Kanada’da Dil Eğitimi Almak Neden Çok Cazip?

Kanada’da Dil Eğitimi Almak Neden Çok Cazip?

Kanada Haberleri Sitesinin yazarlarından İsmail İnce, Kanada’nın dil eğitiminde ne kadar cazip olduğu ve Kanada’da eğitim alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgiler veriyor. İsmail İnce’nin hazırladığı yazı şu şekilde:

Kanada, dil eğitimi ve yaz okulları konusunda önde gelen ülkelerdendir.

Yurtdışında eğitim almak ve yaz tatilini yaz okullarında geçirmek isteyen öğrenciler, Kanada’da dil eğitimini ve yaz okullarını gerçekten gözardı etmemelidir. Hemen hemen bütün dil okullarının yaz okulu programı bulunmaktadır.

Dil eğitimine karar verdiğiniz zaman Kanada, kaliteli eğitimi ile dil sorununuzu tamamen ortadan kaldıracaktır. Dil okullarının yanı sıra yaz okulu programlarının, kolejlerin yanı sıra üniversiteler de bu hizmeti vererek çeşitlilik göstermektedir. Hatta bazı yaz okullarında aileler de programlara çocukları ile birlikte dahil olabilirler.

Kanada’da dil eğitimi alırken çok güzel ve kalıcı arkadaşlıklar edinebileceğiniz ortamları yakalamak zor değildir.

Kanada’da dil okullarına katıldığınızda dünyanın her yerinden öğrencilerle karşılaşabilirsiniz.

Ağırlıklı olarak Japonya, Güney Kore, Brezilya, Meksika ve Rusya’dan öğrenciler gelmektedir. Son dönemlerde Bazı Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinden Kanada’da eğitim almak için artışlar gözlemlenmektedir. Türkiye’den Kanada’ya eğitim için giden öğrencilerde bir önceki yıla oranla ortalama %30 oranında artış gözlemlenmektedir.

Dil okulları, yaz okulları, lise, kolejlerde post-graduate, üniversitelerde lisans, master & doktora programları için başvurular merkezimizde eşit oranda seyretmekteydi. Ancak geçtiğimiz dönemde dil okulları ve kolejlerdeki post-graduate başvurularında %25 oranında artış gözlemlenmektedir.

Kanada yabancı öğrenciler açısından pek çok yönü ile avantajlı ülke konumundadır.

Yaşamsal olarak güvenli bir ülke olması, G8 ülkesi olması, doğal yaşamın korunmuş olması, doğal kaynaklarının korunmuş olması ve toplam nüfusunun 32 milyon olması gibi avantajları Kanada’yı cazip kılmaktadır.

Bunların yanı sıra en önemlisi Kanada’da post-graduate, lisans, yüksek lisans ve doktora amacı ile eğitim almak isteyenlere haftada yasal olarak 20 saat çalışma izni şansı verilmesidir.

Çalışma izinine sahip olmaları ve akabinde Kanada’da iş deneyimi elde etmeleri Kanada’da oturum alıp daimi olarak ikamet etme iznini Kanada Devleti tarafından daha öndecen belirtmiş olduğum programlardan mezun olan öğrencilere tanınmaktadır.

Günümüzdeki gerek ekonomik, gerekse yaşamsal olarak globalleşen dünyamızda herkes yurtdışı deneyimi elde etmek ve çalışma isteği arzusundadır. Bu vesileler ile Kanada’yı tercih etmeleri şahsi kanaatimdir.

Kanada çalışma ve eğitim imkanları ile dünyadaki pek çok ülkenin önüne geçmiş bulunmaktadır.

Toprak büyüklüğü olarak dünyanın 2. büyük ülkesi olması, nüfusunun az olması, Kanada Devleti’nin yabancı öğrencilere çalışma imkanları tanıyarak mezuniyetleri sonrasında ikinci vatandaşlık şansını elde etme şansını vermesi Türkiye’deki öğrencilerimiz için olumlu bir gelişmedir.

Yurtdışında eğitim için karar vermeden önce öğrenciler, gidecekleri ülkede eğitimleri sırasında ve sonrasında elde edecekleri imkanları iyice gözden geçirmelidirler.


%30'a varan indirimlerle yurtdışında İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın

YAZAR HAKKINDA
Dilara Levend

Eğitim Danışmanı