İngiltere’de Yaşam ve Dil Eğitimi Hakkında Kısa Bilgiler

İngiltere’de Yaşam ve Dil Eğitimi Hakkında Kısa Bilgiler

Bir ülkeyi cazip kılan en büyük etkenlerden biri yaşam koşulları ve sahip olduğu değerlerdir. İngiltere, köklü geçmişe sahip ülkelerin başında gelip her alanda kendini geliştirmeyi başaran özelliklere sahiptir. Kültürüne, inancına ve diline bağlı olan ülke, uzun dönemler bazı ülkeler üzerinde egemenlik kurmuş ve egemenlik kurduğu ülke halklarına kendi kültürünü aşılamayı başarmıştır. Bu da daha ileri seviyeye ulaşmasını ve daha fazla ülkede tanınmasını sağlamıştır. Tabi ki ülke sadece egemenlik kurmakla kültürünü aşılamamıştır aynı zamanda gelişmiş alt yapısı, turistik yerleri ve finansal değerleriyle de diğer ülke insanlarının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Öğrenciler açısından da oldukça önemli bir yere sahip olan İngiltere, sahip olduğu üniversiteleri ve dil okulları ile uluslararası alanda öğrencileri cezp etmeyi başarmış ve her yıl binlerce öğrencinin burada eğitim almasına zemin hazırlamıştır. Ülkede hizmet veren dil okulları, genel olarak yüksek kaliteye sahiptirler, fakat bunun yanında eğitimde eksik kalan okulların da bulunduğunu söylemek gerekiyor. Bu nedenle, öğrenciler tercihlerini yaparken İngiltere’de eğitim alacakları dil okulunun British Council onaylı olması gerektiğine dikkat etmeleri gerekmektedir. British Council tarafından onaylanan okulların yanında bir de bazı İngiltere dil okulları English UK, Quality English, IALC, The English Network tarafından akredite edilmektedir. Bu okullar, eğitimde başarılı olduklarını kanıtlayan hizmet kurumları olup tercihlerin daha çok bu okullardan yana yapılmasında yarar vardır.

İngiltere’de konaklama seçenekleri

Dil eğitimi almak için yurtdışına çıkmayı düşünüyorsanız sadece okul ve okul hizmetlerini göz önünde bulundurmanız yeterli değildir, aynı zamanda ülkede konaklama seçeneklerine ve harcayacağınız maliyetlere de göz atmanızda yarar vardır. İngiltere’de dil eğitimi alan öğrenciler için konaklama konusunda birkaç seçenek sunulmaktadır. Okul yurtlarında konaklama, pansiyonda konaklama, aile yanında konaklama ve kiralık daire. Bu seçeneklerden hangisi sizin için uygun ise o yönde araştırma yapmanızda yarar vardır. Zira İngiltere’de eğitim gören bazı öğrenciler, kiralık dairelerin çok da temiz olmadıklarını söylemektedir. Elbette her daire için bunu söylemek doğru değildir fakat farklı ülkelerden gelen öğrencilerin yoğunlukta olduğu şehirlerde durumun anlatıldığı gibi olduğunu düşünmek zor olmasa gerek. Bir de oda kiralama seçeneği de konaklama seçenekleri arasında yer almaktadır bu konuda çok daha dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü kiralayacağınız odada tüm ihtiyaçlarınızı gidermek için alanlar bulunmamaktadır. Banyo, tuvalet gibi ortak kullanılan alanların temizliğine dikkat edilmemesi canınızı sıkabilir. İngiltere dil okulları ile İngilizce eğitimi almak istiyorsanız bizce en güzel seçeneklerden biri okul yurdunda kalmak ve aile yanında konaklama seçeneği olacaktır. Hem temizlik açısından hem de İngiltere’yi daha iyi tanımak açısından aile yanı konaklama seçeneğini tercih etmenizi öneririz. Bunun dışında kalan diğer seçenekleri tercih edecekseniz araştırmalarınızı daha sıkı şekilde yapmanız gerekmektedir.

Okul kayıt dönemleri

İngiltere’de yılın her döneminde dil eğitimi verilmektedir. Zamanlama konusunda sizin için uygun olan hangi dönem ise o dönemle ilgili fiyat araştırması yaparak işe koyulmanızı öneririz. İngiltere’de yaşam ve İngiltere dil okulları hakkında en net bilgileri bulabileceğiniz danışmanlık şirketlerinden detaylı fiyat teklifi ve bilgi alabilirsiniz.

İngiltere dil eğitimi ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

Kaynak: hakimiyet
YAZAR HAKKINDA
Halil İbrahim Çetin

Traveler, Adventurer, Panelist
Erasmus Polonya - Kielce 2018