Yurtdışında İngilizce Öğrenebileceğiniz 7 Ülke

Yurtdışında İngilizce Öğrenebileceğiniz 7 Ülke

İngilizce, günümüz dünyasında hemen hemen herkesin az çok bilmesi gereken diller arasında yer alıyor. Seyahatlerde, çalışma yerinizde ve mesleğiniz icabı İngilizce öğrenme ihtiyacı duyabilirsiniz. Hal böyle olunca da ülkemizden yabancı dil öğrenmek isteyenler yurtdışına akın ediyor.

Senelerdir İngilizce öğrenme uğraşlarınız boşuna mı gidiyor? Öyleyse bu tavsiyeye kulak verin! Yurtdışında ”ülke seçimi” en belirleyici faktörlerden biridir. Çünkü, bireyler bütçesine, kişiliğine ve hobilerine göre ülke seçimi yaparlar. Eğer ki bu gibi özelliklerini yansıtan ülkede bulunurlarsa faydalı bir eğitimi geride bırakmış olurlar.

Eğer ki sizler de ”Yurtdışında İngilizceyi Nerede Öğrenirim?” gibi bir soruyla karşılaşıyorsanız, aşağıdaki ülkeler sizlere yol haritası olacaktır.

1. İngiltere

1. İngiltere

İngilizce mi öğrenmek istiyorsunuz? Öyleyse İngilizcenin ana vatanı tam da karşınızda duruyor. İngiltere; nezaketin, görgü kurallarının en çok yaşandığı, kültür ve tarihi içinde barındıran nezih bir ülkedir. İngiltere’ye adım attığınızda sıkılmak istemiyorsanız müze gezisi ve tiyatro gösterilerini sakın kaçırmayın. Yaşam pahalı olsa da İngilizce öğrenmeye karar verdiyseniz tartışmasız en doğru adreslerden biri İngiltere’dir.

İngiltere’de diğer birçok ülkede olduğu gibi konaklama türü olarak genelde aile yanı konaklama tercih ediliyor. Aile yanı konaklamanın bireyler açısından belli başlı avantajları var. Öğrencilerin ülkeye daha çabuk adapte olmaları, kültürü yakından tanımaları ve İngilizceyi daha hızlı öğrenmeleri yönünden İngiltere’de bu seçenek kulağa çok cazip geliyor.

2. ABD

2. ABD

ABD, İngilizce öğrenme konusunda en popüler ve en çok tercih edilen ülkelerin başında gelir. Bu denli popüler olmasının sebebi ise ABD’nin öğrencilere sunduğu kaliteli eğitim sistemi ve öğrencileri çok yakından takip etmelerinden dolayıdır. Örneğin, ABD öğrencilerinin sevdikleri hobileri ile birebir ilgileniyor. Bu da öğrencilerin az da olsa dersten uzak eğlenceli bir zaman geçirmelerine yardımcı oluyor.

ABD, yaşam konusunda biraz pahalıdır. Bu konuda başka ülkelerden gelen kişilerin dikkatli olmaları lazımdır. Bu yüzden bu ülkeye gitmeden önce mutlaka bütçenize uygun eyaletleri seçmeyi göz önünde bulundurun.

3. Kanada

3. Kanada

Kanada’ya kısaca avantajlar ülkesi desek yeridir. Kanada, pek çok özelliğiyle İngilizce öğrenilecek ülkelerde üst sıralara çok rahat tırmanır. Uygun ve ucuz denilebilecek yaşamıyla öğrencilerin seçimini rahatlıkla yaptığını belirtebiliriz.

Kanada’da İngilizce öğrenmek isteyenler genelde eyalet seçimini bütçesine uygunluğu ve yaşam giderlerine göre yapıyor. Bu gibi seçimin yapılması aslında çok basit oluyor. Çünkü, Kanada tüm eyaletleriyle büyüleyici bir görünüme sahip.

Bu ülkede aynı zamanda iki dil öğrenme fırsatınız oluyor. Bunlar: İngilizce ve Fransızca. Bunun dışında Kanada’da eğitim görenler Kanada vatandaşlığı elde edebiliyor. Böyle fırsatlar varken Kanada’da bizleri kendine çekiyor.

4. Malta

4. Malta

Malta, yüksek dil eğitimi standartları, her bütçeye uygunluğu, kaliteli eğitim programları, yaşanabilecek iklimi, eşsiz sahilleri ve tatil havası yaşattıracak eğitimiyle yapılabilecek en doğru seçimlerden biri diyebiliriz.

Malta, kaliteli eğitiminin yanında turistik yerleri, tarih kokan mimarisi ile burada eğitim gören öğrencilere unutulması güç bir deneyim kazandırıyor. Küçük bir ada ülkesi olan Malta, İngilizce öğrenmek isteyenler için iki buçuk saatlik uçak yolculuğu mesafesinde Türkiye’ye en yakın ülke olarak göze çarpıyor. Bu yüzden, yakın bir ülkede İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere çok cazip geliyor.

Türk öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği Malta’da konaklama türü olarak genelde öğrenci yurtları ve dil okullarına ait olan pansiyonlar tercih ediliyor. Bu noktada, yurt konaklaması almak isteyen öğrenciler için ayrı bir avantaj sunmaktadır.

5. İrlanda

5. İrlanda

İrlanda, son yıllarda Türk öğrenciler arasında yoğun ilgi gören, birçok ülkeye göre bütçe açısından uygun olan, huzur dolu yemyeşil doğasıyla gelenleri çok kolay büyüleyen son derece güvenli bir ülkedir.

İrlanda’da İngilizce öğrenmek isteyenler, öncelikli olarak İrlanda’nın başkenti Dublin’i tercih ediyorlar. Bu ülkeyi tercih etme konusundaki en önemli etmen ise, Türk öğrenci nüfusunun düşük olması ve de uzun süreli eğitimlerde çalışma imkanı sunmasını belirtebiliriz. Geniş çaplı eğitim programlarını da aklımızın bir köşesinde saklamayı unutmamalıyız tabi.

İrlanda’nın kaliteli eğitimi ve rüya gibi doğasına eşlik etmek istiyorsanız, mutlaka bu ülkeye bir an önce adım atmalısınız.

6. Avustralya

6. Avustralya

Avustralya, dil eğitimi konusunda dünyada en çok öğrenci alan ülkelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ilıman bir iklime sahip olan bu kıta ülkesinde, İngilizce öğrenmek, öğrenciler açısından çok avantajlı bir hale gelmiştir. Bu avantajın sebebini açıklayacak olursak, eğitimlerinin düşük ücretle yüksek kalitede eğitim sunmasından dolayı diyebiliriz. Yani her bütçeye uygun eğitim programları bu ülkede bulunmaktadır.

Bu kıta ülkesinin insanları, yabancı ülkelerden gelen öğrencilere ya da turistlere son derece misafirperver ve sıcakkanlı davranışlar sergileyerek, gelenlerde gayet güzel bir izlenim bırakıyor.

Aynı zamanda Avustralya, yurt dışından gelen öğrencilere kaliteli bir eğitim sunarken, çalışma izni de tanıyor. Bu sayede öğrenciler hem eğitim görmüş, hem de iş deneyimi edinerek harçlıklarını da kazanmış olurlar.

Sizler de bu gibi fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey: ”Avustralya’da İngilizce Eğitimi Görmek”

7. Yeni Zelanda

7. Yeni Zelanda

Yeni Zelanda, doğal güzelliklerinin yanı sıra, İngilizce eğitimiyle de gözde ülkeler listesine çok rahat dahil edilebilecek bir ülke olarak karşımıza çıkıyor. Harika iklimi ve doğal zenginlikleriyle dikkat çeken bu ülke, öğrencilerine akıcı bir şekilde İngilizce konuşmayı çok rahat benimseneceğini belirtiyor.

Üniversiteleri ise tartışmasız en güzel mimari ve eğitime sahip diyebiliriz. İngilizce öğrenme yolunda adım atılacak ülkeler sıralamasında kesinlikle sıralamada karşınıza çıkacak bu ülke sizlere çok şey katacaktır.


%30'a varan indirimlerle İngiltere'de İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


YAZAR HAKKINDA
Raşit Doğan

EDUMAG Yazarı