Dil Eğitiminde En Popüler Ülke İngiltere. Peki Neden?

Dil Eğitiminde En Popüler Ülke İngiltere. Peki Neden?

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen referandumla Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılan İngiltere’de sterlinin önemli oranda değer kaybetmesi dil okulları maliyetlerinde düşüşe yol açtı. Bu düşüşle beraber yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tercihlerini İngiltere’den yana kullanmaya başladı.

İngilizce dil eğitimi için eğitim alınmak istenen ülkelerin başında gelen İngiltere, maliyetler nedeniyle tercih edilmiyordu. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen referandumla yüzde 52’lik oy oranıyla İngiltere’nin AB’den ayrılması dünya genelindeki borsalarda ciddi düşüşlere neden oldu ve İngiliz sterlini de önemli oranda değer kaybetti. İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler için bu durum tam anlamıyla fırsata dönüştü.

Yaşanan bu gelişmelerin dil eğitiminde İngiltere’yi üst sıralara taşıdığını belirten Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Genel Müdürü Gökmen Özdemir, “Eylül 2015’te 4.70 TL’ye kadar çıkan sterlin, referandum sonrasında 3.75 TL – 4.00 TL bandında seyretmesi öğrencilerin toplam maliyetlerini önemli bir oranda azalttı. Öğrenciler de bu dönemi fırsat olarak değerlendirdi ve dil eğitimi için İngiltere’yi tercih etmeye başladı. Üstelik birçok ülkede olduğu gibi İngiltere’deki dil okullarında da dönemsel olarak indirim yapılması öğrencilere büyük avantaj sağladı.” dedi.

kaynak: hurriyet.com.tr


%30'a varan indirimlerle İngiltere'de İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


YAZAR HAKKINDA
Dilara Levend

Eğitim Danışmanı