Malta Dil Okullarında Eğitim Almanın Farkları

Malta Dil Okullarında Eğitim Almanın Farkları

İtalya’nın güneyinde bulunan küçük bir ada olan Malta eğitim için tercih edilen güçlü bir ülke konumunda. Malta’da dil okulu fiyatlarından bahsetmeden önce isterseniz ülke hakkında sizi biraz daha fazla bilgilendirerek başlayalım yazımızda. Bu sayede ülke ve eğitim sistemi hakkında kafanızda da bir canlandırma söz konusu olabilecektir. Malta dil okulu tercihinizi yaparken de buna göre tercihlerinizi şekillendirebilirsiniz. Malta’da eğitim alabileceğiniz pek çok Malta yaz okulu bulunuyor. Üstelik yalnız eğitim değil aynı zamanda tatil yapma imkanınız var. Bunun için öğrencilerin özellikle eğitimde yaz dönemini tercih ettiklerini de görebiliyoruz.

Malta’da en çok tercih edilen şehirler arasında Sliema ve Gozo geliyor. Su sporları konusunda iddialı olan ada ülkesinde dalış sporu en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bunun içinde ideal bir alan denilebilir. Malta kültür bakımından da insanı cezbeden bir yapıya sahip adet tarihin bir hazinesi denilebilecek bir güzelliği söz konusu ve açık hava müzesi şeklinde. Akdeniz’in kalbinde olan ada ülkesi aynı zamanda Afrika ve Avrupa’nın da arasında bulunuyor. Buraya giderken Schengen vizesi alacağınızdan dolayı da diğer Avrupa ülkelerini de ziyaret edebilme şansına sahipsiniz. Öğrenciler bu ülkeye gitmeden önce ilk yapmaları gereken şeyin sağlık sigortası olduğunu söyleyelim. Çünkü ülkede öğrencilerin çalışması için hiçbir şekilde izin verilmiyor.

Dünyada dil eğitimi konusunda gidebileceğiniz birkaç ülke var. Bunlar arasında özellikle Amerika ve İngiltere dikkatleri üzerine çekiyor olsa da Malta gerek fiyatları noktasında gerekse ülkenin coğrafi konumu itibariyle yurtdışı dil okulu fiyatları listesinin üçüncü sırasında yer alabiliyor diyebiliriz. Ülkemizden Malta’ya uçakla ulaşım söz konusu İstanbul’dan ele alacak olursak 2 saat 15 dakikalık bir uçuş sonrasında Malta’ya ulaşabiliyorsunuz. Uçakların bilet fiyatları dönemsel olarak değiştiği gibi özellikle yaz mevsimlerinde biraz daha yüksek. Burada bir ortalamadan bahsedecek olursak yaklaşık olarak 400–800 arasında bir fiyat farkı karşınıza çıkacaktır. Eğer ki biz bu bilet fiyatlarını Amerika ve İngiltere ile kıyaslarsak o zaman aradaki fiyat farkını da ciddi olarak görebiliyoruz.

Ülkede şehir içi ulaşım otobüslerle sağlanıyor. Yani 1-3 Euro gibi bir rakama ulaşım mümkün. Bu ülkeye geldiğiniz zaman günlük olarak cep harçlığı olarak 5–15 Euro kadar bir para cebinizden çıkacak dolayısıyla aylığa vurduğunuz zaman buradaki geçiminde ülkemizle neredeyse aynı diyebiliriz. Bunun için Malta özellikle yurt dışında eğitim alabileceğiniz en güzel ülke konumunda. Ülkede toplu taşımadan bahsettik ancak tek olan da otobüs yani büyük şehirlerde otururken harcadığınız ulaşım ücreti kadar para harcamanıza neden olmuyor. Dil okullarının merkezi konumda olması ve de kalacak yerinizin de okula yakın olduğunu düşünürseniz burada ulaşım gibi bir sıkıntınızın da olmayacağını görebilirsiniz.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki Malta yalnız ülkemizden değil dünyadan da eğitim konusunda çok fazla tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor.


%30'a varan indirimlerle yurtdışında İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın

Kaynak: 45Haber
YAZAR HAKKINDA
Damla Şahin

StudyZONE Yurtdışı Eğitim Danışmanı