Ortalama Bir İngilizceyle Altyazısız İzleyebileceğiniz 7 Dizi

Ortalama Bir İngilizceyle Altyazısız İzleyebileceğiniz 7 Dizi

Çoğumuzun boş zaman aktivitelerinden olan yabancı dizi izlemenin zevki başka. Popüler olanların birçoğunu Türkçe altyazılı ya da Türkçe dublaj şeklini bularak izliyoruz. Bazıları eski İngilizce kullanıyor ve üstüne de İngiliz aksanıyla birleşince anlaşılması epey güçleniyor. Ancak hem İngilizcenizi geliştirmek adına hem de aldığınız zevki iki katına çıkarmak adına birçok diziyi altyazısız izleyebilirsiniz. Bu dizilerden birçoğu sit-com tarzında. İşte bazı örnekler;

1. Friends

1. Friends

Tüm zamanların en iyi komedi dizisi seçilen ve birçoğumuzun vazgeçemediği bir Amerikan dizisi. Kullandığı dil çok kolay ve 20 dakikalık kısa süren bölümlerden oluşuyor. Yavaş ve anlaşılır konuşmalarıyla altyazısız izlemeye gayet müsait.

2. The Walking Dead

2. The Walking Dead

Zombilerin istilası konusunu işleyen bir Amerikan yapımı – çoğumuzun bildiği gibi- bir dizi.Dizinin geneli senaryo gereği az konuşmadan oluşuyor. Amerikan aksanı kullanıldığı için gayet açık ve akıcı konuşmalar yer alıyor.

3. Modern Family

3. Modern Family

İzlerken eğlenebileceğiniz bir başka komedi dizisi. Kolay bir İngilizce sunan termonolojiyi az kullanan ve kısa bölümleri olan bir dizi.

4. 13 Reasons Why

4. 13 Reasons Why

Çok popüler olan ve kısa süren, kolay İngilizceli bir dizi. Konu bakımında da akıcı bir dram dizisi. Yavaş konuşmalar sayesinde her söyleneni anlayabiliyorsunuz.

5. Chuck

5. Chuck

Eski yapım sayılan bir komedi. Kısa bölümler, akıcı konu, iyi oyunculuk ve anlaşılır açık bir İngilizce…

6. Hannibal

6. Hannibal

Gerilim türünde bir dizi. İzleyenlerin övmekle bitiremediği, az oyunculu çok akıcı ve etkileyici bir senaryoya sahip bir yapım.

7. End of the F**king World

7. End of the F**king World

Yeni popüler olmaya başlayan bir dizi. Dizide İngiliz aksanı kullanılıyor olsa da oldukça açık ve anlaşılır cümleler kullanılıyor. Halihazırda devam eden bir dizi.

YAZAR HAKKINDA
Gülşen Akıncı

EDUMAG Editörü