İrlanda’da Dil Eğitimi Almanın Faydaları

İrlanda’da Dil Eğitimi Almanın Faydaları

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyenler için merak edilen bilgileri ve İrlanda dil eğitimi almanın faydalarını sizler için hazırladık.

İrlanda’da dil eğitimi almak için bazı sebepler

İrlanda; eğitim, sanat, kültür, edebiyat başta olmak üzere birden çok alanda ön planda bulunan bir ülke olarak ortaya çıkmaktadır. Büyük Britanya kıtası üzerinde yer alan İrlanda insanı, sıcak cana yakın olması ile de dikkat çekmektedir. Ada ülkesi olması sebebi ile ülkenin etrafı denizlerle kaplı olmaktadır. Ülkedeki hava şartları bu açıdan fazla çetin olmamaktadır. Bunun ile birlikte deniz merkezli bir çalışma hayatı da ülke çapında yer almaktadır. Doğal ve mimari açıdan da zengin olmaktadır.

İrlanda’ya gidenler genellikle çalışmak ya da eğitim amacı ile gitmektedir. Özellikle yurt dışı ve Türkiye’den gidenler İrlanda dil eğitimi alma amacı ile gitmektedir. Dil eğitimi için insanların bu ülkeye gitmesine birden çok sayıda sebep bulunmaktadır.

Eğitim için İrlanda’yı seçmenin nedenleri

İrlanda’da yaşam standartları çok yüksek olmamaktadır. Bu bakımdan İrlanda dil eğitimi noktasında öğrencilere çok uygun imkanlar sunmaktadır. Düşük ücretli dil kursları ülkenin merkezi ve bazı şehirlerinde eğitim almaya gelecek olan öğrencilerini beklemektedir. Piyasa standartlarında Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere gibi gelişmiş ülkelerdeki verilen İngilizce eğitimi ile aynı  seviyede kaliteli eğitim verilmektedir. Üstelik bu ülkelerdeki fiyatın daha aşağı miktarına vermektedir. Diğer ülkelerin aldığı ücretlerin dörtte bir ya da üçte bir oranında daha düşük ücret almaktadır.

Ülke genelinde yaşam standartları yüksek olması ile birlikte geçimde sıkıntı meydana gelmemektedir. Konaklama, ulaşım, yemek, sosyal ihtiyaçlar gibi masraflar insanların aylık gideri arasında yer almaktadır. Temel ihtiyaçlar ile birlikte bunlar diğer ülkelerin aksine daha az bir miktarda kişinin giderini oluşturmaktadır. Gelişmiş ülkeler ile aynı standartlara sahip olan ülkede, gelişmiş ülkelerdeki aylık harçlığın yarısına geçinme imkanı olmaktadır. İrlanda dil eğitimi alırken aynı zamanda kişi cebini de fazla zorlamadan aylık geçimini sağlama imkanı bulmaktadır.

İrlanda, Avrupa ve dünya geneline bakıldığı zaman en güvenli ülkelerden biri olarak ortaya çıkmaktadır. Silahlanma, taciz, hırsızlık, terör gibi suçlar nezdinde bakıldığı zaman dünya genelinde en az bu tür suçların görüldüğü ülke olarak ortaya çıkmaktadır. Siyasi açıdan da herhangi bir ikilemde olmayan ülkede uzun yıllardır terör eylemi olarak da hiçbir suç işlenmemiş olmaktadır. Gece geç saatlerde bile ülkenin her yerinde gönül rahatlığı ile gezip, dolaşma ve eğlenme imkanı bulunmaktadır.

Ülke insanlarının sıcakkanlı ve yardımsever olması da başka bir avantaj olmaktadır. Her konuda yardımcı olmak ile kalmazlar hangi dil, din, ırktan insan olur ise olsun hepsine karşı aynı derecede muamele göstermektedir. Konuşmayı seven insanlar oldukları için İrlanda dil eğitimi almak için giden bir öğrenci halk ile pratik yaparak zaman ile daha akıcı bir İngilizce konuşma imkanı oluşmaktadır. Öğrenci ve yaşayan halktaki insanlar bakımından ülke çok uluslu bir yapıya sahip olmaktadır.

Dünyanın her tarafından çalışma ve eğitim amacı ile insanlar İrlanda’ya gelmektedir. Türk öğrenci sayısı da oldukça yüksek bir miktarda olmaktadır. Ülkeye vize konusunda kolaylık olması nedeni ile gidiş geliş kolay olmaktadır.

kaynak : ajans23


%30'a varan indirimlerle yurtdışında İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın
YAZAR HAKKINDA
Alper Kılıç