Kanada Dil Okulu Ödüllü İçerik Yarışması Başladı!

Kanada Dil Okulu Ödüllü İçerik Yarışması Başladı!

Kanada’da doğa ile iç içe harika bir şehirde ücretsiz İngilizce eğitim almaya ne dersin? Hem de konaklama dahil.

1 Ay boyunca unutulmaz zaman geçirebileceğin bu deneyimi kazanabilmek için tek yapman gereken EDUMAG’da bir içerik üretmek. Kanada’nın Vancouver şehrindeki Sprott Shaw Language College dil okulunun sponsor olduğu bu yarışma hakkında detaylar için seni şöyle alalım.

YARIŞMAYA NASIL KATILIRIM?

Edumag.net websitesine giriş yaparak ”Makale”, ”Günlük”, ”Video” veya ”Galeri” formatında yurtdışı içerikleri oluşturarak katılım sağlayabilirsin.

”Ne konuda yazabilirim? Veya ne tür videolar oluşturabilirim?” diye sorarsan; önceliğimiz yurtdışı eğitim olmakla birlikte YURTDIŞI ile ilgili her şeyden bahsedebilirsin. Önceden yayınlanmış içeriklerden fikir alabilirsin.

Eğer video ile yarışmaya katılmak istersen; Youtube ve Vimeo’daki yurtdışı temalı videolarını URL’i sayesinde kolayca EDUMAG’da oluşturabilirsin.

ÖDÜL

Yarışma birincisi, Kanada’da ücretsiz 4 hafta dil okulu ve 4 hafta konaklama kazanacaktır.

BURS
KURUM
SÜRE
ŞEHİR
Genel İngilizce + Konaklama SSLC (Sprott Shaw Language College)
4 Hafta
VANCOUVER

KANADA DİL OKULU ÖDÜLLÜ İÇERİK YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI

 • Yarışmacılar istedikleri kadar içerik üretip, ödül kazanma şanslarını arttırabilir.
 • Türkiye’de eğitim alan yabancı uyruklu öğrenciler Türkçe içerik ile yarışmaya katılabilir.
 • Yurtdışına daha önce hiç çıkmamış kişiler de yarışmaya katılabilir.
 • Yurtdışında yaşayan Türkler yarışmaya katılabilir.
 • Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışma Türkiye genelindeki tüm Ortaöğretim ve Üniversite öğrencilerine / mezunlarına açıktır.
 • Yarışmaya katılmak için 13 yaş ve üzeri olmak yeterlidir.
 • Yarışmaya katılacak kişilerin gerçek kişi olmaları şarttır, kurum veya tüzel kişilik olamazlar.
 • Yarışmaya katılan içeriklerin kullanım hakkı EDUMAG’a aittir. EDUMAG gelen içeriklerin yarışmaya katılabileceğine onay verdikten sonra, bu içerikler diğer tüm iletişim ortamlarında ve sosyal paylaşım ağlarında da yayınlanabilir.
 • Yarışmaya katılan içerikler arasından jüri heyeti, yarışma konusu ve amacı doğrultusunda sosyal medyada en çok beğeni ve paylaşım sahibi içeriklerin arasından kazanan birinciyi belirleyecektir.
 • İçerikler sadece hafta içi yayımlanacaktır.
 • Ödülü kazanan kişi ödülünü yalnızca 2018 yılı içinde kullanabilir. Okul, ödülün kullanılacağı tarih hakkında uygunluğuna göre değişiklik veya kolaylık sağlayabilir.
 • Yarışma konulu içeriklerin özgün olması, daha önce hiç bir yerde kullanılmamış ve yayınlanmamış olması gerekmektedir.
 • Yarışma sonucunda, jürinin ödüle layık gördüğü bir içeriğin yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanlı, başka bir yarışmada derece almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, alınan ödül iptal edilir ve eğer verilmişse, ödül sahibinin, ödülü derhal iade etmesi istenir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve / veya almamış yarışmacılar açısından herhangi bir talep hakkı doğurmaz.
 • Yarışma sürecinde girilecek içerikler yurtdışı eğitim ve yaşamla ilgili tüm konularda olabilir. Siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren; kişisel haklara, marka haklarına veya kurumsal haklara zarar veren içerikler yarışma dışı kalacaktır.
 • Yarışma sonucu kazanılan ödül 3. kişilere devredilemez, sadece ödül sahibi tarafından kullanım hakkı vardır.

YARIŞMA TAKVİMİ ve SÜRECİ

19 Ocak – 19 Şubat
 
* İçerik Oluşturma Süreci: Bu süreçte, yarışmacılar edumag.net’te içeriklerini oluşturacaklardır. EDUMAG ekibi de, yarışmacıları daha değerli içerikler oluşturabilmeleri için motive edecek ve bu konuda yardımcı olacaktır.
* İçeriklerin Beğeni ve Paylaşım Süreci: Bu süreçte, tüm yarışmacılar oluşturdukları içeriklerin sosyal medyada en çok beğeni ve paylaşım alması için uğraşacaklar. Süreç sonunda en çok beğeni ve paylaşım alan ilk 10 içerik finale kalacaktır.
20 – 27 Şubat
 
* Jüri Değerlendirme Süreci: Bu süreçte juri üyeleri içerikleri değerlendirecek, derecelendirecek ve kazananları belirleyecektir. Jüri heyeti dil okulu temsilcisi, ünlü bloggerlar ve editörler olacaktır.
28 Şubat
* Ödül Töreni: Kazanan açıklanacak ve ödülü sponsor okul temsilcisi tarafından sertifikayla birlikte verilecektir.

KATILIMCILARA YARIŞMA SÜRESİNCE YARDIM ve DESTEK

EDUMAG, tüm yarışma katılımcılarına, içerik üretme süreci boyunca edumag.net/yardim web adresinden aşağıdaki konularda yardımcı olacaktır :

 • Makale, Günlük, Galeri ve Video formatlarında içerik üretimi,
 • İçerik üretimi sırasında dikkat edilecekler,
 • Görsel ve video düzenleme,
 • Dikkat edilmesi gereken imla kuralları,
 • Hassasiyet gösterilmesi gereken değer yargıları
 Yarışma ile ilgili duyuruları sosyal medya hesaplarımızdan yapacağımız için mutlaka takip etmenizi öneririz :
İyi şanslar dileriz!

%30'a varan indirimlerle yurtdışında İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın

YAZAR HAKKINDA
EDUMAG

EDUMAG size keyifli ve yararlı yurtdışı eğitim içerikleri sunan bir sosyal içerik platformudur.