Dublin’de Dil Eğitimi Alabileceğiniz En İyi 10 Dil Okulu

Dublin’de Dil Eğitimi Alabileceğiniz En İyi 10 Dil Okulu

Dublin dil okulları Türk öğrencilerin dil eğitimi için öncelikli tercih ettiği lokasyonlar arasında yer almaya devam etmektedir. Bunun nedeni; İrlanda’nın tarihi, doğası, üst düzey eğitim kalitesi, sıcakkanlı insanları ile öğrencilere verimli bir eğitim sunmasıdır.

İrlanda dil okullarının öğrenciler tarafından öncelikli tercih edilmesinin nedeni; Uzun dönem giden öğrencilere haftada 20 saat yasal çalışma izni sunuyor olması, para biriminin Euro olması, sıcak kanlı insanların yanı sıra Türklere karşı olan samimiyetleri ve anadilinin İngilizce olduğu bir ülkede üst düzey eğitim standartlarında eğitim alınabiliyor olmasıdır.

Aslına bakarsanız Dublin en iyi dil okulları listesini yapmak bir hayli zor oldu, çünkü okulların hemen hepsinin eğitim standartları yüksektir.

Konsolosluk listesinde yer alan, eğitim kalitesi yüksek, sosyal aktivite programlarının zenginliği ile farklı bütçelere hitap edebilecek Dublin dil okullarını iftiharla sunmak isteriz.

1. Atlas Language School

1. Atlas Language School

2017 Yılında “Star Awards” ödüllerinde Dublin’in en iyi dil okulu seçilmiş olan Atlas Language School şehrin merkezine 15 dakika yürüme mesafesinde olması kanalın yanı başında kendine ait olan büyük bir binada eğitim sunması ile öğrencilere ferah ve özgür bir alan oluşturmaktadır. Atlas, çok eski bir dil okulu olmasına rağmen en son teknolojiyi kullanarak yeniliklerle öğrencileri dinamik bir ortamda İngilizce eğitim sunmaktadır. Konaklama çeşitlilikleri ile öğrencilere güvenli ve rahat bir konfor sunuyor.

2. CES (Centre of English Studies)

2. CES (Centre of English Studies)

Dublin dil okulları arasında 30 senelik tecrübesi ve deneyimi ile şehrin kalbinde eğitim sunan okullardan biridir. CES dil okulu şehrin merkezinde iki binaya bölünmüştür. IELTS gibi akademik sınavlara yönelik hazırlanmak isteyen öğrenciler bir binada, Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce gibi alanlarda eğitim almak isteyen öğrenciler ise 5 katlı kendilerine ait bir binada şehrin merkezinde eğitim sunmaktadır. CES ilk Dublin’de kurulduktan sonra İngiltere’de de farklı lokasyonlarda eğitim sunmaktadır. Aile okulu olmasından dolayı Dublin dil okulları içinde değerlendirdiğimizde sıcak samimi bir ortamda eğitim alma imkanı sağlarken çeşitli konaklama imkanları ile öğrencilere farklı bir deneyim yaşatmaktadır. CES dil okulu Dublin’de IELTS sınav merkezidir.

3. Delfin English School

3. Delfin English School

Delfin dil okulu, Dublin dil okulları arasında butik okul hizmetini arayan öğrenciler için ideal okullardan biridir. Şehir merkezinde nezih bir cadde üzerinden eğitim sunan okul bir binanın bir kaç katını kullanmaktadır. Uluslararası gibi büyük bir okul olmamasına rağmen uygun fiyatlı, deneyimli eğitmenleri ile öğrencilerin beklentilerini karşılamaktadır. Öğrenciler sabah ve öğleden sonra programları ile farklı saat dilimlerinde eğitimlerini tamamlayabilmektedirler.

4. Dublin City University (DCU)

4. Dublin City University (DCU)

Dublin’in üniversite kampüsü içerisinde İngilizce dil eğitimi veren dil okullarından bir tanesidir. Büyük kampüsü İrlandalı öğrencilerle bir arada olmanız ve disiplinli eğitmen kadrosuyla İngilizce geliştirmenize sağlayacak dil okullarından biridir. Sınıflarda ileri teknoloji kullanılmaktadır. Ücretsiz wifi ve bilgisayar salonları bulunmaktadır. 50 üzerinde ülkeden gelen öğrenci potansiyeliyle uluslararası öğrencilere bir arada eğitim alma imkanı sağlamaktadır. Kampüs içi yurt konaklama imkanlarının yanı sıra, aile yanı konaklama da sunmaktadır. Şehir merkezine yarım saat mesafede bulunmakla birlikte Türk öğrenci sayısının az olduğu bir İngilizce eğitim kurumudur.

5. EC English

5. EC English

Başarıları dilden dile dolaşan EC English, “Star Adwars” ödülünü uluslararası alanda dünyanın en iyi dil okulu ünvanını iki yıl üst üste almış olan okullardan biridir. Malta’da kurulduktan sonra İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Güney Afrika olmak üzere ana dili İngilizce olan tüm lokasyonlardaki dil okulları ile uluslararası okullar arasında ödüllere doymayan kuruluşlardan biridir. EC English, bu sene Dublin dil okulunu da bünyesine katarak hem 30 yaş üzeri hem de 30 yaş altı programlar ile herkesin profiline istinaden özel eğitimler sunmaktadır. Yeni lokasyonu ile yeni ödülleri ile başarısına devam edecek olan EC dil okulları bütçenize uygun eğitim programları sunacaktır.

6. Emerald Cultural Institute

6. Emerald Cultural Institute

Dublin dil okulları arasında en disiplinli buna rağmen bir o kadar renkli eğitim seçenekleri, deneyimli eğitmen kadrosu ile 3 farklı binasında öğrencilere son teknoloji ile eğitim sunmaya devam eden Emerald Cultural Institute eğitim garanti sistemi ile hedefinizi ve beklentinizi karşılayacak okullardan biridir. Yaz aylarında junior öğrencilere sunduğu özel programlar ile de her yaştan öğrenciye hitap etmektedir.

7. Griffith College

7. Griffith College

Hepimizin hayalidir eski orta çağ yapılarındaki üniversitelerde eğitim almak. Griffth College Dublin de dil eğitimi alan öğrencilere bu imkanı sunmaktadır. Bir üniversite bünyesinde İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin birinci öncelikle değerlendirdiği okulda Dublin’de üniversite eğitimi alan öğrenciler ile beraber bir arada olmasını sağlarken şehir merkezine yakınlığı ile öncelikli tercih edilen okullardan biridir. Üniversite eğitimine Dublin’de devam etmek isteyen öğrenciler için paha biçilemez bir fırsat.

8. International House Dublin

8. International House Dublin

60 Yıllık eğitim geçmişi ve 31 ülkede sunmuş oldukları eğitim seçenekleri ile Dublin dil okulları arasında en köklü okullardan biridir. International House Dublin de şehir merkezinde Spire heykeline bir kaç dakika yürüme mesafesindedir. Deneyimli eğitim geçmişleri ile uluslararası alanda gelen her öğrencinin beklentisini ve isteklerini karşılayabilen dil okullarından biridir. Farklı konaklama seçenekleri her yaştan öğrenciye kaliteli imkanlar sunmaktadır.

9. Kaplan International

9. Kaplan International

Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayan eğitim deneyimi uluslararası alanda 5 yıl üst üste dünyanın en iyi dil okulu olan Kaplan International, Dublin’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin her zaman birinci seçimleri arasında yer almaktadır. Bunun en belirgin özelliği 400 kişilik akademik kadrosu ile kendi kitaplarını materyallerini oluşturmaları her hafta öğrencilerin eksiklerine yönelik ücretsiz haftada ekstra 7 ders sunmaları ile eğitim garanti sistemi dahilinde öğrencilerin hedeflediğinin üstünde bir seviye ile programını tamamlamasını sağlamaktadır.

10. Oscars International

10. Oscars International

Dublin şehir merkezinde renkli ve hareketli bir yaşam arayan öğrenciler için ideal dil okullarından biridir. Yeni binasında sınıf içinde kullanılan son teknoloji ile öğrencilerine kaliteli eğitim sunmaya devam etmektedir. Üniversite eğitimi alan veya yeni mezun olan öğrenciler için öncelikli alternatifler arasında yer alan Oscars International, sabah ve öğleden sonra programları ile farklı saatlerde dil eğitimi olanakları sunmaktadır.

Dublin dil okulları sayısı 40’tan fazladır. Bu liste 2010 – 2017 yılı içinde uluslararası alanda en çok tercih edilen okullara istinaden oluşturulmuştur…

*** Sıralama alfabetik olarak yapılmıştır.


%30'a varan indirimlerle İrlanda'da İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


Dublin dil okulları ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
İdil Uğural