal parktır. Büyük Kanyon, birçok renge sahip; Kolorado Nehri çevresinde bulunan bir kanyondur. ABD’deki ilk ulusal parklardan biridir ve Büyük Kanyon Ulusal Parkı içinde bulunur.

2. Niagara Falls

2. Niagara Falls

Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada arasındaki Niagara Nehri üzerinde, dünyaca ünlü bir şelaledir. Niagara Şelalesi, Kanada’nın Ontario eyaletiyle ABD’nin New York eyaleti arasındadır.

3. Statue of Liberty

3. Statue of Liberty

Özgürlük Heykeli, ABD’nin New York şehrindeki Liberty (Özgürlük) adası üzerinde, inşa edildiği 1886 yılından bu yana Amerika’nın simgesi olan anıtsal heykeli ve gözlem kulesidir.

4. White House

4. White House

Beyaz Saray, Amerika Birleşik Devletleri devlet başkanlarının Washington’da bulunan resmî ikametgâhıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nin federal başkenti olan Washington’daki çok sayıda resmi binanın en önemlisidir.

5. Yellowstone National Park

5. Yellowstone National Park

ABD’nin Wyoming Eyaletinde bulunan dünyanın ilk ulusal parkı olarak korunma altına alınan Yellowstone Milli Parkı, doğa ile baş başa kalmak isteyenler için tam bir cennet. Amerika’nın kuzeydoğusunda Wyoming Eyaleti’ndeki Yellowstone, içinde 70 bin yıldır püskürmek için bekleyen yanardağı, yüzlerce metre yükseklikte sıcak su fışkıran kaynakları, jeotermallerleriyle bir doğa harikası. Boz ayılar, bizonlar, kurtlar ve canlı volkanlara  ev sahipliği yapan dünyanın ilk milli parkı Yellowstone’u görmeye her yıl 18 milyon kişi gidiyor.

6. Times Square

6. Times Square

Times Square! Nereye bakacağınızı şaşıracaksınız. Bu şehir sizi içine çekecek. Kesinlikle gezilmesi, görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. 24 saat hareketli olduğu için uyuma şansınız az olacaktır.

7. Golden Gate Bridge

7. Golden Gate Bridge

“San Fracisco’ya geldim” demek için mutlaka görmeniz gereken yer ise Golden Gate Köprüsü. Hemen hemen San Francisco’ya giden herkesin burada fotoğrafı vardır.

8. Waikiki

8. Waikiki

Waikiki Plajı, Oahu’nun kuzey sahilinde konumlanan, Hawaii Adası’nın en turistik merkezidir. Bu adada bulunan turistik oteller ve tesislerin çok büyük bir oranı burada bulunmaktadır. Bu plaj, sıcaklık, güneş, kum ve sörf dolayısıyla dünyaca ünlüdür. Sörf yapan bir çok insana burada rastlayabilirsiniz.

9. Las Vegas

9. Las Vegas

Las Vegas hangimizin hayali değildir ki? Bir çok filme konu olmuş olan bu şehir, sadece kumar severlerin değil, hemen hemen herkesin rüyasıdır. En az 3 gece kalmak çok eğlenceli olacaktır.

10. St. Louis Gateway Arch

10. St. Louis Gateway Arch

Gateway Arch veya Gateway to the West Missouri, eyaletinin St. Louis kentinde bulunan ve de Jefferson Ulusal Anıtı’nın merkezinde yer alan bir anıt kemerdir. Gateway Arch, ABD’nin batıya doğru genişlemesine adanmış bir anıttır. En uç noktası 192 metreye kadar ulaşan bu yapı, ABD’de insanlar tarafından inşa edilmiş en yüksek anıttır. Gateway Arch, aynı zamanda Missouri eyaletinin en yüksek yapısıdır. Ayrıca dünyada kemer şeklinde tasarlanmış en büyük yapı unvanına da sahiptir.

11. Freedom Trail in Boston

11. Freedom Trail in Boston

Burası, Boston’ın merkezi Boston Commons Park yanında altın kubbeli Massachusetts State House ile başlayıp, Charles Nehrini geçerek US Constitution Gemisi ile biten, yaklaşık 4 km uzunluğunda bir yürüyüş yoludur.

12. San Antonio River Walk

12. San Antonio River Walk

Nehir şehirle aynı adı taşıyor ve tüm kenti nazlı nazlı dolaşıyor. San Antonio gezisinin olmazsa olmazı River Walk ya da halkın söylediği gibi “Paseo del Rio.” Nehrin yolu değiştirilerek oluşturulmuş. Sakın ola ki River Walk için “gün içinde gezdim akşam gitmeye ne gerek var” diye düşünmeyin. Gecenin ışıl ışıl manzarasını ve neşesini de katın hayatınıza.

YAZAR HAKKINDA
Rıdvan Karadavut

Work and Travel Danışmanı